Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Z16lel се спъва...

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2019 - 14:01

Има два датчика за обороти на повечето коли. Някои бензинови са само с такъв на разпределителен вал, за който говориш ти, но според мен трябва да има и датчик колянов вал.
Отговори

sathv снимка sathv 12 декември 2019 - 16:11

Няма датчик, който влиза в бобината. Иначе колата си има датчик колянов вал и датчик разпределителен вал. И двата са импулсни. Колянов е с кабел, а разпределителния само с букса.
Иначе лично не съм убеден че има проблем с датчиците, ама щом сте ги набедили... пък те много лесно се мерят с осцилоскопа.
Мнението беше редактирано от sathv: 12 декември 2019 - 16:12
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 12 декември 2019 - 16:29

 ZeroOne, на 12 декември 2019 - 13:44, каза:

Има ли разлика между импулсен датчик и датчик колянов вал? Този който влиза в бубината е сменен. Импулсен се води.


Абе колега, пишеш някви странни неща, как си представяш датчика за коляновия вал да е близо до бобината? Нали си представяш къде се намира коляновия вал?
Поне аз не съм виждал да е някъде горе тоя датчик.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 12 декември 2019 - 16:54

 Dechkko, на 12 декември 2019 - 16:29, каза:

Абе колега, пишеш някви странни неща, как си представяш датчика за коляновия вал да е близо до бобината? Нали си представяш къде се намира коляновия вал?
Поне аз не съм виждал да е някъде горе тоя датчик.


Публикувано изображение

Освен този, друг на колянов вал не знам да има...
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 08 януари 2020 - 22:07

Малко развитие... Развитие в нищото... Всички знаете какво представлява м32 кутия. Още около 1200 лв за ремонт. Кутията беше зле... От тези 1200 лева повечето са за части.
Купих нова бобина, но ще я сложа чак когато скоростите са готови.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 07 февруари 2020 - 18:59

Отново нулево развитие... Нова бобина И нищо! Спъването продълава. Сутрешното палене е ужас.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 февруари 2020 - 09:11

Аз лично не видях продължението на проверката на вакуум системата и ресет-а на дросела. Кажи ни прави ли ги тези неща, проверява ли с вакуум помпа дали пускат от някъде?

И като казваш че са я "хванали да реже горивото", това значи че имаш или проблем с въздуха(дебитомера), защото ако той отчита грешно или по-малко , това кара компютъра да "реже гориво"... или наистина има някъде вакуум, който "пуска"(смуче въздух)... Проблем със самата горивна система не е изключен, но щом го реже, значи си и работи като хората за да има "мегдан" да "реже"

Също така не видях резултат от мерене на налягане в цилиндрите (компресия). Ако сте мерили, кажи ни какво видяхте на манометъра поцилиндрово..

И наистина продавай частите, който си сменил, за някой лев(или си върни оригиналните и продай другите), защото още малко и ще купиш нова корса от магазина.. както се казва "все е нещо".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 февруари 2020 - 09:16
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 17 февруари 2020 - 22:07

Мистерията продължава. Надявам се тази седмица да успея да премеря горивото и компресията. За пореден път се уверявам, че в нашия град адекватни сервизи НЯМА!!! Гледам, че много ви мъчи тая компресия... В събота бях в Madness motosport в Плодвив. Предполагам ги знаете. Качихме я на диното и разбира се сякаш нищо никога не е ставало. След това я разкарахме по пътя със закачена диагностика... И отново нищо. Оплаши се и се държа повече от прилично. Странно, че на диното изкара 160.2 BHP ... Дори повече от странно. Уж фабрично трябва да е 150... Колкото до вакуумите отново ще опитам да я кача на подемник тази седмица. Повечето вакууми са под колектора и ми е трудно да ги прегледам просто така. Има и една вакуумна кутия дето и нея не мога да докопам.

Като питам за ресет на дросела всички ме гледат странно!

Колкото до продажбата на частите... Няма кой да ги купи. Тези коли са супер редки. Язък за здравата турбина, здравата бубина и дросел...
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 24 юни 2020 - 08:37

Някой знае ли колко е нормалното налягане в горивната рейка?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 юни 2020 - 08:43

Колегата Димов ти е писал за ДЕБИТОМЕРА. Почистван ли е. Това обикновенно се прави със спрей /аз го правих с ТРВ за спирачки/, прави се внимателно и не е по скъпа процедура от цената на спрея-около5-6 кинта, и 30 на минути за да изсъхне от спрея.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 юни 2020 - 10:31

 ZeroOne, на 24 юни 2020 - 08:37, каза:

Някой знае ли колко е нормалното налягане в горивната рейка?

3,8 бара.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 24 юни 2020 - 12:25

Това е при спокоен или натоварен двигател? Като казвам спокоен имам предвид работа на място.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 24 юни 2020 - 13:56

Без значение от оборотите. При теб колко е измерено?
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 24 юни 2020 - 23:56

 dusty rain, на 24 юни 2020 - 13:56, каза:

Без значение от оборотите. При теб колко е измерено?


Хайде пак неподготвени! Чукнеш ли педала и минимално дори, налягането на горивото скача, защото регулатора затваря.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 юни 2020 - 05:36

 ZeroOne, на 24 юни 2020 - 23:56, каза:

Хайде пак неподготвени! Чукнеш ли педала и минимално дори, налягането на горивото скача, защото регулатора затваря.

А знаеш ли къде е регулатора за налягане?
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 25 юни 2020 - 08:23

Да, зная.
Интересно как на него нищо не пише- само part. номер. Като му махна вакума пак налягането подскача. Довечера ще премеря отново и ще напиша с точност.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 25 юни 2020 - 10:44

И така...

На контакт 39 psi = 2.68 bar
На свободен ход 40psi = 2.75 bar
На рязко подаване на газ (като чукнеш педала) 45 psi= 3.1 bar
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 юни 2020 - 11:01

Какъв е кода на мотора?
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 25 юни 2020 - 11:09

 ivan_pop, на 25 юни 2020 - 11:01, каза:

Какъв е кода на мотора?


z16lel - 1.6 150 к.с.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 25 юни 2020 - 11:40

Аз пък си мисля че налягането трябва да е постоянно 3.8 бара +/-0.1 и регулатора да отвори при по-голямо и то да спадне пак до зададената стойност. При това положение или напора на помпата е малък или затлачени гориво-проводи или замърсен клапан(регулатор) който не затваря докрай.
Някой по запознат може да ме обори.

Не прочетохме нищо за нивото на вакума - каква стойност поддържа, държи ли я константа или какво въобще се случва.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 25 юни 2020 - 11:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg