Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Свирят спирачките

victorzashev снимка victorzashev 11 февруари 2019 - 06:34

Здравейте,
при дълго спускане спирачките започват да свирят. Дори и без да съм натиснал спирачката продължава свиреното. Преди няколко месеца съм сменял накладки. Проверено е за лагер в сервиз и не е това причината. След като спра да използвам спирачките по-дълго свиреното изчезва. Искам да попитам какъв е проблема и дали е опасно да се кара така. Колата е Опел Мерива 1.4 ecotec 2006г.
Отговори

CuMo снимка CuMo 11 февруари 2019 - 20:00

Доста интересно звучи "дълго спускане"... същото съпроводено ли е с продължително натискане на спирачките? Каква марка накладки сложи? Колко време след като ги смени започнаха да свирят и имаше ли нещо по-забележително след което започнаха да свирят?
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 11 февруари 2019 - 20:37

На служебната ми дачия след смяната им си свиреха и студени и загрели.След 2/3 хиляди се оправиха , но бяха евтин клас.Пишеш дълго спускане ами сигурно ги прегряваш.Използвай мотора повече.От прегряване след спускане преди 20 години останах без спирачки и вече си имам едно на ум,винаги си помагам с мотора.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 11 февруари 2019 - 20:54

Според мен, накладките са някакъв евтин вариант, а това че продължават да свирят след продължителното натискане е възможно да задържат цилиндърчетата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg