Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

парно за AstraF, X16SZR

bOJoOoo снимка bOJoOoo 06 април 2009 - 19:52

Значи проблемът е следният нямах до сега този проблем , пускам да ми духа на махимална топлина духа ми студено , след ден два се оправя , и после пак същия фасон ми прави.Некои има ли идея от какво може да бъде? Благодаря предварително..
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 06 април 2009 - 20:41

Колега,
виж си в средната конзола как са копчетата за парното и жилата към тях. Вероятно някоя клапа за топло и студено не работи както трябва.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 07 април 2009 - 20:23

Според мен просто няма достатъчно антифриз. :icon_razz2:



Поздрави!
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 07 април 2009 - 20:43

Здравейте,
ако няма достатъчно антифриз ще прегрява мотора, а колегата не се е оплакал от такъв проблем все още.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

bOJoOoo снимка bOJoOoo 08 април 2009 - 00:05

Здравейте!Днес се оправи без абсолютно нищо да съм пипал по машината.Не ми вдига градуси както нормално ми стои на 94 градуса , както винаги е било лете,зиме.Интерестното ми е че антифризът ми понякога пада под нормалното а след това се връща във фаза която е нормалното ( сменям си антифризът често и го наливам до ограничителят) прави ми фасона пускам топло да ми духа , духа ми студено .Незная точно какво да обесня на маисторът ми за да разрешим този проблем, или ако е по-елементарен сам да си го разреша за тази топлина която трябва да ми духа, рядко ми го прави но ми го прави и ме дразни (а необичам колата ми да има проблем и аз да не го разреша! )Благодаря ви предварително!
Поздрави Божидар.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 08 април 2009 - 10:38

Ще обобщя казаното от колетите по-горе. За да духа от време на време студено при пуснато парно има 2 възможности. Едната е свързана с охладителната уредба, другата с клапите на парното. По първата - може да няма достатъчно антифриз или да не е обезвъздушена системата както трябва. Обезвъздушава се като загрее напълно при отворено докрай парно. По-тежък вариант е да не работи правилно термостата, но това трябва да се отрази на показанията уреда за температурата на таблото. Проверява се като запалиш студена колата и след няколко минути пипаш внимателно маркучите на радиатора- те трябва да са студени и да се затоплят чак когато колата загрее поне до 70-80 градуса (по уреда на таблото). Най-тежкия вариант е заминала гарнитура на главата- периодично да се вкарват газове в антифриза и затова да изчезва парното. Проверява се с мерене на компресия, гледане за мехури в разширителния съд и твърдост на маркучите (с последните 2 е малко относително). При възможен проблем с клапите парното си работи нормално, но клапата не насочва топлия въздух навътре в купето- провери дали врътките задвижват клапите.
Отговори

bOJoOoo снимка bOJoOoo 08 април 2009 - 22:39

Благодаря за помоща колеги!

Поздрави Божидар.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg