Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Магнетизатор...

Dian4o снимка Dian4o 23 май 2008 - 14:55

Съвсем случайно попаднах на нещо мн странно, дето нищо не съм чувал за него. Някой може ли да каже компетентно мнение за това има ли изобщо положително влияние. Интересно ми е действието какво е и дали е положително или отрицателно или по скоро никакво както аз си мисля.
http://aukro.gbg.bg/...?item=368844831
Чух само че едно време на карбураторите някои хора слагали на каналите преди да влезе горивото много магнити... Има ли нещо общо това...
П.С. Туй с процентите много му се смях :whistle:
Отговори

outlive снимка outlive 23 май 2008 - 15:14

Това звучи много добре. :) Чак и аз се навих. :) Но някои обяснения са глупави. Като това за големите концерни.
Отговори

opel4o снимка opel4o 23 май 2008 - 16:06

И аз съм учил физика, ама тък нещо ме съмнява. С магнит да правиш промяна в подредбата на атома някак не става. На снимката атомите са подредени в прави линии, а би трябвало да следват извивката на магнитното поле, което няма как да е права линия, ама ако има някой знаещ, да обясни.
Отговори

i_p снимка i_p 23 май 2008 - 16:09

До колкото знам магнетизатора подрежда горивото на диполи в следствие на което се получават изброените ползи ама процентно не знам колко е ползата.
Иначе според мен има смисъл.
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 май 2008 - 16:18

Ъъъъъ продавам си аз старите магнитни наколенници.....

Сериозно погледнато това е пълна измама. Профилактика на двигателя за 50 лева е много по- добра идея. А това за процентите не вярвам някой да го вярва изобщо.....
Отговори

rodot снимка rodot 23 май 2008 - 18:58

пълна измама :whistle: зарибявка :cen: :thu: :biggrin:
Отговори

aygofan снимка aygofan 23 май 2008 - 19:40

 Dian4o, на May 23 2008, 02:55 PM, каза:

Съвсем случайно попаднах на нещо мн странно, дето нищо не съм чувал за него. Някой може ли да каже компетентно мнение за това има ли изобщо положително влияние. Интересно ми е действието какво е и дали е положително или отрицателно или по скоро никакво както аз си мисля.
http://aukro.gbg.bg/...?item=368844831
Чух само че едно време на карбураторите някои хора слагали на каналите преди да влезе горивото много магнити... Има ли нещо общо това...
П.С. Туй с процентите много му се смях :whistle:


Новата ненормална разработка на великия д-р Ли Вайн!!!
По-тъпо нещо не бях виждал от много време... :cen: :thu: :biggrin:
Отговори

чук снимка чук 23 май 2008 - 19:48

...в началото на '90 карах една Ладичка 1500, бях млад манияк и монтирах всичко възможно, а тогава на битака руснаците продаваха какви ли не двжъчки за лада - електрически разходомер мерещ дебита на входящия бензин, подобрители на завихрянето в смукателния колектор, ел. датчик за настройка на ъгъла на чукче и наковалня, усилвател на искра (Бг) и т.н. и т.н.
Та! появиха се и магнитизаторите за гориво - естествено незабавно го монтирах. П.на Д. беше подобен на описания. За коментираните в момента не мога да говоря, но от руските ефектът беше по-скоро отрицателен...
Отговори

aygofan снимка aygofan 23 май 2008 - 19:54

 чук, на May 23 2008, 07:48 PM, каза:

...в началото на '90 карах една Ладичка 1500, бях млад манияк и монтирах всичко възможно, а тогава на битака руснаците продаваха какви ли не двжъчки за лада - електрически разходомер мерещ дебита на входящия бензин, подобрители на завихрянето в смукателния колектор, ел. датчик за настройка на ъгъла на чукче и наковалня, усилвател на искра (Бг) и т.н. и т.н.
Та! появиха се и магнитизаторите за гориво - естествено незабавно го монтирах. П.на Д. беше подобен на описания. За коментираните в момента не мога да говоря, но от руските ефектът беше по-скоро отрицателен...


Ефекта се е превърнал в ДеФект... :whistle:
То ако имаше Келепир...те инженерите щяха да са го монтирали вече........във всеки автомобил... :biggrin:
Отговори

Dian4o снимка Dian4o 24 май 2008 - 11:51

 fanatic, на May 23 2008, 05:18 PM, каза:

Профилактика на двигателя за 50 лева е много по- добра идея.

Напълно съм съгласен с това!
И аз така си мислех че няма никакъв ефект ама викам да питам по компетентните... То това е измислено от някой който е измислил от онези ел. компресорчета дето се говореше за тях във форума дето правели по голямо налягане във въздуха и бръмчат като прахосмукачка :biggrin: :whistle:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 25 май 2008 - 22:03

Колеги това съм го правил с магнити от ПЦ Твърди дискове.Те са мно силни........
Ами какво да ви кажа........

Ефекта беше 00 :unsure:
Отговори

vipservice снимка vipservice 25 май 2008 - 22:30

По Дискавъри има предаване за разбиване на подобни митове....е те там магнетизатора го направиха смешен...излишно хвърлени пари. Много ми прилича на "универсалният модификатор'"...
Отговори

zaki снимка zaki 13 юни 2008 - 13:10

господа, мисля че дълбоко грешите
лично аз съм продавал подобни магнити и определено има положителен ефект дори ида не е както в описаните условия и граници

въпроса е дали са истински магнити с оприделена сила или са менте

дори сега си карам астриша на газ с такива и не искам и да ги сваля да видя дали ще има разлика, а сменя ли колата си ги вземам за новата


със здраве
Отговори

opel4o снимка opel4o 13 юни 2008 - 15:30

Такива чудессии ми приличат на онези добавки за масло, които намаляват триенето с 96% и направо доближават двигателя до перпетум мобиле.
Отговори

zaki снимка zaki 13 юни 2008 - 17:12

първата кола на която ги сложих беше двутакгов варбург - след като изгори старото гориво в карба започна да си вдига на място оборотите, последва по добро ускорение, максималната скорост се увеличи, разхода падна с около 700 мл
имам още доста примери за ефективността им дори и при мен
Отговори

monizz снимка monizz 17 юни 2008 - 20:34

Колеги Пълни Глупости. Горивото няма магнитни свойства и не се влияе от магнити. Който не вярва да провери с малко безин или нафта или да провери в учебника по Физика. Който е писал статията е неграмотник НЯМА положителен и отрицателан магнетизъм.Накрая няма магнит който да действа чак след три месеца. Колкото до автомобилните фирми те няма да влагат милиони в подобрение на двигателя ако може той да се подобри толкова лесно.
Отговори

hudson снимка hudson 17 юни 2008 - 20:59

 zaki, на Jun 13 2008, 06:12 PM, каза:

първата кола на която ги сложих беше двутакгов варбург - след като изгори старото гориво в карба започна да си вдига на място оборотите, последва по добро ускорение, максималната скорост се увеличи, разхода падна с около 700 мл
имам още доста примери за ефективността им дори и при мен

Хм, а пробвал ли си да сложиш такива магнити и на пералнята? Щото фирмата която продава тези магнитизатори, предлага подобни, които се слагат на маркуча на водата към пералнята и естестествено, изпирането ставало много по-добре.

 monizz, на Jun 17 2008, 09:34 PM, каза:

Колкото до автомобилните фирми те няма да влагат милиони в подобрение на двигателя ако може той да се подобри толкова лесно.

Много на място казано.
Отговори

doolettle снимка doolettle 18 юни 2008 - 14:15

 hudson, на Jun 17 2008, 09:59 PM, каза:

Хм, а пробвал ли си да сложиш такива магнити и на пералнята? Щото фирмата която продава тези магнитизатори, предлага подобни, които се слагат на маркуча на водата към пералнята и естестествено, изпирането ставало много по-добре.
Много на място казано.

Преди време четох, че корейците от Daewoo направили пералня която пере без прах за пране и със студена вода но цената и беше около 2500лв тогава. Въпросната джаджа не е на принципа на ултразвука а по някакъв начин йонизирала водата и оттам се получавал ефекта. Магнита си действа и след много повече от 3 месеца и ако по някакъв начин се постига тоя ефект може и да помага. Но наистина не си обяснявам що не ги слагат в завода след като всички целят по-нисък разход и по-добро изгаряне!!??
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg