Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос относно 4x4 Opel Insignia

rumenlp снимка rumenlp 12 юни 2020 - 18:46

Здравейте колеги,

Отскоро съм собственик на Opel Insignia 2.8T 4x4 2009 година.
Като цяло съм доста доволен от колата и не намирам почти никакви кусури, но бях "приятно" изненадан когато разбрах, че колата е с премахнат диференциал или кардан (представлява една дълга тръба), незнам как точно се нарича и в момента колата е само на предно предаване.
Ходих до Бова в Бургас за съвет каква може да е евентуалната причина да бъде премахнат съответния кардан и от там ми отговориха, че първите модели имали проблеми със 4x4 и евентуално е заминал съединителя за задното задвижване. Попитах ги за цени и колко евентуално би струвало да се направи отново колата да е 4x4, но ми казаха, че само цената за съотвенитя съединител е
около 7000 лева. А целия ремонт с работата ще струва около 12 000 лева. Такива пари за ремонт няма как да дам. Аз колата е взех за тия пари. Питането ми е наистина ли са такива цените и евентуално може ли да ме насочите към сервиз без значение в кой град, но за предпочитане е да е в Бургас, където могат да направят подобен ремонт на по - поносими цени. Колата няма проблем да се кара и само на предно, но с тия 260 кончета и на предно предаване си е малко опасно според мен.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от rumenlp: 12 юни 2020 - 18:47
Отговори

benzy снимка benzy 12 юни 2020 - 19:30

Чак опасно не е, но ще буксува честичко с всички "приятни" последици от това.
4 000 паунда казват в британските форуми е цената за да се сложи всичко в ред при изгърмял Халдекс... така че може би цените са тези...
Вариант ти остава да дебнеш в автоморгите и особено ако имаш познати по Англия да ти свалят нужните чарколяци, и евентуално да се разгледа дали могат да минат през някакво рециклиране - англичаните по принцип имат читави работилници за подобни манипулации, само така може да си сигурен какво слагаш и че не си хвърляш парите на вятъра. Самия труд не би трябвало да е много пари...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg