Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Хлопане отпред отдясно

hatchetman снимка hatchetman 18 март 2011 - 11:16

Здравейте, в момента нямам пари за сервиз, или майстор. От известно време насам започна едно хлопане отпред отдясно. Случва се като пропадне колелото в дупка (но не всеки път), когато опре колелото в бордюр и тук идва интересното - когато тръгна и натисна първите няколко пъти спирачката, но само първите няколко пъти. Освен това, когато съм на скорост и си дръпна крака от газ-та, без да изключвам от скорост, волана дърпа вдясно. Къде да търся причината? Имали ли сте такъв проблем? Благодаря ви предварително. Хлопането е много силно и неприятно, особено, когхато опре колелото до бордюр :drinks:
Отговори

vladkata снимка vladkata 18 март 2011 - 11:24

Колега ако не разбираш нищо от коли по-добре не я карай докат не събереш някой лев.Предполагам ,че проблема ти е шарнира ,накрайника на рейката или биалетка като се разглоби ще се види ,но по добре не я карай докато не отсраниш проблма за да не стане някоя беля.:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от vladkata: 18 март 2011 - 11:26
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 18 март 2011 - 11:44

Много прилича на кормилен накрайник, но със сигурност ще се разбере само в сервиза. При мен прихлопваше по подобен начин и отидох в сервиз за реглаж на предници. Момчето свали колелото пипна тук там и се произнесе - "външен накрайник".Новият струваше 26 лева, смени го и вече нищо не хлопа. Една подробност - след смяна на накрайник трябва да се регулира и предницата, за да не ти яде гумите неравномерно.
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 18 март 2011 - 11:45
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 19 март 2011 - 11:14

Колеги, благодаря ви за мненията :drinks: Забравих да напиша, че това хлопане го имаше много слабо още преди 4 години, когато купих колата. От тогава 2 пъти ми е правена центровка на предница и майстора така и не можа да открие откъде е. Понеже сега съм с много високи гуми и докато имаше сняг и се събираше лед на калниците, като натиснех спирачката гумата явно изоставаше назад и триеше в леда от калника. Биалетката не е счупена, но дори да е разбита се съмнявам една тънка метална пръчица да хлопа толкова мощно... Чувал съм как хлопат разбити шарнири, но не е същото...:(
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 19 март 2011 - 11:27

 hatchetman, на 19 март 2011 - 11:14, каза:

Колеги, благодаря ви за мненията :drinks: Забравих да напиша, че това хлопане го имаше много слабо още преди 4 години, когато купих колата. От тогава 2 пъти ми е правена центровка на предница и майстора така и не можа да открие откъде е. Понеже сега съм с много високи гуми и докато имаше сняг и се събираше лед на калниците, като натиснех спирачката гумата явно изоставаше назад и триеше в леда от калника. Биалетката не е счупена, но дори да е разбита се съмнявам една тънка метална пръчица да хлопа толкова мощно... Чувал съм как хлопат разбити шарнири, но не е същото...:(



колега провери си тампоните на носача!!! Мисля, че от там ти идва проблема. Вдигаш колелото на крик или я качваш на канал и с една щанга ги прелашкай
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 21 март 2011 - 13:11

Като стъпя на гумата и натисна с крак назад, цялото колело се измества назад с около 1.5 см и се чува чукане.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 21 март 2011 - 19:04

 hatchetman, на 21 март 2011 - 13:11, каза:

Като стъпя на гумата и натисна с крак назад, цялото колело се измества назад с около 1.5 см и се чува чукане.



или шарнир на носача или тампони на носача! Според мен!
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 23 март 2011 - 15:08

Комшията заляга отдолу и ми каза, че не се мести носача, а биалетката. Напъвах тампоните на стабилизиращата щанга, но не мръднаха. :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от hatchetman: 23 март 2011 - 15:08
Отговори

Гено снимка Гено 23 март 2011 - 15:24

като варианти:

лагер-тампон на амортисьора

самия амортисьор-стъблото му да има луфт




Пробвай като си сложиш ръката отгоре на тампона и с другата натискай калника надолу, дали ще усещаш пукане 

Отговори

hatchetman снимка hatchetman 28 март 2011 - 17:44

Лагера и тампона ми ги смениха, след, като беше започнало леко да се чува хлопането. Къде може да има луфт самия амортесьор? Знаете ли как може да се провери със сигурност дали има луфт в стъблото на амортесьора? Станах малко досаден, за което се извинявам, но нали за това са форумите - да се изясняват проблемите:) :beer:

П.С. Колелото се мести с 1.5 см като го натисна с крак отпред назад, но не и в обратната посока :excl:
Мнението беше редактирано от hatchetman: 28 март 2011 - 17:48
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 28 март 2011 - 17:53

Колега абсолютно същия проблем имах и аз с калито но отпред в ляво , и се оказа стъблото на амортесиора .
Проверява се един човек в канала и държи 2та амортесиора през пружината , а 2ма отсрани клатят като са се запунали на гумите и клатят , и даже аз го разбрах , като майстора ми каза ела да видиш след като сложих ръце на амортесиорите и те заклатиха се усети как единя мърда горе в леглото .
В последсвтие се оказа че се е разхлабила самата гайка над тампона на амортесиора . А ин аче беше абсолютно идентичното хлопане - особенно през дупка или дори на лека неравно се чуваше хлоп .
Успех
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 11 април 2011 - 21:19

Момчета, днес откачих биалетката отдолу, пуснах се из квартала, минах през най-големите дупки и нямаше никакво хлопане!. После си затегнах биалетката и пак започна да хлопа като пропадне колелото в дупка и като срещне препятствие... :25:

Не искам да ходя при майстор, който да ми смени цялата ходова част и да ми обере парите. Трябва да го разбера къде е, за да не ме метне някой башмайстор :doh:
Мнението беше редактирано от hatchetman: 12 април 2011 - 21:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg