Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на плътни дискове с вентилирани

ludookia снимка ludookia 07 август 2010 - 18:43

Колеги, днес благодарение на колегата GIPSON се сдобих с два предни вентилирани диска 236 за Аектра А.
Исках да ви попитам, мога ли да сменя само дисковете, при положение че старите ми са плътни, т.е. ще паснат ли новите дискове на старите апарати,
и още нещо - понеже старите накладки на колегата са за по-новия модел апарати, исках да ви попитам за предложения за накладки които да паснат добре към използвания вече диск - по добре е да са меки или твърди?

Предварително балгодаря!
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 08 август 2010 - 00:31

 ludookia, на 07 Aug 2010, 18:43, каза:

Колеги, днес благодарение на колегата GIPSON се сдобих с два предни вентилирани диска 236 за Аектра А.
Исках да ви попитам, мога ли да сменя само дисковете, при положение че старите ми са плътни, т.е. ще паснат ли новите дискове на старите апарати,
и още нещо - понеже старите накладки на колегата са за по-новия модел апарати, исках да ви попитам за предложения за накладки които да паснат добре към използвания вече диск - по добре е да са меки или твърди?

Предварително балгодаря!

Колега каква разлика мислиш, че ще усетиш само със смяната на дискове с еднакъв диаметър?
По-добре потърси 256мм вентилирани дискове и апарати или по-големи и тогава ще се подобри спирането.
Ако направиш интервенцията която си намислил единственната разлика ще е малко по бавно загряване на дисковете при продължителна употреба на спирачките.
Меки накладки по-добре.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 август 2010 - 08:49

Аз доколото знам се сменя целия апарат, но нека по запознатите кажат. Иначе колкото са по-меки накладките толкова по-добро е спирането, но и износването им е по-бързо. Твърдите накладки в повечето случаи са ментета, колата не иска да спира и вместо накладката се износва диска.
Поздрави и успех!
Отговори

Sim снимка Sim 08 август 2010 - 10:35

 ludookia, на 07 Aug 2010, 19:43, каза:

Исках да ви попитам, мога ли да сменя само дисковете, при положение че старите ми са плътни, т.е. ще паснат ли новите дискове на старите апарати,

Колега, вентилираните дискове са почти 2 пъти по дебели от плътните.
http://www.swag.de/e...duktkatalog.jsp Тук можеш да видиш точно какви са разликите в размерите. Според мен трябва да се сменят и спирачните апарати. Нека знаещите да обяснят по-добре!
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 08 август 2010 - 12:41

Наскоро направихме същата интервенция на една Вектра А и спирането е значително по-добро от това с плътни дискове, заради по-голямата притискателна площ на накладките за вентилирани 236... Сменят се и апаратите 100 %
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 08 август 2010 - 16:31

Точно така, апаратите се сменят на 100% също. А дори да оставим разликата в спирането, то преди време се принудих да сменя единичните дискове и апаратите с вентилирани, защото ми писна да се кривят. Вентилираните се оказаха доста по издръжливи. :devil-smiley-019:
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 08 август 2010 - 17:57

Колега оказва се, че има разлика при спирането или поне при издражливостта на диска, а дали е обосновано сега да търсиш и апарати аз бих взел директно втора ръка дискове 256мм + апаратите и накладките предполагам ще ги намериш за не повече от 50 лв ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg