Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Няколко проблема

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 14 април 2008 - 11:18

Купих колата преди около два месеца и като цяло съм доволен.Само ме дразни вървенето на бензин-нещо много куца,а на газ няма проблеми.Когато карам на бензин придръпва леко и като вдигне по-високи обороти изтегля.Другия проблем е,че когато паля сутрин,трябва аз да поддържам оборотите,което е малко дразнещо.Температурния датчик е в нормите,така че него го изключвам.Може ли да е от зацапани инжектори или нещо по-сериозно.Съмнява ме,че от газта са се зацапали и затова не поддържа по-високи обороти на студен двигател.Само да уточня,че колата винаги се пали на бензин и след минута тръгвамкато обърна на газ(автоматично си обръща над 2300-2400 оборота).
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 14 април 2008 - 11:25

Колега, първо трябва да провериш дали не ти е настроено предверението да работи на газ,
при мен е така и на газ си върви по-леко, отколкото на бензин. Ама чак да хълца и да придърпва...
А на газ е добре да се превключи като се отлепи стрелката за температурата, или поне 2-3 мин.
да поработи на място преди това.
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 14 април 2008 - 11:30

А какво предварение да проверя(горе-долу съм новак в инжекционите).Уредбата ми е StarGas,но не е газов инжекцион.Извинете,че не се доуточних.

А да попитам-дали ще мога сам да сваля дюзите и да ги почистя.Преди на ладичката смъквах двигателя за 1 час,но това е доста по-различно.Ако направя реле,което да отваря и затваря дюзата,дали ще се почисти добре или да не жаля 20 лева за почистване на парче.
Отговори

doolettle снимка doolettle 15 април 2008 - 19:45

:beer: 20 лева ми се виждат доста и дано да са според качеството. Иначе дюзите се свалят лесно. Развиваш закрепващите болтове на рейката, вадиш зегерките на дюзите и готово. Ако гумичките им са стари- смени и тях
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 16 април 2008 - 07:48

За да не отварям друга тема,ще питам тук.Имам още един много гаден проблем.Когато карам колата на 4000-5000 оборота,след като спра и се опитам да запаля-не иска дори и бендикса да изхвърли.Помислих,че акумулатора не се зарежда на по-високи обороти.Веднага извадих акумулатора от на брат ми астрата(на 2-3 седмици е) и пак същото.Не ми прави проблеми,ако я карам максимум до 3500 оборота,но малко ме дразни това,че имам калибра,пък не мога да я вкарам в прекъсвач,защото после няма да запали.Ако някой има някакви идеи,нека каже.Мислих,че е нещо по стратера и след като го свалих,държах един чисто нов стартер.Изглежда предишния собственик го е обслужил с нови четки и контакти на включвателя.От какво може да е това-идея си нямам.
Отговори

andreyfa снимка andreyfa 16 април 2008 - 15:06

За първия проблем залагам на отшумяваща бензинова помпа...
Отговори

gujo78 снимка gujo78 16 април 2008 - 16:16

 Ba3KaTa, на Apr 14 2008, 12:18 PM, каза:

Купих колата преди около два месеца и като цяло съм доволен.Само ме дразни вървенето на бензин-нещо много куца,а на газ няма проблеми.Когато карам на бензин придръпва леко и като вдигне по-високи обороти изтегля.Другия проблем е,че когато паля сутрин,трябва аз да поддържам оборотите,което е малко дразнещо.Температурния датчик е в нормите,така че него го изключвам.Може ли да е от зацапани инжектори или нещо по-сериозно.Съмнява ме,че от газта са се зацапали и затова не поддържа по-високи обороти на студен двигател.Само да уточня,че колата винаги се пали на бензин и след минута тръгвамкато обърна на газ(автоматично си обръща над 2300-2400 оборота).



колега аз го имах същия проблем.Та вземи си една добавка за прочистване на дюзите,отвори си дебитомера и го изчисти хубафо особенно дъното му, ще видиш колко боклук се е насъбрал.изчисти си и стъпковото моторче, или направо го смени,то регулира оборотите на празен ход.А за втория проблем,с паленето пак си погледни дебитомера,че ако му засяда клапата в горно положение( както беше при мен преди да го исчиста) няма палене
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 17 април 2008 - 08:32

Хубаво казвате да почистя дебитомера,но как се разглобява?Гледам,че капачката му отгоре е лепена с някакъв силикон(може би и преди е отварян),а за стъпковото моторче трябва ли да свалям въздухопровода или има по лесен начин?Пак ще кажа,че може Лада-та да съм разглобявал на болтчета и гайки,но това ми е малко непонятно,макар че съм учил Двигатели с вътрешно горене.
Отговори

andreyfa снимка andreyfa 17 април 2008 - 08:58

 Ba3KaTa, на Apr 17 2008, 09:32 AM, каза:

Хубаво казвате да почистя дебитомера,но как се разглобява?Гледам,че капачката му отгоре е лепена с някакъв силикон(може би и преди е отварян),а за стъпковото моторче трябва ли да свалям въздухопровода или има по лесен начин?Пак ще кажа,че може Лада-та да съм разглобявал на болтчета и гайки,но това ми е малко непонятно,макар че съм учил Двигатели с вътрешно горене.

Също като при ладата е ...само, че на болтчетата и другите чаркове пише GM.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg