Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

куп грешки при смяна на газов изпарител

fuga снимка fuga 02 септември 2016 - 21:45

Здравейте , от две години се кана да си сменя изпарителя на астра г x16xel с обикновена газова .
Преди да права каквото и да е било , нямах грешки на OP-COM а .
Смених изпарителя и газовия клапан преди изпарителя . И чудото се почна .
В началото нямаше ряз на ниските обороти - но както и на газ така и на бензин .
Въртях врътки по изпарителя час , два , и колкото въртях толкова нещата се омазваха съвсем .Докарах го до там , че не можех да се прибера до вкъщи .
Накрая колата не вървеше въобще - нито на газ нито на бензин и колкото е по топла колата е още по -зле .Държи едвам 400-500 оборота и не иска да се форсира .
След около два часа път , успях да се прибера и да пусна оп-кома. Излязоха следните грешки .
P1405 -(0) Linear Exhaust Gas Recirculation (EGR) Position - Not present
P0170 - (1) Rich Exhaust - Not present
P0170 - (2) Lean Exhaust - Not present
P0130 - (4) O2 Sensor Open Circuit - Not present
P0105 - (1) Manifold Absolute Pressure (MAP)Sensor Voltage - Not present
P0400 - (0) Linear Exhaust Gas Recirculation (ERG) System - Not present
P0443 - (2) Fuel Tank Ventilation Valve Voltage Low - Not present
P0335 - (0)Incorrect RPM Signal - Not present

Чукнах - Clear Faut Codes и изписа
No DTCs present -така ли трябва да пише - не съм трил до сега грешки .
Нищо не се оправи . Сега колата е просто един мъртвец пред блока .
Дайте МОЛЯ ВИ НЯКАКВИ идеи .
Мнението беше редактирано от fuga: 02 септември 2016 - 22:30
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 септември 2016 - 08:58

Огледай добре да не си измъкнал някой вакумно маркуче, и новия изпарител си иска нови настройки, нали се сещаш!
Отговори

vladata снимка vladata 03 септември 2016 - 09:26

то на обикновеното газово няма кой знае какво да измъкне като маркучи. въпросът е че найстина си иска настройките, първо месинговия винт, после троника и оборотите на правен ход, има много писано в темата "алманах на газаджията " или нещо подобно тук във форума. Обикновената газова не се настройва трудно стига да имаш що годе някакви познания какво и как трябва да се случи. иначе няма как някой колега от форума тук да ти каже машинално развии този винт толкоз оборота, другия толкова и оп колата тръгна.

ако не се справяш прескочи до някой сервиз за газови уредби, там ще ти вземат 20 тина лева и ще решат проблема с настройките евентуално ;)
Мнението беше редактирано от vladata: 03 септември 2016 - 09:29
Отговори

fuga снимка fuga 03 септември 2016 - 11:56

Благодаря и на двама Ви .
На газ нещата са ясни че е до настройки .
15 години карам газови коли , и от опит знам че за да работи добре на газ трябва да работи прилично и на бензин.
А тя на бензин държи 400-500 оборота и не може да се форсира , ама въобще.Т ака е и на газ.
Това което пише в опкома - No DTCs pressent -
значи ,че няма грешки или нещо друго.
Забравих да уточня ,че чека след запалване не свети въоще , което е странно ,при този начин на работа на мотора, демек почти умрял.И как да отида на майстор като не мога да помръдна от пред блока.
Отговори

детеборе снимка детеборе 03 септември 2016 - 13:00

Пробвай да изолираш физически изпарителя от плочката. Струва ми се, че меши горивата.
Отговори

fuga снимка fuga 03 септември 2016 - 13:35

 детеборе, на 03 септември 2016 - 13:00, каза:

Пробвай да изолираш физически изпарителя от плочката. Струва ми се, че меши горивата.

Благодаря ,
вече го направих , даже спрях газта от кранчето на бутилката.
Питам пак какво значи -No DTCs Pressent- в опкома като чукна да ми покаже за грешки.Май надписа е червен на цвят но не съм сигурен,все едно е грешка.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 септември 2016 - 13:45

 fuga, на 03 септември 2016 - 13:35, каза:

Благодаря ,
вече го направих , даже спрях газта от кранчето на бутилката.
Питам пак какво значи -No DTCs Pressent- в опкома като чукна да ми покаже за грешки.Май надписа е червен на цвят но не съм сигурен,все едно е грешка.

Това значи, че няма записани грешки в момента.
Отговори

fuga снимка fuga 03 септември 2016 - 14:08

е що не лети смотания орел , като всичко му е в ред, се пита в задачата.
и нормално ли е това да няма грешки и да не върви .
Отговори

vektra1 снимка vektra1 03 септември 2016 - 18:22

Колега не е от смяната на изпаритела,просто стечение на обстоятелствата.
Изчисти дросела,откачи акумулатора за 10-мин.провери свещите и трябва да тръгне.
Отговори

fuga снимка fuga 10 септември 2016 - 20:56

Сега да споделя - какво се оказа в крайна сметка . Да - нямало е нищо общо със смяната на изпарителя - просто лошо съвпадение .
Превъртял колянов вал - заплескана шпонка .А в същото време си беше на белези. Смених зъбното колело което търкаля ангренажния ремък и колата литна - както 9 години не беше летяла .
Сега остана само грешка P1405-(0) -EGR и свети чека.Страното е че не ми дава да я изтрия - стои си постоянно . Дори и само на контакт .EGR-a ми е затапен .Нормално ли е да не може да се изтрие ?
Мнението беше редактирано от fuga: 10 септември 2016 - 20:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg