Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с вървежа на газ

CastieL снимка CastieL 29 юли 2018 - 18:23

Здравейте, колеги!

Колата е Astra H 1.6 (2005г.) с газов инжекцион (така закупена от Италия. А проблемът, заради който се свързвам с вас е следният:
Когато е на бензин, колата работи (набира си, върви си нормално и всичко и е наред, както без, така и с климатик. На газ обаче... :moderator:
Ако двигателят не е работил известно време преди потегляне, като се наложи да намалиш и спреш (примерно на кръстовище, на което губиш предимство) - гасне. :sad-smiley-046: Като под гасне имам предвид - съединителят е натиснат, всичко си е както трябва. Губи обороти и гасне. Често както върви нормално и просто забива муцуна, спира да набира и почва да смъква скоростта, без значение че педала на газта е до долу. А градско, винаги тресе като ненормална, а оборотите играят. (Това се случва без пуснат климатик). Прилагам и клипче с разликата между газ и бензин:
https://youtu.be/QMIurpLSCvw
Като тук оборотите пак не играят толкова... Понякога отиват от 500 на 1500. :bishop:

:helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

По колата са сменени:
- Свещи
- Филтри
- Ламбда сонда (уж била изгоряла и там бил проблема)
Мнението беше редактирано от CastieL: 29 юли 2018 - 18:24
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 29 юли 2018 - 18:52

Смени ли филтрите преди рейката и в изпарителя.Аз залагам на рейка.Записва ли грешки компа.За газаджия си след като пишеш че е добре на бензин.Проверка изппарител;програми;настройки няма да се оправиш сам
Отговори

CastieL снимка CastieL 05 август 2018 - 20:17

 stoyanzs, на 29 юли 2018 - 18:52, каза:

Смени ли филтрите преди рейката и в изпарителя.Аз залагам на рейка.Записва ли грешки компа.За газаджия си след като пишеш че е добре на бензин.Проверка изппарител;програми;настройки няма да се оправиш сам


Изпарителя го смених преди 2-3 месеца поради други причини, нов е. Ламбда-сонда смених, тъй като се съмняваха в нея. Откачах датчика на дебитомера за да проверя и него (от там даваше грешка), но уви, не е той. Не излизат равномерно газове през гърнето, което ме навежда мисълта, че нещо там е запушено... Сега ще проверявам там.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 19 август 2018 - 03:28

Имаш откачен вакуум някъде, затова гасне, провери и за скъсан маркуч на вакуум, за да гасне почни от сервото на спирачката
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg