Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дюзи на X20DTH и уплътнения към тях

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 11 май 2009 - 21:59

Здравейте интересува ме от някъде може лида се види какво представляват дюзите на 2.0 ДТИ и какви са уплътненията към тях .Аз свалих капака на клапаните и гледам има едни преходи където са навити тръбичките за нафтата и там към главата мисля че има някакви уплътнения.Ако някой колега е сменял такова нещо и има снимка примерно на дщзата кака изглежда това ме интересува защото ми пуска масло от там . Благодаря
Отговори

KRISS снимка KRISS 12 май 2009 - 17:25

За да стигнеш до тези уплътнения се сваля разпределителния вал, шината на която се навиват тръбичките имат по един болт в другия край, като се развие шината се издтрпва от към тръбичките там има опръстен (обикновен), а между шината и дюзата е другото уплътнение за излишното пак е опръстен, но е широк и по средата има метална гривничка (от там често правят проблем взима въздух и трудно пали коллата), до колкото разбирам при теб просто ти олива масло по двигателя, но ако отваряш задължително смени и на дюзите става без да се вадят, а ако ги вадиш ти трябва приспособление.
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 14 май 2009 - 02:38

Благодаря колега значи ходих в автоплюса и ми искараха че има само 2 уплътнения едните са между прехода и дюзата а другуто отпред на главата където влиза прехода и където се навива тръбичката на мен там ми пуска масалце по малко мислч да сменя само тях никаде не показва че има и за излишното
Отговори

KRISS снимка KRISS 14 май 2009 - 17:58

Точно между прехода и дюзата е за излишното иначе на би могло да издържи на налягането, а в центъра има конус на прехода от където влиза входящото гориво, но там няма уплътнение.
А за смяната те посъветвах да смениш и другите защото са проблемни по принцип а процедурата е една и съща дори и да смениш само външните пак трябва да свалиш прехода и ще ги разбуташ а те вероятно са се втвърдили и са си зели точното място. Та мисълта ми е да не правиш една работа два пъти вярно че са скъпи, но ти си знаеш най добре. Успех!!!
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 10 октомври 2009 - 19:41

Колега вчера бърникахме по тия преходници и какво се получи не смених вътрешните опръстени м/у дюзата и преходника итая сутрин неще да запали беше дръпнала въздух дали е възможно да е от там...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 11 октомври 2009 - 21:18
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

KRISS снимка KRISS 11 октомври 2009 - 20:52

Да най-вероятно е от там, но има и друга тънкост, че ако не сте внимавали като ги слагате дори и да са добре все още може да сте изместели някое, много е малко разстоянието до края на шината, и ако е мръднало леко може да взима въздух от там трябва да е точно в центъра, а няма какво да го фиксира.
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 12 октомври 2009 - 23:07

Днес ги поръчах колега утре трябва да ги сменим и да ти кажа какво забелязах днес във маркучетата за излишното има масло от двигателя дали влиза от тях...то няма и от каде другаде да е де поне според мен и най вероятно от там влиза и въздух като истине колата напълно
Отговори

KRISS снимка KRISS 15 октомври 2009 - 20:10

Да от тях е,по принцип когато изтърват нафтата става черна
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 15 октомври 2009 - 22:43

Смених ги колега вече две сутрини паля без проблем имах притеснения да не би да е влязла и малко нафта в маслото ама ако има то е минимално защото не съм забелязъл да се дигне нивото на маслото за сега ще караме без да го сменям надявам се безавариино а и като го гледахме маслото няма признаци да има нафта мирише си на масло :)
Отговори

OPELIN снимка OPELIN 17 октомври 2009 - 21:27

Колега можеш ли да ми кажеш как стигна до този извод-да смениш тези пръстени на дюзите?Как мога да разбера дали наистина е от тях.Смених маркучите за излишната нафта имам възвратен клапан.Имам възвратен клапан електрически на маркуча дето връща излишното гориво и пак проблем с паленето.И то само така като гледам като стане по студено.Ходих на много майстори всички казват 95% пръстените на дюзите,ама може и от друго.Трябва ли и тях да сменя на сляпо за да чакам резултат?
Мнението беше редактирано от OPELIN: 17 октомври 2009 - 21:28
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 17 октомври 2009 - 21:33

Ами колега изцапа ми излишната нафта като извадих маркучетата потече чернилка нафта омешена с масло и стигнах до тях понеже в излишната нафта няма от каде другаде да дойде това масло както каза колегата по горе когато изтърват се цапа нафтата
Мнението беше редактирано от VectraX20DTH: 17 октомври 2009 - 21:34
Отговори

OPELIN снимка OPELIN 07 ноември 2009 - 17:14

Има ли значителна липса на масло,защото при мен не забелязвам.Има и дуго като запаля държи нормално,но след 5 секунди оборотите падат до 500 и после пак си поема на нормално обороти
Отговори

KRISS снимка KRISS 07 ноември 2009 - 19:18

Значитлна загуба едва ли ще има, ако са изтървали, както ти каза колегата цапа нафтата и ще палиш трудно, защото ще взима въздух докато стои изгасена.
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 17 януари 2011 - 11:43

 OPELIN, на 07 Nov 2009, 17:14, каза:

Има ли значителна липса на масло,защото при мен не забелязвам.Има и дуго като запаля държи нормално,но след 5 секунди оборотите падат до 500 и после пак си поема на нормално обороти

и при мен е така колега, мериха и налягането по тръбопроводите -държала.Ако я спра с предницата надоло проблем почти няма, но нагоре ли е и на 0 градуса пали с доста въртене. Разход на масло не усетих да имам,но си е омаслено около дюзите, а свещите са здрави!!

Днес ще ми сменят тези уплътнения- около 25 лв парчето и надявам се утре да съм готов!!!

Успех и на вас!!!
Отговори

bojo06 снимка bojo06 17 януари 2011 - 13:06

 VectraX20DTH, на 17 Oct 2009, 21:33, каза:

Ами колега изцапа ми излишната нафта като извадих маркучетата потече чернилка нафта омешена с масло и стигнах до тях понеже в излишната нафта няма от каде другаде да дойде това масло както каза колегата по горе когато изтърват се цапа нафтата


И какъв ще е разхода на масло тогава???
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 18 януари 2011 - 00:45

Да наистина,какъв ще е разхода на масло,ако цапа нафтата с масло?Интересно ми е някой ако е наясно да сподели.Например на 1000км колко масло се губи?
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 18 януари 2011 - 12:31

 vladkin1980, на 18 Jan 2011, 0:45, каза:

Да наистина,какъв ще е разхода на масло,ако цапа нафтата с масло?Интересно ми е някой ако е наясно да сподели.Например на 1000км колко масло се губи?

аз лично за 9700 км от как я имам съм и долял около 500г./ купил съм 6 л и сипах 5.5 при смяната/ маслото е 10 на 40 полусинтетика. по скоро ме притеснява дали не вкарва нафта в маслото и да си все около макс ниво!

ПС още не е готова колата! Ще пиша пак като я взема!
Мнението беше редактирано от dimivanew: 18 януари 2011 - 12:35
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 21 януари 2011 - 13:03

Здравейте пак, да кажа какво стана- днес отидох да взема колата- за мое съжаление не върви изобщо. имала да изчисти нагари масла от системата и след 100на км трябва да ида пак за да се доцентрова. Чувството е че все едно нямам турбо и при подаване на газ изпушва доста черно. Надявам се след това да се оправи после.
И да попитам така ли би трябвало да се получи ?

За уплътненията и маркуч за излишно гориво около 100 лв. + труд 120 лв. !!!
Мерси на отзовалите се!!!
Мнението беше редактирано от dimivanew: 21 януари 2011 - 13:34
Отговори

ivo123 снимка ivo123 21 януари 2011 - 14:24

нещо не са донаправили или някое клапанче електрическо /за турбото/ не включва.
Няма такива километри за дорегулиране. Върни се пак при майсторите да си оправят нещата.
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 21 януари 2011 - 20:18

вече всичко е наред- маркуча за клапана към уетгейта правеше проблем!!! :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg