Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с парното на Вектра А

paconi снимка paconi 10 февруари 2010 - 01:43

Здравейте колеги имам проблем с парно на моята Вектра А 95г с оригинален климатик е колата.....Та духа хладко и това е..... :mhihi:
Смених радиаторчето на парното защото си мислех че старото е запушено,но с новото същата работа,колата си загрява перфектно и тръбите към парното са врели но парното хладко.... :mhihi: Като сменях радиаторчето погледнах и клапата за топло студено да не би да не се движи и да е заяла,но си е наред.....незнам вече кво става.....Помагайте....колеги чи мнооо студено!!! :mhihi:
Мнението беше редактирано от paconi: 10 февруари 2010 - 01:44
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 февруари 2010 - 08:29

Колега, двигателят загрява ли нормално?
Степените на парното работят ли коректно, виж някоя тръба да не се е откачила
вътре зад таблото...
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 11 февруари 2010 - 12:11

газово имаш ли ?
имаше една тема за проблемно парно на вектра А
проблема беше че газаджиите бяха размениели мъркучите когато са слагали изпарителя
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 13 февруари 2010 - 00:48

Водната помпа баца ли добре ? Да не са разменени тръбите ? . Така се получава при запушено радиаторче но ти казваш си го сменил.
Отговори

paconi снимка paconi 16 февруари 2010 - 03:34

 Peshotiger, на 10 Feb 2010, 8:29, каза:

Колега, двигателят загрява ли нормално?
Степените на парното работят ли коректно, виж някоя тръба да не се е откачила
вътре зад таблото...

Колега няма нищо откачено....не знам кво става :devil-smiley-019:

 Duke_BG, на 11 Feb 2010, 12:11, каза:

газово имаш ли ?
имаше една тема за проблемно парно на вектра А
проблема беше че газаджиите бяха размениели мъркучите когато са слагали изпарителя


Нямам газова оредба....мъркучите са закачени както си е оригинално.....Да пробвам ли да ги разменя?Дали ще се получи нещо?
Мнението беше редактирано от paconi: 16 февруари 2010 - 03:36
Отговори

Prilo снимка Prilo 16 февруари 2010 - 08:10

Не би трябвало да има разлика, ако са разменени маркучите.
Казваш, че маркучите към парното са топли. А самото парно - питата му, грее ли? Като махнеш пластмасите покрай нея, пипни я да видиш дали тя топли. Ако ДА, то проблема е в дистрибутора на въздуха.
Отговори

tisho0021 снимка tisho0021 16 февруари 2010 - 17:45

 paconi, на 10 Feb 2010, 1:43, каза:

Здравейте колеги имам проблем с парно на моята Вектра А 95г с оригинален климатик е колата.....Та духа хладко и това е..... :mhihi:
Смених радиаторчето на парното защото си мислех че старото е запушено,но с новото същата работа,колата си загрява перфектно и тръбите към парното са врели но парното хладко.... :dummy: Като сменях радиаторчето погледнах и клапата за топло студено да не би да не се движи и да е заяла,но си е наред.....незнам вече кво става.....Помагайте....колеги чи мнооо студено!!! :mhihi:


Здравей колега.Когато сменя радиаторчето на парното махали таблото.Че аз трябва да сменям моето че ми сълзи и когато го пусна стъклата ми стават запотени и стоят като мазни. Някой ми казват че трябва да се маха таблото други не от долу някак си ставало.Ти как направи . мерси предварително
Отговори

paconi снимка paconi 17 февруари 2010 - 21:22

 tisho0021, на 16 Feb 2010, 17:45, каза:

Здравей колега.Когато сменя радиаторчето на парното махали таблото.Че аз трябва да сменям моето че ми сълзи и когато го пусна стъклата ми стават запотени и стоят като мазни. Някой ми казват че трябва да се маха таблото други не от долу някак си ставало.Ти как направи . мерси предварително

Не се маха таблото....Махаш барчето дето е скоростния лост и после развиваш една коруба подобна на леген в долната част точно 4 болтчета я държат и ще видиш радиаторчето....Лесно е..... :ninja:

 Prilo, на 16 Feb 2010, 8:10, каза:

Не би трябвало да има разлика, ако са разменени маркучите.
Казваш, че маркучите към парното са топли. А самото парно - питата му, грее ли? Като махнеш пластмасите покрай нея, пипни я да видиш дали тя топли. Ако ДА, то проблема е в дистрибутора на въздуха.

Пробвах с 3 радиаторчета баце и все хладко да го.....е...а....Явно друго става..... :20ashley_results: Я кажи кво за дистрибутора на въздух....Кво да става....да я разпилея и да я видя чи стуууууууууууууд :no:
Отговори

Prilo снимка Prilo 18 февруари 2010 - 08:30

Аз веднъж съм махал цялото табло. Повече не искам да го правя. На тебе може и да не ти е проблем, щото покрай тия аларми си свикнал с прокарването на снопове кабели. То това е най-големият проблем при тази операция. Това, както и да разкачиш жилата на парното. Другото е детска игра.

Ако маркучите са топли, значи по тях вода има. Ако самото радиаторче е студено, значи някой маркуч е задръстен.
Ако радиаторчето е топло, но все пак ти духа студено от духалките, значи дистрибутора на въздух не клати клапите като хората. Точно зад радиаторчето има една напречна клапа, която пуска или свеж, студен въздух или топъл от радиаторчето.
Като извадиш радиаторчето, ще видиш клапата над него.

Ето ти един ЛИНК
, в който има наръчници за Калибра. Отиваш най-долу на страницата и кликаш върху "Holden calibra - air con system(doc)". Ще ти отвори Уордов файл, в който на 5-а страница има схема на клапите на дистрибуторното тяло. Там ще видиш, коя в какво положение е, при различните позиции. Има описана и цялата климатична с-ма. Ще се ориентираш.

Но пак ти казвам: Ако радиаторчето е студено, а маркучите топли, не е проблема в дистрибутора. Маркуч е запушен.
Мнението беше редактирано от Prilo: 18 февруари 2010 - 08:39
Отговори

yanko1983 снимка yanko1983 13 април 2010 - 14:38

радиаторчето увисва и въздуха преминава окрай него а не през него от там идва големия проблем. Трябва да го закрепиш плътно горе да минава всичкия въздух през питата на радиатора и си готов
Отговори

Гостvectra_cool_* 23 януари 2011 - 10:38

Здравейте на всички.Нов съм и мисля,че тук е мястото където мога да попитам за моя проблем.Колата като почне да загрява и си духа топло и малко по-късно започва да духа студено и като стои на едно място духа студено като изключа парното и тя продължи да си работи след време пак почва да духа топло,но малко време и после пак почва студено а колата е загряла на 90 градуса,моля помагайте.
Благодаря на отзовалите се за моя проблем предварително.
Отговори

tolytoly снимка tolytoly 24 януари 2011 - 19:10

на казанчето за антифриза има два малки маркуча-изваждаш ги -почистваш тръбичките/там където се надяват тези маркучлета/ и би трябвало да се оправи.при мен единия отвор беше задръстен и с пирон едвам го отпуших
Отговори

versara снимка versara 18 ноември 2011 - 00:20

Здравеите колеги . Значи на моята вектра откакто сменях радиаторчето на парното много слабо ми духа от ляво на таблото а от дясно пак си духа много топло . Разгледах дали радиаторчето прилепва добре но според мен всичко си е ок като разглобя корубата радиаторчето немога да го държа но от ляво на стаклото ми духа по малко от колкото от дясната страна . и още едно въпросче трябва ли като карам долу където е корубата усещам как духа студено ? мерси предварително
Отговори

versara снимка versara 27 ноември 2011 - 18:56

Колеги даиите съвет че незнам какво да правя :( :( ...
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 ноември 2011 - 22:33

Kakво радиаторче си сложил при смяната ? уплътни ли го добре към кутията на парното в горния край -като се свали старото и погледнеш вътре нагоре трябва да има едно гумено уплътнение по ръба където ляга радиаторчето , обикновено с годините това уплътнение се втвърдява и като сваляш старото се разкъсва ,трябва да намериш ново и да го възстановиш . Още нещо се сещам , на по-старите модели радиатора на парното се захваща с едни стоманени лентички в двата му края а на по-новите директно се притиска от капака или както ти го наричаш коруба , та ако ти е с ленти и случайно са скъсани трябва да промениш захващанетона радиаторчето в противен случай то не уплътнява към корпуса на парното и голяма част от студения въздух не минава през радиатора а над него . И на последно място виж дали така наречената коруба или капака уплътнява добре навсякъде към корпуса на парното .
Отговори

versara снимка versara 30 ноември 2011 - 00:19

Благодаря утре ще проверя . Значи радиатора пак си е от вектра а но то се държи само на капака и мисля че нямаше уплътнение :)и при педалите духа от капака студен въздух .... мерси отново
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 декември 2011 - 23:38

радиаторчето преди да го сложиш изпробва ли го дали нормално циркулира водата през него , ако е старо може и да е задръстено . От капака не трябва да духа студено ако е затворен и е легнал на мястото си добре в противен случай или е пукнат или корпуса на парното е пробил някъде . Има вероятност и клапата която ти пуска топло-студено да не затваря добре всичко това се вижда най-добре след като свалиш радиаторчето и с огледало и фенерче поразгледаш навътре . Успех !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg