Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Накладки FERODO Racing

Zender снимка Zender 04 ноември 2007 - 11:48

Някой има ли наблюдения, кара ли с такива накладки?

Каква е разликата между:

-DS Performance

-DS 2500

-DS 3000

Защото има за мен и предни и задни от трите вида! Предполагам, че едните са street версия, другите за писта и т.н.
Отговори

Zender снимка Zender 04 ноември 2007 - 18:18

:opel_forever:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 ноември 2007 - 21:16

 Zender, на Nov 4 2007, 11:48 AM, каза:

Някой има ли наблюдения, кара ли с такива накладки?

Каква е разликата между:

-DS Performance

-DS 2500

-DS 3000

Защото има за мен и предни и задни от трите вида! Предполагам, че едните са street версия, другите за писта и т.н.


Погледни Това
Това
И това

Надявам се да съм помогнал малко,но само това успях да открия :opel_forever:
Отговори

Иван Шопов снимка Иван Шопов 04 ноември 2007 - 21:33

 Zender, на Nov 4 2007, 11:48 AM, каза:

Някой има ли наблюдения, кара ли с такива накладки?

Каква е разликата между:

-DS Performance

-DS 2500

-DS 3000

Защото има за мен и предни и задни от трите вида! Предполагам, че едните са street версия, другите за писта и т.н.

Привет!
DS Performance са накладки от градски тип, но за хора с по-агресивен стил на каране.
Разликата между DS 2500 & DS 3000 е в твърдостта на феродото, температурата им на работа, а оттам и по-ефикасното агресивно спиране.
За състезателният ми автомобил ползвам DS 3000 и определено нямат база за сравнение със серийни накладки, без значение от производителя. Трябва обаче да имаш предвид следното:
- цената им е доста висока (при мен - 300лв за комплект предни накладки)
- дисковете се износват доста бъроз. За максимум две писти нови дискове Brembo Max се изкривяват и/или са износени така, че нарезите им вече не личат.:-)
- тези накладки имат нужда от предварително загряване за да работят добре! В градски условия ще трябва да подгряваш спирачките преди да започнеш да спираш агресивно! В противен случай ще пуснеш обявя за фарове,маска,решетка,радиатор и т.н. и т.н.
- след загряването на накладките имат навика да "свирят"
Мисля,че това е основното. Ако съм пропуснал нещо - питай.
Поздрави!
Отговори

Zender снимка Zender 05 ноември 2007 - 11:19

Ок а за DS Performance който са за градски условия и за тях ли е задалжително да се подгряват? Някаква цена за предни и задни да знаеш предните са FDS 584 a задни FDS 586?

Сега карам с TEXTAR даже съм си взел и за новите дискове, но ако Феродо DS Performance са по-добри ще ги сменя!
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 05 ноември 2007 - 11:46

аз пък от FERODO въобще не съм доволен. Чисто нови ми докараха от Германия с колата и ги изхвърлих защото като спираш скърцат. Сложих си LUKAS накладки и ядове вече нямам не скърца като каручка

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от aan_astra: 17 септември 2018 - 07:31
Отговори

peponio снимка peponio 05 ноември 2007 - 22:08

 aan_astra, на Nov 5 2007, 11:46 AM, каза:

аз пък от FERODO въобще не съм доволен...

нали се сещаш че между твоите и тези за които се говори няма нищо общо освен 6 буквички :) иначе lukas са си добри но тук се говори за racing накладки

@zender карал съм вектра като твоята точно със DS PERFORMANCE и дискове ATE POWER и имаше много яко спиране и то главно при супер интензивно полване на спирачките когато бяха мега-загрели...когато бяха студени пак си спираше много добре,но сякаш след всяко натискане спираше още по-добре...уникално беше :opel_forever:
Отговори

Гостnikicar_* 06 ноември 2007 - 10:08

 Zender, на Nov 5 2007, 09:19 AM, каза:

Ок а за DS Performance който са за градски условия и за тях ли е задалжително да се подгряват? Някаква цена за предни и задни да знаеш предните са FDS 584 a задни FDS 586?

Сега карам с TEXTAR даже съм си взел и за новите дискове, но ако Феродо DS Performance са по-добри ще ги сменя!



FDS 584 =170 лв , FDS 586 = 95 лв .
Това са доста удачен вариант за градско каране , не трябва да се загряват дисковете може да ги ползваш при малко по-агресивен стил на каране .
Може да се ползва и серията DS 2500 (Серия H ) на Ferodo Racing , но са по - скъпи от DS Perfomance
Аз лично на моите автомобили досега съм ползвал само DS 2500 ( серия H ) , и съм ного доволен от представянето на накладките , ползвам и надупчени и нарязани дискове, но не BREMBO Max , а наша марка (http://www.adventure...logo.racing.php ).
Досега съм имал няколко ситуации на пътя ( заради малоумни драйвери , които са ме изправяли на нокти) , и съм се убедил , че спирането е доста по-добро от обикновените накладки и дискове които се предлагат на пазара.
---------------------------
www.adventurecar.com
adventurecarbg@abv.bg
Отговори

Иван Шопов снимка Иван Шопов 06 ноември 2007 - 10:18

Ето го човека - Ники е този, който ще ти осигури накладките - аз лично взимам от него. Коректен, точен и доставката винаги е навреме.:-)
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 06 ноември 2007 - 15:41

Иво бате,мойте са феродо рацинг ,с дискове брембо макс от преде .. но знам какъв вид са точно накладките .. майстора ми ги взе ,вика тия са екстра .. сложихме ги и найстина колата спира много добре .. но скърцат яко .. и бех сериозно притиснен че са заминали ,за няма и 2 месеца :) но Иван Шопов направо ме успкой .. и така ,не мога да ти кажа подробности ,но спирачките ми в момента нямат нищо общо със старите .. който ми ги слагаха в про спеед.. не помна кви беха дисковете,некви Бендис ли нещо такова с АТЕ накладки спираха долу-горе ама на 240 като и набих спирачките на магистралата ,че един ме засече се изкривиха жестоко .. и така .. брембо макс с феродо рацинг е най-добрия вариант според мене .. пък ако туриш и едни сликове :) ебах как спира тогава .. :opel_forever:
Отговори

Zender снимка Zender 06 ноември 2007 - 17:25

 nikicar, на Nov 6 2007, 10:08 AM, каза:

 Zender, на Nov 5 2007, 09:19 AM, каза:

Ок а за DS Performance който са за градски условия и за тях ли е задалжително да се подгряват? Някаква цена за предни и задни да знаеш предните са FDS 584 a задни FDS 586?

Сега карам с TEXTAR даже съм си взел и за новите дискове, но ако Феродо DS Performance са по-добри ще ги сменя!



FDS 584 =170 лв , FDS 586 = 95 лв .
Това са доста удачен вариант за градско каране , не трябва да се загряват дисковете може да ги ползваш при малко по-агресивен стил на каране .
Може да се ползва и серията DS 2500 (Серия H ) на Ferodo Racing , но са по - скъпи от DS Perfomance
Аз лично на моите автомобили досега съм ползвал само DS 2500 ( серия H ) , и съм ного доволен от представянето на накладките , ползвам и надупчени и нарязани дискове, но не BREMBO Max , а наша марка (http://www.adventure...logo.racing.php ).
Досега съм имал няколко ситуации на пътя ( заради малоумни драйвери , които са ме изправяли на нокти) , и съм се убедил , че спирането е доста по-добро от обикновените накладки и дискове които се предлагат на пазара.
---------------------------
www.adventurecar.com
adventurecarbg@abv.bg


Дай цена и за DS2500 [FCP 586 H] [FCP 584 H]

И кажи за колко време ще ги доставиш.
Отговори

Гостnikicar_* 06 ноември 2007 - 18:14

DS2500
FCP586H на цена 136лв.
FCP584H на цена 252лв.
В момента точно от тази серия H или DS 2500 нямам налични .
Но налични имам следните :
FCP586S(тази серия е произвеждана до скоро и се доближава доста до H серията). - 100лв.
FDS586 DS Perfomance на цена 96лв.
Накладки на SPARCO 584 - серия много доближаваща се до DS Perfomance 160лв.
Ако държиш на накладките конкретно за които ме питаш , мога да ти ги доставя до семица две грубо.Не ти казвам с голяма точност защото не зная кога точно ще ми пращат тази седмица стока .Ако ми пуснат тази седмица , то при мен ще пристигне другата седмица .
Малко по късно ще имам инфо кога ще ми тръгва стока за насам .
Отговори

Гостpeshokn_* 21 април 2009 - 09:08

Вчера вечертта един тъпак едва не ме отнесе - тръгна да се излита без да има предимство. Накладките са ми на привършване, въпреки което успях да го избегна идиота. Следва смяна на накладки. Благодарение на колегата Иван Шопов се ориентирах към DS Performance, защото разбрах, че са накладки за градско агресивно каране и нямат нужда от предварително подгряване. Разбирам, че до някакъв етап се предполага, че летя и се изхвърлям, но определено знам, че е от жизнена необходимост спирачната система да бъде перфектна (дори на по-високо ниво от стандарта).
Колата ми е Astra G, версия SPORT, от 2000 година, отзад и отпред съм с дискове, размера на дисковете ми е неизвестен. Пиша в тази тема, защото открих ценова листа за 2008 тук, а индекса FDS на накладките за моята кола ми е неизвестен. Ще бъда благодарен ако споделите какви са индексите при мен!

Допълнение - въпросните накладки имат ли "датчик" за износване?

Благодаря предварително!
Отговори

Shades снимка Shades 21 април 2009 - 10:53

Твоите са предни: FDS1293, задни FDS1294.

Колкото до спирането, трябва да си луд да караш по-спортно и да разчиташ на ОЕМ спирачките (на Опел специално). Аз лично се двоумя дали да сменям дискове с накладки или направо да се обърна към момчетата от Courtney Sport. Обръщам вниманиена кита за конверсия към 308мм <_<
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 21 април 2009 - 12:58

Преди седмица сложих предни накладки АТЕ, няма такива накладки просто, много съм доволен.


http://img115.images...ge=91097200.jpg
http://img115.images...ge=35074073.jpg
http://img230.images...ge=89490331.jpg
http://img230.images...ge=83227462.jpg
http://img230.images...ge=29691336.jpg
http://img301.images...ge=79383438.jpg
http://img408.images...ge=58903321.jpg
http://img408.images...age=copyof6.jpg

П.П. Извинявам се , че не е по темата, но все пак може да е от полза мнението ми.
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 21 април 2009 - 13:02
Отговори

fly_free снимка fly_free 21 април 2009 - 16:01

Преди седмица си сложих Стейнхоф рейсинг ида ти кажа са супер.Студени са и нее необходимо подгряване за да спират добре.В комплект с двойно вентилираните дискове направо нямам думи а Астрата по принцип има слаби спирачки.Ако искаш снимки мога да ти пратя по мейла.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg