Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Фарове

stepo3 снимка stepo3 27 февруари 2006 - 15:15

Значи, въпросът ми е следния: копчето за регулиране е извадено и е сложено пластмасовото капаче. Дали са сменени и фаровете? Като цяло - може ли да се поставят моторчета и копче и да станат регулиращи? Ето така излгежда фара в момента:
Публикувано изображение
Отговори

Дамян снимка Дамян 27 февруари 2006 - 15:45

Изкарай си фара,и погледни по подробно,така неможе се види хубаво.
Отговори

Милен снимка Милен 27 февруари 2006 - 19:38

Имам копчето ако го искаш.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 27 февруари 2006 - 19:44

Фара ти е с ръчно регулиране от снимката която си показал.
Принципно понеже това с регулирането на фаровете е като екстра .... инсталацията (поне при колите които съм разглеждал) си е на място.

За да видиш дали и при теб е така.... огледай снопа кабел за фаровете трябва да има по още един несвързан куплунг.
Ако го има ти трябват само 2-та мотора за фаровете и врътката за в купето!
Можеби и някой бушон ... не я знам точно инсталацията на реглажа.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 27 февруари 2006 - 21:11

TurboManiak, на Feb 27 2006, 07:44 PM, каза:

Фара ти е с ръчно регулиране от снимката която си показал.
Принципно понеже това с регулирането на фаровете е като екстра .... инсталацията (поне при колите които съм разглеждал) си е на място.

За да видиш дали и при теб е така.... огледай снопа кабел за фаровете трябва да има по още един несвързан куплунг.
Ако го има ти трябват само 2-та мотора за фаровете и врътката за в купето!
Можеби и някой бушон ... не я знам точно инсталацията на реглажа.
 


Добре, сигурен съм, че откъм инсталация и бушон (ако трябва) е точна работата, защото ме съмнява, че е била налична екстрата.Буксите също са на място. Както казах копчето вътре в купето е махано и е сложено капаче. Та не съм сигурен дали само с поставянето му отново и добавяне на 2 моторчета ще стане. А как и къде точно се монтират моторчетата?
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 27 февруари 2006 - 22:46

Няма нужда да си сменяш фаровете. Те стават за ел. машинките, само да имаш инсталация.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 28 февруари 2006 - 12:05

:) аз нямах ел .регулировка ама им сложих , значи около старата врътка се разширява с поялника за да влезе гърлото на моторчето ,и си готов за регулировка и ако вземе да ми каже че не можело :bandito: , и аз имам едно моторче 10лв ама нямат ляво и дясно моето е универсално
Отговори

stepo3 снимка stepo3 28 февруари 2006 - 16:38

Колегата Мууу казва, че се поставят на мястото на пластмасовите, а Буков - че се разширява с поялника <_< Да разбирам ли, че може да ги поставя на мястото на пластмасовите и да имам само ел.регулиране, а ако искам и ел. и ръчно се прави място до пластмасовите? На опел с ел.регулиране мисля, че на фара си стои и пластмасовото и моторчето, фара ли е друг???
Моторчетата универсални ли са (Буков) или ляво-дясно(Мууу)? Вече се обърках тотално, ама ще се изясним :knee:
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 февруари 2006 - 16:46

stepo3, на Feb 28 2006, 05:38 PM, каза:

Колегата Мууу казва, че се поставят на мястото на пластмасовите, а Буков - че се разширява с поялника  <_<  Да разбирам ли, че може да ги поставя на мястото на пластмасовите и да имам само ел.регулиране, а ако искам и ел. и ръчно се прави място до пластмасовите? На опел с ел.регулиране мисля, че на фара си стои и пластмасовото и моторчето, фара ли е друг???
Моторчетата универсални ли са (Буков) или ляво-дясно(Мууу)? Вече се обърках тотално, ама ще се изясним  :knee:
 

Като си купувах новия фар той се продава с ръчна врътка.. Махнах я и на нейно място сложих моторчето от стария ми фар без преобразувания. Мисля, че моторчетат са еднакви доколкото си спомням ама не ми се излиза на снега да видя... Утре сутрин ще проверя и ще ти кажа.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 28 февруари 2006 - 19:24

@Zhoro - Благодаря много, сега вече ми е по-ясна картинката. Най-вероятно преди да купя колата са взели копчето отвътре и са поставили пластмасовите врътки за ръчно регулиране на мястото на моторчетата :crazy: Ще съм благодарен и ако разбереш дали са еднакви двете моторчета за да действам.
Отговори

Милен снимка Милен 28 февруари 2006 - 19:29

Моите си имат и машинки и ръчно регулиране. Нали все пак трябва ръчно да се настроят на едно ниво и след това само с копчето от вътре. Лошото че тука има сняг и немога да погледна как точно са монтирани моторчетата и да обясня подробно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 март 2006 - 10:59

stepo3, на Feb 28 2006, 08:24 PM, каза:

@Zhoro - Благодаря много, сега вече ми е по-ясна картинката. Най-вероятно преди да купя колата са взели копчето отвътре и са поставили пластмасовите врътки за ръчно регулиране на мястото на моторчетата  :crazy: Ще съм благодарен и ако разбереш дали са еднакви двете моторчета за да действам.
 

Като ги гледам са абсолютно еднакви кабелите и врътките и ....
Изглеждат ми еднакви ама не ми се свалятда съм на 100%, че трябва да махам акумолатор и .....

kalonkin, на Feb 28 2006, 08:29 PM, каза:

Моите си имат и машинки и ръчно регулиране. Нали все пак трябва ръчно да се настроят на едно ниво и след това само с копчето от вътре. Лошото че тука има сняг и немога да погледна как точно са монтирани моторчетата и да обясня подробно.
 

Имат си настройка и от самия фар мн. ясно тя е една резба която регулира пишката дето се мести и от купето...
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 02 март 2006 - 21:18

само споделям че на мойта вектра трябваше да се разшират дупките за да влязат моторите Публикувано изображение незнам за астра как щее сори ако съм заблудил някого
Отговори

Spetev снимка Spetev 03 март 2006 - 23:53

Няма ляво и дясно, еднакви са.И като се иззвади ръчното пасва моторчето.По принцип има отделен предпазител но мисля че беше и за нещо друго освен за регулиране на фаровете, но може и да бъркам.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 04 март 2006 - 11:21

Spetev, на Mar 3 2006, 11:53 PM, каза:

Няма ляво и дясно, еднакви са.И като се иззвади ръчното пасва моторчето.По принцип има отделен предпазител но мисля че беше и за нещо друго освен за регулиране на фаровете, но може и да бъркам.
 


Благодаря! Значи вече търся оферта за 2 моторчета + копчето вътрев купето. :unsure:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 март 2006 - 13:08

Не знам кой какво е правил по фаровете за да си сложи моторчета. :flag: Обаче мога да кажа със сигурност, че моята Астра е с ел. фарове и пластмасовите врътки си стоят, ако ги нямаше как щяхте да си направите по-грубото регулиране на фаровете, моторчетата не регулират толкова много. :beer:


Успех колега stepo3


:unsure: :2bg:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 05 март 2006 - 16:18

Shmortz, на Mar 5 2006, 01:08 PM, каза:

Не знам кой какво е правил по фаровете за да си сложи моторчета. :unsure: Обаче мога да кажа със сигурност, че моята Астра е с ел. фарове и пластмасовите врътки си стоят, ако ги нямаше как щяхте да си направите по-грубото регулиране на фаровете, моторчетата не регулират толкова много.  :flag:
Успех колега stepo3


Ами имаше мнение, че на самото моторче има и ръчка за регулиране...
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 05 март 2006 - 18:58

абе освен мнение има и снимка по-напред в темата нещо недоскив ли сте?
:unsure: имат си врътки всичките аз съм виждал два модела моторчета незнам за повече мисля че всяко става за всякъде аз съм с два вида , проблема е че и двете ми копчета за регулировка са с различен буквен код :bandito:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 05 март 2006 - 20:13

буков, на Mar 5 2006, 06:58 PM, каза:

проблема е че и двете ми копчета за регулировка са с различен буквен код


Какво искаш да кажеш с това?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 март 2006 - 20:30

Ох раздразнихте ме, утре ще вдигна капака да видя как са мойте :flag: , поне са оригинални.

:unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg