Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Вектра Б 98 г , 2.0 136

Victoriq снимка Victoriq 25 октомври 2012 - 18:50

Колеги не мога да разбера как колата ми си зарежда нормално акумулатора и той е здрав, а на около 15 дена и колата го събаря до последно ? Идеи ! Багодаря
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 октомври 2012 - 19:29

Може да има някаква утечка, трябва да се замери с мултицет
при изгасен двигател дали е така и колко е утечката.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 25 октомври 2012 - 19:29

Ако гарантирано акумулатора е здрав и зареждането е в норма,значи има утечка но странно че чак след 15-дни губи ток.Измервано ли е зареждането с включени консуматори и колко е то, съмнявам се че не зарежда достатъчно от колкото че губи ток.
Отговори

Serg71 снимка Serg71 25 октомври 2012 - 19:34

Възможно е и от касетофона . Ако си го сменял скоро .
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 28 октомври 2012 - 12:03

Значи замерих колата и ми показа консумация малко по голяма от габарит/така ми казаха/ касетофона ми е свързан с ключа като го извадя и всичко угасва. Има компютър,може ли той да си пази информацията и да ми събаря акумулатора ?
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 28 октомври 2012 - 14:31

Мощността на лампите за габарита (и то малките) е 5W. Малко по-голяма,да приемем,че е 6W,че по-лесно се смята.
6/12=0,5А,което е 500 милиампера,което е много. Нормалната консумация на ток в покой е до 40-50 mA,a на твоята кола е 10 пъти повече.
След като закачите колата на амперметъра или на мултицет, вадете предпазителите един по един и вижте в коя верига има утечка.
Но при такава консумация,акумулатора щеше да пада доста по-бързо,а не за 15 дни.

Имаш ли някаква допълнителна аларма или нещо от сорта?
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 29 октомври 2012 - 16:33

Ами не нито аларма имам, нито пък нещо друго в което да се усъмня. А пък хич не ми се остава на някой майстор да я бърника .
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 04 ноември 2012 - 22:27

 pacho_m, на 28 октомври 2012 - 14:31, каза:

Мощността на лампите за габарита (и то малките) е 5W. Малко по-голяма,да приемем,че е 6W,че по-лесно се смята.
6/12=0,5А,което е 500 милиампера,което е много. Нормалната консумация на ток в покой е до 40-50 mA,a на твоята кола е 10 пъти повече.
След като закачите колата на амперметъра или на мултицет, вадете предпазителите един по един и вижте в коя верига има утечка.
Но при такава консумация,акумулатора щеше да пада доста по-бързо,а не за 15 дни.

Имаш ли някаква допълнителна аларма или нещо от сорта?

Вчера разбрах че лампата ми в багажника не всеки път изгасва и лампичката е 10 W от нея ще е най - вероятно !
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 04 ноември 2012 - 23:08

Сложи си една диодна крушка там, за всеки случай :icon_wink2:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 05 ноември 2012 - 00:06

Или пък примерно виж дали проблема не е в бутона на багажника,който включва въпросната лампа :).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg