Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

ПЪЛНЕНЕ + ДИАГНОСТИКА на климатик!

rockstarr снимка rockstarr 29 април 2011 - 18:42

само да споделя, че нещо скъпичко ми се види - сервиза на бул.Европа, много близо до метростанция Сливница
Влизам вътре, закачиха ме и за около 24 секунди ми наредиха - спукани тръби, смяна на филтър и изцяло пълнене - около 200лв :surrender:
- Тръби за заваряване - допирали се до въздуховода на възд.филтър и ес цепели - много трудно се сваляли и т.н - това горе долу съм съгласен
- смяна на филтър, намирал се до шофьорския фар - 80лв...
- 67лв пълнене на 800 грама фреонче - за това нямам претенции
- и с работата - 200лв
малко се шашнах, по принцип са ми много удобни - живея на и работя на 2-3 км оттам и ми е много удобно
реално протестирам за цената на този филтър, другото предполагам е в реда на нещата

вашето мнение????
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 05 май 2011 - 22:06

Доста хора в българия се опитват да забогатеят за един ден :) То не е само за автоклиматикаджиите ами и толкова много други, че вече ме е страх и за хляб да ходя до магазина. Вярно е че всеки труд и използването на оборудване трябва да се заплаща. Ама не ми е ясно защо трябва да ни товарят и в материалите толкова много. С много малка вероятност информацията ми да е малко стара, НО 1кг фреон струва някъде около 30лв /3ст за грам/! Ще има ли някой да ми обясни защо някои хора го продават с надценка от 200 до над 300процента!?!?!? За справка миналата година ми го заредиха и за фреона ми взеха под 40лв. ( и това при напълно непознати майстори)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 05 май 2011 - 22:38

Някой да знае сервиз в София, където да ми източат системата, да си свърша ремонтите и след седмица пак да ми я напълнят. Климатика си ми е наред, но за това, което искам да направя ще трябва да разкача тръбите от помпата и чао, фреон...
Отговори

lukan снимка lukan 07 май 2011 - 20:09

75лв ми искат за пьлнене ,и за смяна на игла ( ако се казва така ) :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от lukan: 07 май 2011 - 20:15
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 07 май 2011 - 21:55

Колеги имайте предвит,че в повечето случай испуска от радиатора фреончето точно зад перката! :( Аз моя го оправих миналото лято и сега немам никви проблем да чукам на дърво! Ако някой се интересува за Варна да свирка ще дам номера на едни 2 ма пичове добри и евтино! :)
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 07 май 2011 - 21:57
Отговори

rockstarr снимка rockstarr 31 май 2011 - 19:31

В крайна сметка се натресох при Людмил в Княжево - сервис Ирис или както повечето го знаете - при Комина. човека е свестен наистина, свърши работата за 1 ден, щото заварява тръбите на друго място. Обяснява, показва, тиках си ръката да ми покаже къде са дупките по 2те тръби, свети ми с лампа и т.н. взе ми 185лв - пълнене 8стот на грам или милилитър, сваляне и заваряване на 2те тръби - не съм сигурен за ценовата разбивка, масло и УВ-маркер. добре ги е монтирал, обвити е едни гумички да не се мандахерцат. каза да мина след няколко дни за проверка. разликата с другите, които питах, не иска да ми сменя дехидратора (искаха ми 80лв при положение че в Евро 07 е 48 без отстъпка). още не сум карал колата сериозно, но съм доволен от отнощението!

П.с. имаше пред мен колега с тъмно-синя вектра Б със софийски номер, с детско столче на задната седалка <_<
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 31 май 2011 - 19:34

 rockstarr, на 31 май 2011 - 19:31, каза:

В крайна сметка се натресох при Людмил в Княжево - сервис Ирис или както повечето го знаете - при Комина. човека е свестен наистина, свърши работата за 1 ден, щото заварява тръбите на друго място. Обяснява, показва, тиках си ръката да ми покаже къде са дупките по 2те тръби, свети ми с лампа и т.н. взе ми 185лв - пълнене 8стот на грам или милилитър, сваляне и заваряване на 2те тръби - не съм сигурен за ценовата разбивка, масло и УВ-маркер. добре ги е монтирал, обвити е едни гумички да не се мандахерцат. каза да мина след няколко дни за проверка. разликата с другите, които питах, не иска да ми сменя дехидратора (искаха ми 80лв при положение че в Евро 07 е 48 без отстъпка). още не сум карал колата сериозно, но съм доволен от отнощението!

П.с. имаше пред мен колега с тъмно-синя вектра Б със софийски номер, с детско столче на задната седалка <_<

+1 за този човек и аз съм доволен от неговите услуги.
Отговори

oci снимка oci 31 май 2011 - 20:03

Че човека си разбира от работата и знае какво прави е така. Но винаги има едно но. На мен за старата вектра ми каза че са за смяна 2 маркуча(там беше с маркучи не с тръби). Вика единия е на око така около 4 метра, другия 2м - общо 6м. Цена 40лв/м 240лв само за маркучите :kuku: В крайна сметка просто отрязах единия маркуч и му преместих скобата до здраво и не купувах изобщо маркучи! Да не го говорим че при цена 40лв/м ще го карам до десета от милиметъра да ми мери маркуча, който ще слага.

Иначе впечатление прави невероятната чистота и подреденост на сервиза му :icon_wink2: Ако трябва да си оправя климатика без значение от цената определено бих отишъл при него... но парите не капят от дърветата :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от oci: 31 май 2011 - 20:03
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 31 май 2011 - 20:08

Миналата година бях при него - всичко точно няма проблеми - оправихме повредата и напълнихме климатика и всичко за 130лв. Сега трябва да отида да го питам защо пак нямам климатик. Ще пиша какъв е резултата.
Резултата е : пълнене на системата с фреон и масло - проверка с УВ лампата 3 дни по-късно никакви забележки - извод: просто системата е остаряла и май се налага всяка година да се пълни с фреон !!!
Мнението беше редактирано от kBa3uMoD4o: 14 юни 2011 - 14:03
Отговори

ГостIvo Atanasov_* 03 юни 2011 - 19:37

Аз съм мнооооо доволен от едно сервизче на Любляна (от околовръстното в посока овча купел на около 200м от околовръстното). Момчето е много кадърно и невероятно честно!!! За смяна !!! фреон и масло + диагностика взима 90 лв. Брат му съш,що има сервиз на същата улица само че на 50 м от околовръстното за алтернатори и стартери - също много кадърен, честен и въобше не е скъпар!!!
Ето телефона на климатикаджията :0878/460000. Отиваш там и няма да сгрешиш
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 03 юни 2011 - 19:45

За София знам освен въпросния човек ,също добри впечатления имам от Стефан кв.Орландовци и този на Горнобански път до жп(там малко по скъпичко взимат).
Отговори

астра 1-6 16 снимка астра 1-6 16 12 юни 2011 - 12:41

Преди 2 месеца ходих при Людмил в Княжево и при мен проблема беше в игличката и всичко беше перфектно от негова страна,внимателно и бързо за 1час приключи продседурата,след 1 седмица минах за да видим за евентуален теч с УВ лампата,но се оказа че всичко е 6 и до ден днешен нямам проблем с климатика.
Отговори

Кирило снимка Кирило 14 юни 2011 - 18:03

Каде точно се намира сервиза на въпросния ЛЮДМИЛ ?
Отговори

астра 1-6 16 снимка астра 1-6 16 14 юни 2011 - 18:57

В посока Княжево пътя за Перник и след стеснението на паваажа преди комина вдясно има вход за фирма Ирис,след него е последователно входа и си спомням,че има малка табелка ремонт климатици,дворовете са в съседство с фирма Ирис,но са различни фирми,аз като ходих и се обърках и влезнах в 1-ия вход.За по сигурно ти давам тел-0888400993.Любо.Дано да съм ти бил полезен и дано да имаш минимален проблем като мен колега.
Отговори

papata снимка papata 13 април 2013 - 14:35

Здравейте колеги,малко да опресним темата :helpsmilie: Нови препоръки за сервиз климатик диагностика и пълнене евентуално? Или да хвърлям чоп за по-горе изброените сервизи и каквото сабя покаже! :newsm05_41:
Отговори

vipservice снимка vipservice 04 май 2013 - 18:25

Колеги, изчетох темата и съм на етап избор на сервиз за ремонт на климатик. Моля за съвет, при кой да отида, защото темата е от преди две години все пак,...ако някой има пресни впечатления, ще се радвам да сподели опит.
Отговори

papata снимка papata 06 май 2013 - 18:50

В посока Княжево пътя за Перник и след стеснението на паваажа преди комина вдясно има вход за фирма Ирис,след него е последователно входа и си спомням,че има малка табелка ремонт климатици,дворовете са в съседство с фирма Ирис,но са различни фирми,аз като ходих и се обърках и влезнах в 1-ия вход.За по сигурно ти давам тел-0888400993.Людмил :newsm05_41: Бях там преди 7дни доволен съм :drinks:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 07 май 2013 - 14:10

Миналата година ми се скъса една алуминиева тръба. За да си спестя пари отидох на едно много забутано място в ЗИТ 7ми км в едно мазе и там ми залепи едно момче тръбата за 10 лева с алуминиева заварка. Махането и слагането на тръбата ми беше много мъчителна история. Едвам я свалих и монтирах обратно. Отидох в един сервиз за климатици в Студенстки Град. Сервиза се казва "Габела". Чувал съм и недобри отзиви за този сервиз, но аз останах много доволен. Надуха системата и изчакаха 30 минути да видят дали ще падне налягането. Гледаха за течове с UV лампа. Сложиха Фреон с оцветител и пак провериха с UV лампа. Измиха радиаторите с някакъв препарат и след това с пароструйката. Климатика тръгна добре. Дойдох пак при тях след 300 км за проверка с UV лампа. Нямаше проблеми. За всичко това миналата година на 1ви септември ми взеха 68 лева.

P.S. Измиването на радиаторите си е нещо много важно за климатика и не трябва да се забравя в никой случай ! Някой пръскат радиатора с Меглио и след време на слаба пароструйка внимателно го измиват. Все пак доста мушици се набиват в ламелите.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 май 2013 - 08:54

Отвреме навреме във http://vsichkioferti.bg или пък във grupovo.bg се появяват оферти за цялостна профилактика на климатичната система за 30 лева например, което не е зле.
Отговори

dxl снимка dxl 05 януари 2018 - 18:50

Здравейте. Вектра Б 1.6, 16v. Взех я с неработещ климатик, "само за пълнене е" и тн. Миналото лято отидох при един, който наду системата с азот (мисля) и каза, че пада стабилно. Взе да пръска със шише и да гледа за балончета, ама нищо не видя. Каза - вероятно е радиатор. Има китайски за около 200 и хубаво за около 500. И по 10лв на 100 грама за пълнене (тя събира малко над 900 грама, мисля), 70 лв за монтаж и демонтаж на всичко по предницата... и общо-взето се отказах. Отидох в D&D сервиз. Там напълниха системата, казаха, че първоначално започва да пада, но се задържа на долната граница. После оцветител, масло, нова игличка, клапан и тн. Пуснахме да духа студено (9-10 градуса при отворени прозорци и температура над 30 градуса), казаха, че компресора работи много тихо и хубаво и да карам 200 км на пуснат климатик постоянно и да ида при тях след седмица. След два дни вече духаше топло, чуваше се само едно тихо свистене през вент.отворите, като пусна климатика. Оставих им я за вечерта, понеже беше много гореща, а и имаше следи от стар оцветител. На другия ден ми казаха = пробита тръба (не помня коя точно) 140лв и целия компресор е в оцветител - нов 350лв. Всичко 500 с пълненето. Малко не ми се дават 500лв. за това. Не казаха нищо за рециклиране. От друга страна - има ли вариант някъде да го рециклират за по-малко (в София, пък било то и в провинцията, ще го сваля сам). А за тръбата е малко по-сложно, тъй като не знам коя точно е. Има разни по-евтини варианти из ибей или да търся на старо, но там няма гаранция, че няма да е същото положение.
Третия ми вариант е да търся Вектра за части с работеща климатична система и да я използвам за донор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg