Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Регулиране на фарове

Гостbobo_* 01 ноември 2006 - 00:05

Става въпрос за вектра 92, GL. Интересува ме как става регулирането на фара, защото ми смениха единия и той бие много нависоко... а другия си е нормално. Кажете как да стане, къде да стане евентуално, от София съм, че сигурно е много дразнещо за другите на пътя! :)
Отговори

Гостrumbata84_* 01 ноември 2006 - 07:34

Здравей.Фарове регулират в повечето големи сервизи,но ако искаш можеш и сам да си ги регулираш.Отзад зад фара има едно болче с черна пластмасова глава.От там се регулира фара по височина. :devil-smiley-019:
Отговори

Гостbobo_* 01 ноември 2006 - 10:30

Благодаря колега :)
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 02 ноември 2006 - 15:11

rumbata84, на Nov 1 2006, 07:34 AM, каза:

Здравей.Фарове регулират в повечето големи сервизи,но ако искаш можеш и сам да си ги регулираш.Отзад зад фара има едно болче с черна пластмасова глава.От там се регулира фара по височина. :devil-smiley-019:
 


най добре в сервиз на стенд - 5 кинта и проглеждаш :shifty:
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 02 ноември 2006 - 18:33

rumbata84, на Nov 1 2006, 08:34 AM, каза:

Здравей.Фарове регулират в повечето големи сервизи,но ако искаш можеш и сам да си ги регулираш.Отзад зад фара има едно болче с черна пластмасова глава.От там се регулира фара по височина. :devil-smiley-019:
 


Това болче къде точно трябва да е?Под онзи черния капак, който се маха, когато например се сменят крушките? Или някъде другаде... ?
Отговори

Vassil снимка Vassil 02 ноември 2006 - 19:40

До него. Няма начин да го пропуснеш :devil-smiley-019:
Заставаш срещу някоя стена или примерно блок и почваш да връткаш. Десният трябва да ти свети малко по-високо от колкото левия, но не прекалявай :shifty:
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 03 ноември 2006 - 00:49

И гледай да не свалиш някой самолет ей! :kinggrin: А иначе врътката не е задължително да е червена. Моите са бели например.
:love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg