Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Гражданска отговорност - цени - съпоставки

charlim снимка charlim 24 октомври 2010 - 00:46

Първо да кажа, че темата не направена с цел да правя реклама на която и да е застрахователна фирма. Темата е за да осведомя всички, на които им предстои да правят Застраховка гражданска отговорност. Съпоставката в цените на предлаганите застраховки е в така хвалените Ес"Di'А-й и Де;Se'К-а. Избрал съм съпоставката да е с Де;Se'К-а, понеже цената на застраховката при тях е най-ниска.
Цените са валидни към дата 22.X.2010g.
За Ес"Di'А-й съм използвал интернет калкулатора. Тук да кажа, че миналата година използвах въпросната фирма и си направих застраховката онлайн, така че всичко е изпитано.
За застраховката на Де;Se'К-а съм питал лично на гише.
Ето и цените:
Ес"Di'А-й
175 лв. при плащане на гише
158,5 + 2,5 за доставка + технически преглед в СБА =161 лв. при онлайн поръчка - с "отстъклите"

Де;Se'К-а:
142 лв. + 7 лв. технически преглед в СБА = 149 лв.

Ако теглим чертата, то бихме изчислили колко е "отстъпката" на Ес"Di'А-й:
161 - 149 = + 12 лв.
Видимо знакът в математическото уравнение е плюс, което би означавало, че "отстъпката" е със размерност [лв. набутване] за тоя щу клати гората. Ако някой не е съгласен с теорията ми, то нека да ми каже, аджеба, как тез посредници ще са на печалба, ако не добавят нещо отгоре - основен принцип в икономиката.
Съжалявам, че миналата година се подлъгах с тез мошенници, но тогава имаше и работа и повече пари и не съм се замислял чак толкоз какво давам и колко. Наричам ги мошенници, понеже заблуждават хората с така наречените от тях "отстъпки", което си е чиста лъжа и измама.
Дано съм бил полезен с темата ми. :newsm05_41:

Нека да допълня, че цената на застраховката е за двигател 1600
Мнението беше редактирано от charlim: 24 октомври 2010 - 12:48
Отговори

hudson снимка hudson 24 октомври 2010 - 08:23

Аз също съм правил он-лайн ГО, но след като я правиш в интернет, Ес"Di'А-й не са единствените които предлагат тази услуга онлайн. Поразрови се малко и ще намериш по-изгодни оферти и от тези на гишето.
Отговори

charlim снимка charlim 24 октомври 2010 - 11:18

hudson, мисля че не е проблем да споделиш къде застраховките са по-евтини. Що се касае до търснето, десетки са. Моля да ми спестиш труда. Сигурен съм, че и други хорица биха се заинтересували.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 24 октомври 2010 - 11:48

Аз преди месец си направих в Дженерали са 127 лв + 3 лв за доставката.
Чиста работа.
Отговори

markocho снимка markocho 24 октомври 2010 - 12:09

И аз след като разбрах ,че ще се вдига цената на ГО,се разбързах да направя.За пръв път направих ГО по интернет,и съм мнго доволен 119лв. ми излезе с доставката на Армеец (в рамките на два дена).Не помня в кой сайт влязох,но както се казва по-горе те са много.Пишеш в google Гражданска отговорност и действаш. :newsm05_41:
Отговори

charlim снимка charlim 24 октомври 2010 - 13:00

Нали се сещате, че съпоставка не бихме могли да правим, ако кобатурата не е еднаква.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 октомври 2010 - 13:22

Много рових, но по-ниска цена от тая GetIns.bg така и не намерих. Сключих и получих ГО, сумата беше точно колкото обявената в сайта, доставката при еднократно плащане е за тяхна сметка. Цената в компанията -> UNIQA е 162лв. (колкото обявената в сайта БЕЗ отстъпка), същата сума ми обявиха и в нашия град, в офис на UNIQA (да е имало 5 - 6 лв. разлика, в смисъл тука ми искаха малко повече). С отстъпката, която получих застраховката ми дойде на 137лв. и някоя стотинка. По-ниска цена от тая не намерих нито в сайтовее за застраховки от нета, нито по брокерите в града ни, и в близкия Областен град. Не правя реклама, аз самият за 1-ви път правя Гражданска през интернет и бях силни скептично и недоверчиво настроен. Хората от въпросния сайт обаче ме очароваха с отношението и загрижеността за клиентите си (имаше известни "премеждия", но благодарение на хората всичко стана тип-топ).
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 октомври 2010 - 16:05

Да попитам колегите, които са направили вече своята ГО- с каква начална дата сключихте застраховката? Защото аз например трябва да я сключа с дата 02.12. (декември). Дали ще се съгласят да ми направят застраховка с такава далечна начална дата или няма проблеми? Разбира се, говоря за застраховки онлайн. Благодаря ви предварително.
Отговори

hudson снимка hudson 24 октомври 2010 - 17:32

 charlim, на 24 Oct 2010, 11:18, каза:

hudson, мисля че не е проблем да споделиш къде застраховките са по-евтини.

Топинс точка бе ге :newsm05_41: , например са с по-добри оферти от ес ди ай.

 charlim, на 24 Oct 2010, 13:00, каза:

Нали се сещате, че съпоставка не бихме могли да правим, ако кобатурата не е еднаква.

Не е само кубатурата - взима се под внимание и къде е регистрирана колата и годините на собственика.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 октомври 2010 - 19:52

За 1800 кубика има и по- евтини от топинс. Например майброкер точка беге. :25: Може да е с 2 лева, но е по- евтино. :newsm05_41: Ще взема да пробвам тая година, пък дано уцеля читав посредник. Преди няколко дни гледах по една тв как хора, направили си застраховки ГО, са им невалидни, защото посредника, каквито са тези фирми, застраховащи онлайн, не бил превел парите на фирмата застраховател и става една...
Отговори

hudson снимка hudson 24 октомври 2010 - 20:03

То това с непревеждането на пари се е случвало и с брокери при които се застраховаш лично.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 октомври 2010 - 09:05

Аз моята я правих 1 месец напред г/д. Но незнам колко най-много може, като ми се обадихда да уточняваме подробностите ме попитаха от коя дата да е валидна - това беше.

п.п. Иначе в GetIns.bg, където аз калкулирах и поръчах моята наистина ми излезе най-ефтино.. поне в моя случай де (сега сравних с цената в mybroker.bg).
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 05 ноември 2010 - 16:29

От тук по-евтиино няма http://www.getins.bg/.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 05 ноември 2010 - 16:38

Оказва се най евтино в ЛевИнс - 117 лв. за 1,8 литров. Мисля, че е доволно. :confused: :confused:
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 05 ноември 2010 - 16:40
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 05 ноември 2010 - 17:56

 kibo_tom3111, на 05 Nov 2010, 16:38, каза:

Оказва се най евтино в ЛевИнс - 117 лв. за 1,8 литров. Мисля, че е доволно. :confused: :confused:



------------------
Абе и къде го виде това, дай линк нещо там, цял ден се въртим из техните сайтове и по малко от 150 лв за до 1500 куб. двигател не видех ???????????????
Отговори

Punisher снимка Punisher 05 ноември 2010 - 18:23

 kibo_tom3111, на 05 Nov 2010, 16:38, каза:

Оказва се най евтино в ЛевИнс - 117 лв. за 1,8 литров. Мисля, че е доволно. :confused: :confused:

И мойта в ЛевИнс я плащам, 160лв за 2.0 Най-евтино ми излиза там.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 ноември 2010 - 18:54

Колегата kibo_tom3111 нещо се е объркал. Такава цена в Левинс няма. Най- евтино е в армеец за двигатели 1.8.
Отговори

павел442211 снимка павел442211 05 ноември 2010 - 19:19

дженерали мисля че за сега са наи евтините застраховки а пак и едни пат си патих от дзи ,бе на никои да нямаш доверие
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 ноември 2010 - 20:26

 DALGONSKi, на 25 Oct 2010, 9:05, каза:

п.п. Иначе в GetIns.bg,

Колега, някакви отзиви за тази фирма? Понеже мисля и аз да се застраховам при тях.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 ноември 2010 - 20:40

Здравко това е ГО и в случая ти не се застраховаш при тях , а застраховаш този който ще те удари(недай си боже) :confused:
За мен лично е без значение към коя компания си правя застраховката :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg