Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Парно / Климатик

nikikeen снимка nikikeen 17 декември 2006 - 21:42

именно за това говоря и аз....... за абсолютно сащото нещо :2angry1:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 декември 2006 - 11:23

Yav, на Dec 17 2006, 07:45 PM, каза:

nikikeen, на Dec 17 2006, 08:31 PM, каза:

stanislaf1981, на Dec 16 2006, 09:26 AM, каза:

Колега провери да неби от високата температура да ти се пречупва някой маркуч за парното :20ashley_results:
 

няма такова нещо. никой от маркучите не се прегъва. но се породи един друг вапрос. как в това студено време дига такава висока температура? явно има нещо . незнам какво, но тази висока температура не би трябвало да пре4и на парното. а това става. наистина съм в безисходица.... май ще мразна по крастовищата тази зима :)
 


колега имам абсолютно същия проблем с моята вектра,имам газова уредба и предполагам не е вързана както трябва.Но при мене започва да духа студено от парното при 90 градуса,точно преди да се пусне перката и като падне темп. всичко си е ОК.Некви псевдо маистори даже ми казаха ,че ми сдухала главата.Сменил съм термостат,водна помпа и пак си е същото.И никои при които съм ходил не знае защо е така!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :25:
 


сложи си по-тънка тръба на газовото - по принцип трябва да са еднакви защото изпарителя се връзва паралелно на парното и ако тръбата на газовото е по-голяма от тръбата на парното е нормално да не минава много топло през парното (но пък от друга страна в радиаторчевто и кранчето се намалява диаметъра - така че пробвай с по-тъкна тръба. другия вариант (той е малко варварски и е само за зимата ) е да вържеш газовото последователно на парното, но тогава ако спреш парното и ще ти замръзне изпарителя
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 18 декември 2006 - 17:52

Щом парното изчезва на 100 градуса може би ако не позволя на водата да стане 100 градуса ще има парно дори и на едно място да е колата. Първата степен на перката за големия радиатор не работи. Някой може ли да ми даде схема с елементите и тяхното разположение на колата. Ако си оправя паржата степен най вероятно ще реша проблема... Благодаря предварително.
Отговори

kassey снимка kassey 18 декември 2006 - 19:51

Еххх, имам същия проблем от 5 години с Аскона 1.8Е, с АГУ или без, същия проблем остава, че и гарнитура на главата смених, пак няма ефект. Явно докато термостата е затворен , всичко е ок, но отвори ли ..мраззззззз, ..няма решение...!!!!!!, ще взема тва парно да го вържа по някакъв друг начин. Но явно това е много характерен проблем за ОПЕЛИТЕ, само не знам причината :20ashley_results:
Ще чакаме някой да ни светне:):):)
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 декември 2006 - 20:45

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и съответно ако са объркани няма парно!
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 18 декември 2006 - 23:00

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 08:45 PM, каза:

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и сответно ако са объркани няма парно!
 

добре начи аз ко правя разменям маркучите и трябва да се оправи... или има още нещо което трябва да сварша???
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 декември 2006 - 23:36

Утре ще погледна на моята и ще ти кажа кой маркуч къде е скачен ,за да си сигурен какво да гледаш!
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 19 декември 2006 - 08:34

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 11:36 PM, каза:

Утре ще погледна на моята и ще ти кажа кой маркуч къде е скачен ,за да си сигурен какво да гледаш!
 

Добре, аз ще гледам ще ровя и днес и ще те чакам да пишеш.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 19 декември 2006 - 11:48

Значи горния маркуч отива в радиатирчето на парното,а долния влиза долу на водната помпа.
Отговори

Yav снимка Yav 19 декември 2006 - 12:29

ОМЕГА, на Dec 19 2006, 12:48 PM, каза:

Значи горния маркуч отива в радиатирчето на парното,а долния влиза долу на водната помпа.
 

колега сигурен ли си че ше има йелания ефект,имам същия проблем и с моита вектра 2.0i
Отговори

kassey снимка kassey 19 декември 2006 - 15:21

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 08:45 PM, каза:

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и съответно ако са объркани няма парно!
 


Даа звучи много логично, дано да е така, ще пробвам....
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 19 декември 2006 - 18:31

Тъй като не съм сигурен каде кой отива утре ще погледна ще ги обърна ако е нужно и после ще съобщя за промяна или отново провал :)
Отговори

kassey снимка kassey 20 декември 2006 - 23:43

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 08:45 PM, каза:

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и съответно ако са объркани няма парно!
 

Браво , ОМЕГА, при мен това беше проблема...:):):)
Сега парното е перфектно, ама така ми го докараха от Швейцария, значи там са му сменили маркучите , д...ба, и 6 години се мъча зимата, ама и камара майстори се изредиха.....без резултат.
Отговори

Yav снимка Yav 21 декември 2006 - 00:00

kassey, на Dec 21 2006, 12:43 AM, каза:

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 08:45 PM, каза:

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и съответно ако са объркани няма парно!
 

Браво , ОМЕГА, при мен това беше проблема...:):):)
Сега парното е перфектно, ама така ми го докараха от Швейцария, значи там са му сменили маркучите , д...ба, и 6 години се мъча зимата, ама и камара майстори се изредиха.....без резултат.
 



Колега C20NE ли е твоята вектра и ако е кажи кво точно си направил.

Благодаря предварително :20ashley_results:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 декември 2006 - 09:05

Yav, на Dec 21 2006, 12:00 AM, каза:

kassey, на Dec 21 2006, 12:43 AM, каза:

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 08:45 PM, каза:

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и съответно ако са объркани няма парно!
 

Браво , ОМЕГА, при мен това беше проблема...:):):)
Сега парното е перфектно, ама така ми го докараха от Швейцария, значи там са му сменили маркучите , д...ба, и 6 години се мъча зимата, ама и камара майстори се изредиха.....без резултат.
 



Колега C20NE ли е твоята вектра и ако е кажи кво точно си направил.

Благодаря предварително :20ashley_results:
 

Прочети цялата тема бе мързел,не е чак толкова голяма!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 декември 2006 - 09:08

kassey, на Dec 20 2006, 11:43 PM, каза:

ОМЕГА, на Dec 18 2006, 08:45 PM, каза:

Значи на този двигател(C20NE) термостата е монтиран на една алуминиева конзола .
Тази конзола има два изхода за мъркучи които се намират под всмукателния колектор-от там се захранва парното(вход и изход).
Ако тези маркучи се разменят ,след някоя интервенция ,се получава описания по-горе ефект защото когато термостата отвори напълно втората му клапа затваря малкия кръг и съответно ако са объркани няма парно!
 

Браво , ОМЕГА, при мен това беше проблема...:):):)
Сега парното е перфектно, ама така ми го докараха от Швейцария, значи там са му сменили маркучите , д...ба, и 6 години се мъча зимата, ама и камара майстори се изредиха.....без резултат.
 

Радвам се че бях полезен.
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 22 декември 2006 - 15:24

И аз съм HAPPY :) :) :) :) :) парно има и на 1000 градуса всичко е ток :) мерси още веднаж пииич направо си супер :20ashley_results: евала....


П.С. размяна на маркучи тава е :25:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 декември 2006 - 20:31

За доволните ще си напиша банковата сметка за да заплатят на съвета :20ashley_results:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 27 декември 2006 - 17:21

0l0AHATuKA, на Dec 27 2006, 12:22 PM, каза:

:beer: Аве пичове така и така за температура си говорите тука аз да питам как така 100 градуса бре хора моята вектра и лятото не иска над 80 да качи.това нормално ли е? извинете за офтопика :321:
 

1-Скапан,заял термостат или е летен(отваря по-рано).
2-Повреден датчик за температурата на уреда>
3-Повреден уред на таблото.
4-Датчика за вентилатора включва по-рано.
Отговори

spaceone снимка spaceone 28 декември 2006 - 21:27

0l0AHATuKA, на Dec 27 2006, 12:22 PM, каза:

:beer: Аве пичове така и така за температура си говорите тука аз да питам как така 100 градуса бре хора моята вектра и лятото не иска над 80 да качи.това нормално ли е? извинете за офтопика :321:
 

здрасти,вероятно датчика които включва перката не работи на нужните градуси,ако е сменян или ако колата е произведена за топлите страни.по принцип вектра а работят на над 95-100 градуса
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg