Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Губи мощност

Raven снимка Raven 31 август 2007 - 02:03

Ами то проблемът е малко сложен за обяснение и още се чудя кой път да хващам...
В момента се оглеждам за Майстори...

Значи от време на време ми се струваше (ама не бях съвсем сигурен) че колата сякаш не се наема при леки нагорнища. Настъпвам педала, сменям предавките... ама ряз няма. По едно време реших, че това става когато горивото е под 10л. Да ама не съвсем, защото днес карах с около 40л. Не смея да кажа дали се е случвало на равно, защото може и да е подвеждащо... По същество: днес изкачвам един баир (около 400м. надморска височина). На един 180гр. завой почти спирам. Включвам на първа... газ... втора... газ и гледам колата започва да губи скорост оборотите падат. 2000.. 1500... 1000 (а баира не е кой знае какво, и по-големи съм качвал) превключвам на първа... настъпвам я... по едно време карам на максимум газ, напълно отпуснат съединител и се движа с 4-5км/ч по нагорнището... оборотите падат под 1000 вече... колата притресе леко и изгасна. Паля и се опитвам да тръгна нагоре. Същото нещо се случи отново за разстояние не повече от 10м. Пак изгасна. Пак пробвам. Колата реве на първа на едно място и не може да мръдне повече от 1 метър. По едно време качи обороти 1000... 2000... 3000... 4000 (май стигна на първа, аз гледам неразбиращо) включвам на втора минах 50-100 метра и пак същия филм... оборотите падат и колата загасна. Е на следващия опит успях да ускоря и тръгнах 1-ва, 2-ра, 3-та... колата си тръгна. Имаше и други нагорнища. Качваше си ги без проблем, а както казах и преди съм изкачвал по-стръмни т.е. тази загуба на мощност не е постоянна...


и сега се чудя какво може да е това и на къде да я водя. Разубедиха ме да я водя в оторизиран сервиз. Познат от оторизиран сервиз (в друг град) ми каза, че предполага че е клапата (или дюзата) на турбината, която временно е останала отворена... или пък било спукан маркуч на турбината... Има един тънък момент, който ми се върти на мен (ама аз 'ич не отбирам) - липсва ми масления радиатор. Колко общо има това с турбината (ако проблема е в нея) не съм в час...


И това е вкратце,
надявам се на някакви предположения и насоки, къде да отида да я видят
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 31 август 2007 - 08:23

Може да прозвучи малко глупаво, ама все пак да си питам - филтрите кога са сменявани за последно ?
Отговори

babataM снимка babataM 31 август 2007 - 09:07

 Ka4o_pi4a, на Aug 31 2007, 09:23 AM, каза:

Може да прозвучи малко глупаво, ама все пак да си питам - филтрите кога са сменявани за последно ?


Може и да има връзка, но Raven знае най-добре. На служебния Форд не му бях сменял горивен филтър и по същия начин губи мощност, губи мощност и накрая тотално угасна. Много ми прилича на същата ситуация.
Отговори

Raven снимка Raven 31 август 2007 - 09:16

Филтрите са сменяни преди 2-3 месеца (2000-3000км.)
Що?... и на мен ми мина през ума за затлачен резервоар, ама ми казаха, че няма да е от това...
:love_opel:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 31 август 2007 - 12:57

Хмм друга възможност е помпата да не прави нужното налягане и от там да няма мощност. Съединител не е защото ако беше той щеше да го прави постоянно, а не от време на време.
Отговори

van7775 снимка van7775 02 септември 2007 - 08:37

да не би да ти дърпа въздух от някъде или да си имал малко гориво в резервоара и от там да е дръпнало въздух щот и на мен ми праи такива номера
Отговори

Raven снимка Raven 02 септември 2007 - 23:56

А може ли да има връзка... аз с тази кола на равен участък около 2км. повече от 140-145 км/ч не съм успял да кача.
Или повече не може или от 140 нагоре ускорява мнооого бавно и трябва мнооого голяма дистанция.

Един познат днес вика да не ми бил задръстен катализатора ?? :love_opel:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 05 септември 2007 - 12:23

 Raven, на Sep 3 2007, 12:56 AM, каза:

А може ли да има връзка... аз с тази кола на равен участък около 2км. повече от 140-145 км/ч не съм успял да кача.
Или повече не може или от 140 нагоре ускорява мнооого бавно и трябва мнооого голяма дистанция.

Един познат днес вика да не ми бил задръстен катализатора ?? :icon_redface:



Ами маани го тоя катализатор, смени си нафтаджийницата, сипвай яко добавка за чистене на дюзи и горивна система, прегредай всички въздухопроводи за дупки, премери си в сервиз налягането на турбото (но аз съм карал и с откачено турбо и го нема тоя проблем), може да са запушени дюзи, а ако е преебана помпата - майстор, баце.
Аааа, виж си и спирачките!!!

Ако ти гори много масло си за ремонт на двигателя - требе пак в сервиз да си провериш компресията

Пробвай да караш без резервоар - с шише - питай некой -- ше ти обясни как се кара с шише

 Ka4o_pi4a, на Aug 31 2007, 01:57 PM, каза:

Хмм друга възможност е помпата да не прави нужното налягане и от там да няма мощност. Съединител не е защото ако беше той щеше да го прави постоянно, а не от време на време.


""""Колата реве на първа на едно място и не може да мръдне повече от 1 метър. По едно време качи обороти 1000... 2000... 3000... 4000 """" -- тва не го бях прочел -- чист съединител си е, или са запекли спирачки, а може и да са запекли лагери на главините
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 05 септември 2007 - 14:54

Е, като е чист съединител защо не го прави постоянно а само от време на време ???
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 05 септември 2007 - 19:35

 Ka4o_pi4a, на Sep 5 2007, 03:54 PM, каза:

Е, като е чист съединител защо не го прави постоянно а само от време на време ???


Нормално е да го прави в баира повече...

След като е вдигнал 4000 оборота на 1-ва за да тръгне...
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 29 януари 2009 - 22:35

Или не си имал достаъчно гориво в резервоара или по някаква причина нетие стигала нафта до цилиндрите и тие вкарвала по малко за това така се е мачила,а може да е от настойката на помпата и преди време ми базикаха помпата и ми беше сащото само че през цялото време
Мнението беше редактирано от w0r7h: 29 януари 2009 - 22:37
Отговори

вълчев снимка вълчев 08 февруари 2009 - 17:26

ако е съединител колата няма да гасне. намирисвало ли ти е на съединител преди да се появи този проблем?
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 08 февруари 2009 - 22:41

хмм странна работа,от извесно време имам почти същия проблем.Значи преди няколко месеца ходих до витоша и в резервоара нямах много нафта,както си катера баира и изведнъж колата се спъна яко,почва голям зор за малки баири,връщам предавки яко, реших че е от малкото количество нафта,но слизам си надолу излизам на околовръсното метам и газ,обаче ми прави впечетление че и на равно супер зле едвам на втора до 3500 оборота,все едно чист дизел.услушвах се за турбото вечерта ма и то едвам се чува.минаха ден-два и всичко се оправи от само себе си.реших че е захапала боклуци и така до вчера когато натоварих 4-ри едрички приятели да ги закарам,не съм я ръчкал,но я усетих че зле върви викам сигурно от тежината :61: слизат те и пак същата работа все едно електрокар кареш,много зле стигне до 2500-3000 оборота и за нагоре сигурно километър отсечка трябва.свалях тръбите на турбото гледах затягах видим проблем няма.Качвам се да пробвам същата работа,неска пак карах и нищо и няма,върви си пушка.И аз се чудя много дали някой от вакумите не е заминал и не отваря.Дано някой патил или по компетентен има отговор на тая аномалия.
Отговори

вълчев снимка вълчев 09 февруари 2009 - 15:55

колега blackwolf провери си интерколера и въздуховодите. да не би да издиша отнякъде.ако издиша все едно нямаш турбо.проверява се като подадеш въздух в въздуховода след турбото и поливаш интерколера и въздуховодите с сапункена вода. ако издиша от някъде, там ще излизат мехурчета
Отговори

overkill снимка overkill 09 февруари 2009 - 16:04

И аз го имах този същия проблем с загубата на мощност-оказа се соленоида който контролира турбото.Поздрави!!!
Особено след като казва човека че ту варви ту не при мен беше абсолютно същото!!!
Мнението беше редактирано от overkill: 09 февруари 2009 - 16:06
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 09 февруари 2009 - 17:22

И аз нещо на там се насочих ако можеш драсни нещо повече примерно как да го проверя и като цена на колко ще стъпи да го сменям.Мерси предварително.

А за маркучите и кулера,смятам че не е от там проблема,защото при изпускане не би трябвало да се възстанови после,а вече за 2-ри път ми прави мизерия. :61:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 април 2009 - 15:31
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

overkill снимка overkill 09 февруари 2009 - 19:30

Ами баце как да го провериш незнам аз ходих на сервиз там едно момче ми закачи колата на комп гледа там нещо, вика турбото си надува всичко е наред ,след това бърника нещо по вакумите и ми я да де да я покарам и колата си вървеше и тогава ми каза че е е от тоя клапан.
Ама гледай хубаво че нов е 360 лева ако не се лъжа,аз моя си го намерих от морга и засега да чукна на дърво колата си бега както си требе :61:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 10 февруари 2009 - 10:51

Преди време един ми я гледа и каза,че има некъв проблем с тия клапанчета,но уж не пречело на турбото,ама май почна да пречи.ще търся и аз нещо втора ръка че толко пара на ми се дават. ;)
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 април 2009 - 15:31
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

overkill снимка overkill 10 февруари 2009 - 18:33

Ами аз моя си го намерих за 50 лева от една морга пожелавам ти успех в търсенето :icon_wink2:
Отговори

Raven снимка Raven 18 април 2009 - 09:21

Сега си открих тази стара тема, и просто да се отчета, в последствие открихме спукан маркуч на турбото и май е било от това :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg