Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Astra G - Angel Eyes

navy снимка navy 16 юни 2007 - 23:39

Здравейте :opel_forever:

Днес монтирах 'ангелски очи' на моята нафтова печка :wall:

Първо... визията се промени тотално! Все едно това не е моята кола. Адски много ми харес... Модела, който избрах е черни кристални ангелски очи за астра Же, JDM.

Второ... монтажа е прекалено лесен. Развивам двата болта за бронята, които се намират в подкалника на предната гума, отгоре развивам двата фиксиращи болта на оригиналния фар, като издурпам бронята, която много лесно се огъва, достигам и до третия болт, развивам, разкачам куплунзите, слагам новия фар, завивам и съм готов :25:

Трето... нямат моторчета. Като се замисля - не ми и трябват.

Четвърто... светят доста по добре от оригиналните, няма петна, няма кьорава светлина. Петното е плътно и отгоре е много тарикатско 'срязано', да не заслепяват насрещните водачи. С предните фарове за да виждам ги дигах и същевременно постоянно ми святкаха отсреща... тъпо :fire:

Пето... допълнителни гъзарийки... ангелските очи са много тарикатски. Има габарити, в ъгъла на фара... ама много мислех и ги изключих. Не че светят кой знае колко, но развалят общата визия. Ангелските очи си вършат страхотна работа.... за тип 'габаритни', но що годе да осветяват ползвам халогените на бронята, които съм ги забил много ниско. Вътре във фара има едни мнооооого тарикатски светодиоди. Още не съм ги вързал и мнооого им се двоумя. Те направо бодат очи! Като огнени топлийки са...

Марката е китайска, Сонар май беше. Монтажа е лесен и фара пасва чудесно! Интересно ми е има ли друго хора с положителни впечатления от тях. Някои хора казват, че са кьорави светлини. Не знам колко кьорави са моите, но светят много по добре от заводските. Дори измити заводски!

Както и да е... да пусна някой друга снимка :wall:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

xxllxx снимка xxllxx 16 юни 2007 - 23:55

Перфектно е колега! :opel_forever:
Отговори

Ачо снимка Ачо 17 юни 2007 - 00:25

колега страшно е много ме радва
директно се яви на десктопа
и ми напълни сърчицето
и сега ше спя спокойно,като знам какво животно гледа от монитора
Отговори

Vassil снимка Vassil 17 юни 2007 - 02:28

Добре седят, браво! Снимките са адски добри също :opel_forever:
Отговори

MENATA снимка MENATA 17 юни 2007 - 04:29

Супер е!!!И снимките са номер 1
Отговори

beos снимка beos 17 юни 2007 - 07:16

Супер са колега! Би ли споделел от къде ги купи и за колко - ако не е тайна. А за снимките то се знае какви могат да бъдат все пак това е navy - тук в Опел Форума може да не е добре познат, но на други места ;) Публикувано изображение ще се радвамe нa една фотосесийка на цялата количка в "колите на форума"
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 17 юни 2007 - 08:40

Невероятни снимки! Браво! Не се сдържах!

Тази и на мен ми отива на десктопа:

Публикувано изображение
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 17 юни 2007 - 10:07

Адската работа!Много якоооооо!Евала колега.......... :opel_forever:
Отговори

navy снимка navy 18 юни 2007 - 12:39

Радвам се, че Ви харесва количката.
Всъщност от оптичния тунинг само тези фарчета са ми подобрението :sad-smiley-050:
Имам едни класически лети джанти, ама те понадраскани тук таме...

Хе хе, не е толкова постна като тази (ако Ви се гледат снимки)

Публикувано изображение

Не е и толкова наточена като това:

Публикувано изображение

На астричката бих направил малко снимки, но е хубаво да и сложа сенник на задното стъкло, някой друга шукария по купето... а тя си няма нищичко, освен тия фарчета. Днес търсих вежди за тях. Нямало... Да взема да изрежа от платмаса ли, кво :wall:

А фарчето го получих от тук с наложен платеж и застраховка на стоката - отварям, гледам и ако е наред - плащам на куриера :opel_forever:

BgTuning.com
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 юни 2007 - 13:42

Много добре и стоят и даже така само с 1 кръг по-приличат на очи.
Отговори

navy снимка navy 18 юни 2007 - 16:37

Chill, приятелю, това с влаченето не е упрек към състезателя :opel_forever:
Много добре знам, че с моя опит няма да постигна нещо по-добро. Просто там пистата беше много зле. Хем не ми е спортно окачването и пак на тия неравности над 100 в този участък и става зле :wall:
А сега след новите закони гледам да се вписвам в ограниченията за скорост, поне гледам да съм в безопасната граница, където не отнемат книжка за 3 месеца :25:
А сложа ли алкохол - в кола не се качвам. Това си ми е принцип.
1 бира не се брои за алкохол. Всичко над това - табу :fire:

А за снимането!
Ако има някъде събирания, състезания и тем подобни - обаждайте се. Ще дойда и ще снимам :wall:
Стига да не е много далечко от Варна ...
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 18 юни 2007 - 17:28

 beos, на Jun 17 2007, 08:16 AM, каза:

Супер са колега! Би ли споделел от къде ги купи и за колко - ако не е тайна. А за снимките то се знае какви могат да бъдат все пак това е navy - тук в Опел Форума може да не е добре познат, но на други места ;) Публикувано изображение ще се радвамe нa една фотосесийка на цялата количка в "колите на форума"


Колега navy, сподели моля откъде и колко тези фарове? Много са яки, а снимките са просто :opel_forever:
Отговори

suicidal снимка suicidal 18 юни 2007 - 18:03

 bat_jorko, на Jun 18 2007, 06:28 PM, каза:

Колега navy, сподели моля откъде и колко тези фарове? Много са яки, а снимките са просто :opel_forever:



Аз като гледам са от http://www.bgtuning....php?cPath=64_71
Отговори

redbull снимка redbull 22 юни 2007 - 16:54

:naughtynono: Колата е станала екстра!
Навил съм се и аз да си взема същите, но ме притеснява като изгорят - какви са крушките, а и самите очи със светодиоди ли са и ако да, то как се сменят :naughtynono:
Отговори

Тони снимка Тони 22 юни 2007 - 18:25

 redbull, на Jun 22 2007, 05:54 PM, каза:

:naughtynono: Колата е станала екстра!
Навил съм се и аз да си взема същите, но ме притеснява като изгорят - какви са крушките, а и самите очи със светодиоди ли са и ако да, то как се сменят :naughtynono:


Един приятел имаше астра ф- с ангели домарзя го да си купува нови крушки и си сложи от старите фарове на новите ,пък за габарита нещо ми се губи как стоеше работата :naughtynono:
Отговори

redbull снимка redbull 23 юни 2007 - 09:18

С две думи крушките са Н7 и за тия фарове?
Ако някой се е занимавал със светодиодите моля да каже, че съм се набирам засилка да си взимам :naughtynono:
Отговори

navy снимка navy 23 юни 2007 - 10:35

Значи... относно светодиодите. По принцип светодиодите би трябвало да не изгарят. Както и да е. В този фар има според мен два вида светодиоди. На ефекта ангелски очи и посредата на фара между късите и дългите.
Ангелските очи не светят кой знае колко силно, а като се пуснт късите и почти не се забелязват. През деня абсурд да се видят как светят, само по здрач и по късно. В комбинация с халогените на бронята се получава добра визия, но не става за шофиране :naughtynono:
За разлика от ангелските очи другите светодиодчета направо бодат очи. Като две светещи топлийки се забелязват отдалеко и през деня. На някои може да се стори кич, на мен в известна степен ми харесва. Вързал съм ги за габаритите, а самите габарити съм изключил, понеже на този фар не стоят добре, мижаво етно такова.
Фаровете дойдоха със собствени крушки за късите и дългите. Не съм ги вадил, не знам какви са, ако знаеш, че ще има интерес още преди да ги монтирам да ги бях извадил и снимам...
Мигача и габарита мигрира от основния фар заедно с цокъла. Пасва идеално.
Монтират се за 15 минути, лесно е...
Трудното идва после, когато отидете на реглаж :dancin:
Монтьора ако не Ви изгони или с триста кандарми се навие да ги регулира ще сте щастливци. Понеже фар-а е по дълбок и за да се регулира левия се демонтира въздушния филтър, а за да се регулира десния - се откача отново бронята и се бърка от страната на калника.
Абе лесно е, ама тия от сервизите са си паднали на трътките и се правят на много важни...

Иначе светят добре. За моите изисквания. В сравнение с оригиналните, които бяха на петна и жълти и слаби, тези са плътни, ярки, светлината е много прецизно отрязана в горния край, както си е на новите фарове. Като за 350 лева за двата съм повече от доволен...

Някой да иска да ми купи старите :naughtynono:
Отговори

Тони снимка Тони 23 юни 2007 - 11:16

А мене питаш ли ме за смяна на крушка на дългите най ми е удобно да сваля бронята,после фар-а и тогава да сменям крушката :naughtynono: Tigra :naughtynono:
Отговори

mazymind снимка mazymind 23 юни 2007 - 12:12

страшно красиво е станало честито
Отговори

MINYO снимка MINYO 19 септември 2007 - 00:08

Значи намерих си яки фарове за астрата ангелски очички има ги моделите в бгтунинг казаха ми че са тайвански разбрах че на турските им се топяли пръстените нека ако има някои запознат да сподели дали са качествени и тайванските. Или да се ориентирам към Германски цената им е 250 евро но поне ми гарантират качество. Чудя се и незнам нека някой сподели малко опит.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg