Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Радиатор

prujinca снимка prujinca 19 февруари 2009 - 09:52

Имам два опела - manta B berlinetta 1974 i kadett sport coupe 1968 но и двата имат един и същ проблем Радиаторита Този на мантата е като разпран чаршаф вече и аз незнам колко пъти сум го лепил и вече повече от 50% от ламелите са неизползваеми а този на кадета е без коментар става само за модел и за надин къде мога да си намеря такива? Аз като се порарових открих че са същите като на москвич 408 но такива ве4е не се предлагат никаде а и този на мантата е и двоен заради маслото на скоростите (понеже тя е автомат) къде да турся????? или от какво друго да приспособявам????? :surrender:
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 февруари 2009 - 10:16

Виж този. Взех го за мен, но се оказа по голям. Може да се направи, но аз нямам време да се занимавам. Иначе е ок.
Отговори

pampito снимка pampito 19 февруари 2009 - 14:31

 prujinca, на 19 Feb 2009, 09:52 AM, каза:

Имам два опела - manta B berlinetta 1974 i kadett sport coupe 1968 но и двата имат един и същ проблем Радиаторита Този на мантата е като разпран чаршаф вече и аз незнам колко пъти сум го лепил и вече повече от 50% от ламелите са неизползваеми а този на кадета е без коментар става само за модел и за надин къде мога да си намеря такива? Аз като се порарових открих че са същите като на москвич 408 но такива ве4е не се предлагат никаде а и този на мантата е и двоен заради маслото на скоростите (понеже тя е автомат) къде да турся????? или от какво друго да приспособявам????? :surrender:

Аз съм със същия проблем. Миналата година закарах за желязо една камара с радиатори тотално скапани. Сега съм решил да слагам нещо от новите. Намерих един радиатор от някаво японско джипче което ми изглежда 1:1 с оригиналния, но още не съм го тествал. Иначе на едната кола карам с добавка вече 3-4 год. Когато я сипах не можах да повярвам че действа, имаики предвид че радиатора бе като лейка.
Отговори

Magelan снимка Magelan 19 февруари 2009 - 16:13

Момци, търсете си радиатори от мерцедес 190 2.3, има ги и в автоматикова версия, така че и за автомата има серпентина. Става и за манта и за кадет С 1,9. За по дъртите кадети не, щото те са с радиатор като за парно, нямат подобаващи мотори като за радиатора.
Отговори

miroj снимка miroj 30 януари 2010 - 18:24

Здравейте напоследък забелязах че ми се губи антифриза и вчера като погледнах под колата имаше текло от радиатора смъкнах го днес запоих на едно място то от друго изби и така 3 часа и се отказах за днес та въпроса ми е от ква по нова кола може да пасне с малко преправяне или да продължавам с упражненията за луди :icon_razz2:
Отговори

fanatic снимка fanatic 30 януари 2010 - 18:49

CIH мотора с разширителен съд ли е. Аз бях пред подобна дилема и най- добре стана с радиатор от Омега А но само 1.8 SEH мотора и да е без климатик..
Отговори

miroj снимка miroj 30 януари 2010 - 18:56

с разширителен е моята система за 2.2cih и аз на това попаднах до сега радиатор от Омега А но дали не е много широк на мантата е 500мм висок и 500мм широк този размер е плюс тампоните и гърловината на радиатора
Мнението беше редактирано от miroj: 30 януари 2010 - 19:10
Отговори

fanatic снимка fanatic 30 януари 2010 - 19:00

Планките на които седи стария са достатъчно широки за да мине питата на омеговия, но не са достатъчно широки за да минат казанчетата. За това се маха дифузиора и при нужда се реже / така направих и аз/ . Отдолу радиатора ляга на една планка, която е доста дебела и трябва да се наведе за да легне радиатора на омегата по надолу, защото освен че е широк е и доста по висок. Но принципно се преправя с не много усилия и се събира достатъчно, че да не опира в капака и да не стърчи кой знае колко...
Отговори

miroj снимка miroj 30 януари 2010 - 19:22

fanatic ти на рекорд или на манта си слагал омегов радиатор дали са еднакви разстоянията на манта и рекорд
Отговори

Magelan снимка Magelan 30 януари 2010 - 19:46

Ей ти един сайт можеш да видиш на всички коли размерите на радиаторите.
http://www.mercateo....er/kuehler.html
Мисля че това с омеговия не е приложимо при мантата. Най-пасваше от цедес 190-ка 2.3 мотора.
Има и други но с леки преправки
Мнението беше редактирано от Magelan: 30 януари 2010 - 19:55
Отговори

30e снимка 30e 30 януари 2010 - 19:46

Мисля че Москвичовия беше почти същия...
Отговори

fanatic снимка fanatic 30 януари 2010 - 19:53

Момчета вие разбирате повече, но радиатора на Москвич е 380 лева по повечето магазини защото е от мед както са всички стари радиатори. Да не говорим че от 412 москвича радиатора е много по малък от на Манта. По скоро от БМВ 4 цилиндровите мотори.

А радиатор за Мерцедес 2.3 е почти екзотика и като цена и като всичко..

Казвам го защото проблема ми беше същия и пак минах през тия мисли....

Иначе радиатора на рекорда съм го слагал. Мисля че кошовете не са еднакви, но разтоянието на планките е еднакво което те интересува теб...
Отговори

Magelan снимка Magelan 30 януари 2010 - 20:00

Ей тва ти е мантата Публикувано изображение
Търси в сайта нещо подобно.
Отговори

miroj снимка miroj 30 януари 2010 - 20:03

всъщност имам един радиатор от москвич който ми е на старото рекордче но дали няма да загрява с него за времено през зимата може и с него ама за на лято трябва да мисля за омегов или там кот дойде
Отговори

Magelan снимка Magelan 30 януари 2010 - 20:07

Това омеговото незнам как???
Публикувано изображение
Отговори

miroj снимка miroj 30 януари 2010 - 20:09

с тампоните на мантата е 500 мм широчината преди половин час мерих 500 височината заедно с тампона отдоло и гърловината на радиатора може и да влезе някак си
Мнението беше редактирано от miroj: 30 януари 2010 - 20:10
Отговори

fanatic снимка fanatic 30 януари 2010 - 20:15

Питата става без проблем. Въпроса е че казанчетата трудно влизат и за това е зора. А това че омеговия е по висок се компенсира като се свали планката на която лежи радиатора. иначе самата пита е 3 см по широка и поне при мен влиза в планките.

Тампоните изобщо не ги гледай- няма да станат. Там си правиш нови планки и изобщо захващането е самоделно... въпрос на фантазия и можене ....аа и едно водно съединение ти трябва защото Омегата както виждаш изхода е нагоре....
Отговори

prujinca снимка prujinca 30 януари 2010 - 21:56

този на москвич е почти сущият но е малко по малък. леко мащабиран. Е но в краина сметка може да се тури а и нищо не му правиш слагаш му планките за мпнтаж и си ти . Но е малко по малък ако на забравиа ше пусна снимки ж понеделник.
ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПРИСАЖДАТЕ НА КОЛИЦИТЕ РАЗЛИЧНИ ЧАРКАЛА ОТ ДЕ ЛИ НЕ.
Отговори

miroj снимка miroj 31 януари 2010 - 14:58

Днес успях да го запоя намерих си по добър тинол и подгрях предварително местата на спойките за сега държи но ще си обади следващата седмица
Мнението беше редактирано от miroj: 31 януари 2010 - 15:03
Отговори

fanatic снимка fanatic 31 януари 2010 - 16:18

Няма да изкара много, в това съм сигурен. Системата на тези старите особенно работи на доста високо налягане....


Жалко че не си в София да ти покажа как съм го направил... по снимки е доста трудно да се обясни...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg