Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Цена на EGR

wan снимка wan 06 октомври 2010 - 14:59

Много изчетох из форума за този прословут клапан - ЕГР и много ме озадачиха цените посочени от колеги. Говорят за 200-300 и няколко лв. На мен ми искат в Стефанов почти 1200 лв само за клапана, труда отделно. Та питането ми е : възможно ли е това? Колата е Зафира 2004 г. дизел с двигател 2,2 DTR. И още едно питане : що за животно е това DTR? Не открих нищо за него. Ако има такава информация във форума , а аз не съм я открил,моля да ме насочите към нея и да не го пълним с излишни теми. Благодаря на отзовалите се знаещи!
Отговори

WILLY снимка WILLY 06 октомври 2010 - 16:40

ЕГР 2.2
Отговори

wan снимка wan 06 октомври 2010 - 20:52

Това от И-бей не ми отговаря много на въпросите. Аз намерих в немски сайт на доставчик на части за 270Е. Вероятно са няколко модела и някои се различават драстично в цените.Благодаря за бързия отговор! Трябва да сменя въпросния клапан , но някак 1200лв ми се виждат твърде много. Някой може ли да даде съвет за решаване на проблема на по-приемлива цена?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 октомври 2010 - 07:04

DTR е същия като DTH, но с 4KW отгоре. Инфо в Google има доста.
Не казваш какъв е точно проблема с EGR клапана. За временното/евентуално решение с почистването сигурно си прочел в темите тук.
Отговори

wan снимка wan 07 октомври 2010 - 13:35

Симптомите са следните: Светва на таблото лампата "автомобилче с гаечен ключ" и колата се кастрира. Спирам, гася, паля и е като нова. В сервиз ми казаха , че е записана грешка от ЕГР клапана. Срещу 100 лв. го свалиха и почистиха , но после отново се появи. Първите два пъти ми го направи почти на едно и също място-около Ст.Загора. След нормално магистрално каране от Пловдив със 100 и.... км. на 1-2 км след колелото се прояви. Мисля си това сваляне на скорост да не е предизвикателство за въпросната джаджа.След изминаване на 90 км със 130-140 км/ч после 50-60 км/ч дали нещо не го тормози. Благодаря за отзивчивостта!
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 07 октомври 2010 - 13:55

Няма да е зле да дадеш точните кодове на грешките които ти дава. Да не вземе да се окаже, че не е изобщо ЕГР-то.
Отговори

wan снимка wan 07 октомври 2010 - 14:52

А как да ги видя тези кодове? В сервиза ми казаха какво е дало грешката-ЕГР , но за кодове не е ставало дума. Мога ли да ги видя от някъде сам. Освен това казаха , че са ги изчистили при последното ходене за почистването на клапана и от тогава не е правира колата тези номера. Вероятно  нищо няма сега ..... до следващата проява. Или тя си прави някакви записи и те стоят в памет, независимо че са изчистени ??? Нямам никакво понятие от това.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 07 октомври 2010 - 15:39

Точно този мотор ми е малко мъгла. Ама другите дизели имат и едни соленоиди които управляват ЕГР-то. Има риск да купиш ЕГР, а да се окаже някой от соленоидите ... ако има такива тоя мотор.
Грешките са наново в паметта ако след като са ти ги изтрили е светвала жълтата лампа пак.

За гледането на кодове .... диагностика.
Мнението беше редактирано от TurboManiak: 07 октомври 2010 - 15:40
Отговори

wan снимка wan 07 октомври 2010 - 16:23

 TurboManiak, на 07 Oct 2010, 16:39, каза:

Точно този мотор ми е малко мъгла. Ама другите дизели имат и едни соленоиди които управляват ЕГР-то. Има риск да купиш ЕГР, а да се окаже някой от соленоидите ... ако има такива тоя мотор.
Грешките са наново в паметта ако след като са ти ги изтрили е светвала жълтата лампа пак.

За гледането на кодове .... диагностика.



Не е светвала лампата след последната интервенция. А за диагностиката , освен да сменя сервиза щото тия в Стефанов са големи задници. Нищо не казват .Само "изчистихме грешките и решихме проблема" . Ама какви са грешките , от къде е бил проблема - нито дума. Само фактура за диагностика и толкова.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 07 октомври 2010 - 19:24

Като/ако светне пак ... диагностика... и пишеш кодовете тук.

А колкото до стефанов ... май са малко кожодерчета там. За сервиза им не знам, но с цените си са известни.
Отговори

wan снимка wan 08 октомври 2010 - 09:09

 TurboManiak, на 07 Oct 2010, 20:24, каза:

Като/ако светне пак ... диагностика... и пишеш кодовете тук.

А колкото до стефанов ... май са малко кожодерчета там. За сервиза им не знам, но с цените си са известни.



Ще ги пиша разбира се , но къде мога да направя диагностиката .... освен в Стефанов естествено? Някакви препоръки за Пловдив? Дано да не светва след последното чистене - електронно и физически. Но щом веднъж го е правила вес ще се обади отново, дано само да е по-късно! Благодаря за отговора!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 08 октомври 2010 - 09:13

В раздел платени обяви малко по-горе има обява на колеги /The Ususal suspects/, обърни се към тях за диагностика, сигурен съм, че и за другото ще могат да ти ударят едно рамо. :good:
Отговори

lupo13 снимка lupo13 08 октомври 2010 - 09:25

 TurboManiak, на 07 Oct 2010, 16:39, каза:

Точно този мотор ми е малко мъгла. Ама другите дизели имат и едни соленоиди които управляват ЕГР-то. Има риск да купиш ЕГР, а да се окаже някой от соленоидите ... ако има такива тоя мотор.

Ге..... :good: този двигател има същите соленоиди като при твойта, но при този 2,2 се скапва този си ЕГР за който казва момчето и за него няма чистене или оправяне ... само нов,всичко друго е времемнно.
Отговори

ДИПЧИКОВ Ивайло снимка ДИПЧИКОВ Ивайло 12 ноември 2010 - 16:14

Привет!

Не бързай приятелю, да мислиш, че нещо е развалено.

Същия проблем го имах с Опел Вестра С 2002 2.0 DTH.

Ходих по сервизи, диагностика и чистих ЕГР-а. Не постигнах успех.
Като вкл. колата бе нормално, но след подаване на газ и тръгване светваше сервизния чек и турбото се изключваше и мъките почваха - бавна скорост и т. н.

Забелязах, че като зареждам гориво механичния нивомер на резервоара показваше действително зареденото гориво, а на компютъра - показваше, че не съм заредил въобще, а де факто имах.!!!

Това ме доведе до извода, че горивото нестава има отлагания по датчиците.
Смених бензиностанцията, вече зареждам само от ЛУКОИЛ до Билла в Люлин - София, но не това оправи проблема.
Купих добавка светлосин STP който е точно за премахване на нагар и утайка.
Заредих 52 л. в резервоара и добавих STP.
И след 80 км. стана чудо, нямах вече този проблем.

Забравил съм го този проблем.
Периодично 3-4 пъти на дълъг път годишно го правя и неправя експерименти, особено през зимата с горивото.
Добавката струва 10 лв на бул."Ломско шосе" след магазина "345" в посока била-Надежда.
Зимата слагам добавка за вода CASTROL /12 лв./ и при -26 градуса миналата зима палеше от раз.
Успех брат!!
Мнението беше редактирано от ДИПЧИКОВ Ивайло: 15 ноември 2010 - 23:28
Отговори

Ferry снимка Ferry 14 ноември 2010 - 09:58

Колега, не пречи като ти светне чека, да свалиш капачето на ЕГР-а и да провериш дали стеблото на клапана се движи свободно, ако е запекло пръсни с WD-40. Това като временно решение, ако наистина е за смяна. А иначе да се купува от България, при положение че от Англия излиза на половин цена е абсурд.

Ако не можеш сам, сигурен съм че има колеги които могат да ти помогнат с покупката от eBay.

Поздрави !
Мнението беше редактирано от Ferry: 14 ноември 2010 - 16:53
Отговори

wan снимка wan 15 ноември 2010 - 20:27

Благодаря за съветите, но първо трябва да намеря начин да прочета грешките, без да ходя отново при "Стефанов". Открих фирма Елина - май е пазарджишка със сервиз в Пловдив и мисля там да отида тези дни. Ако някой има информация за тях , моля да сподели!
Отговори

ДИПЧИКОВ Ивайло снимка ДИПЧИКОВ Ивайло 15 ноември 2010 - 23:26

 wan, на 07 Oct 2010, 13:35, каза:

Симптомите са следните: Светва на таблото лампата "автомобилче с гаечен ключ" и колата се кастрира. Спирам, гася, паля и е като нова. В сервиз ми казаха , че е записана грешка от ЕГР клапана. Срещу 100 лв. го свалиха и почистиха , но после отново се появи. Първите два пъти ми го направи почти на едно и също място-около Ст.Загора. След нормално магистрално каране от Пловдив със 100 и.... км. на 1-2 км след колелото се прояви. Мисля си това сваляне на скорост да не е предизвикателство за въпросната джаджа.След изминаване на 90 км със 130-140 км/ч после 50-60 км/ч дали нещо не го тормози. Благодаря за отзивчивостта!


Това са същите симптоми като моите.
Сложи добавката STP и читава нафта и карай с удоволствие .....

PS. Прочети което ти писах по горе. Смятам, че не е необходимо да ходиш по сервизи.
Отговори

Samo снимка Samo 24 ноември 2010 - 10:27

Наскоро купих чисто нов ЕГР клапан от ЕлитКар за около 600лв. В ebay вървяха и там по толкова горе долу. Добрата новина е че все още няма ментета, а с 2ра употреба НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ!
Но най добре отиди при някой който може да ти направи читаво диагностикаат защото 600лв също не с амалко пари.
Успех!
Мнението беше редактирано от Samo: 24 ноември 2010 - 10:34
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 25 ноември 2010 - 19:04

 Samo, на 24 Nov 2010, 10:27, каза:

Наскоро купих чисто нов ЕГР клапан от ЕлитКар за около 600лв. В ebay вървяха и там по толкова горе долу. Добрата новина е че все още няма ментета, а с 2ра употреба НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ!
Но най добре отиди при някой който може да ти направи читаво диагностикаат защото 600лв също не с амалко пари.
Успех!

Втора употреба е 50лв и лесно се проверява дали работи...Но новото си е ново... :icon_razz2:
Отговори

kitcho снимка kitcho 25 ноември 2010 - 20:19

 s7ifl3r, на 25 Nov 2010, 19:04, каза:

Втора употреба е 50лв и лесно се проверява дали работи...Но новото си е ново... :devil-smiley-019:


я кажи как се проверява ако обичаш?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg