Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

C16SE - обновяване на предница?

Icho_87 снимка Icho_87 23 юли 2013 - 22:46

Здравейте.
От известно време насам имам малки дертове със спирането - малко като на тласъци. Дисковете са ми зле, накладките съм сменял преди 30-40000км. Амортисьорчетата ми потропват. Ходих при доверен мой майстор и той ми препоръча да сложа амортисьори на монро и дискове на брембо, плюс някакви накладки за около 60лв комплекта. Кофтито е, че имам и други дребни неща за смяна (биелетка, масло на скорости) и цялото нещо с ремонта ще ми стъпне на около 400лв........ Колата ми е на 380 000км и ми е мила, но не ми се дават толкова пари само за да си оправя спирачките и да не ми потропва по дупките. Препоръчайте алтернативни варианти на по-сносни цени, в смисъл конкретна марка дискове и накладки, които да не са от най-големите ментета и да ме изкарат още 40-50000км :)
За амортисьорите ако имате предпожения предлагайте, но засега май ще останат на заден план.
Благодаря предварително.
Отговори

seimo снимка seimo 24 юли 2013 - 09:16

Колега за амортесиори може да погледнеш тука един колега продаваше MEYLE аз ги сменях на мойта преди 2 години и ми излезнаха предни и задни 210лв някъде. Накладки има и много по евтини варианти. Аз лично карах с едни за 18лв и бях много доволен ,но не помня марката. Това 400лв заедно със работата ли много скъпо ми се вижда.
Отговори

Icho_87 снимка Icho_87 24 юли 2013 - 12:39

Качествените части са си скъпи, няма спор. Комплект дискове брембо е към 120лв, амортисьорите монро са общо 140-150. Накладките и биелетка са към 50.... ето ти ги
и 50 кинта за монтаж като ми вземе.... готово. Марката Феродо имат по-достъпни ценички, но не знам доколко ги бива.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg