Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Парно / Климатик

Hassel снимка Hassel 01 януари 2007 - 18:08

Цитат

здрасти,вероятно датчика които включва перката не работи на нужните градуси,ако е сменян или ако колата е произведена за топлите страни.по принцип вектра а работят на над 95-100 градуса



Брато нещо си в грешка бе. Как ще работи при 95-100 градуса. Колата си работи до 90 градуса нормално, мине ли ги DANGER. Не е за предпочитане. Ама айде нема значение. Та аз имам Vectra A 1.8, та кво ли я не правя поече от 75 градуса не качва. Купена е от Австрия, сигурно и тя ще е от топлите страни :321: Та просто всичко зависи от атмосферните условия. Лятото като я пържиш колицата по горещините нормално ти качи 90-100 градуса. То не е нормално, ама с наще стари коли......ма не е за предпочитане. А да кажа и аз нямам парно от 5 години откакто сложиха АГУ-то. Голям ташак са тия АГУ, ама нема начин важна е и икономията. Даже инжектора ми е от 1.6 , щото в магазина немаше друг. :321: абе мани, та утре и аз ще пробвам тва с маркучите, щото съм почти сигурен че ония келеши дето монтираха АГУ-то са скапали работа и са объркали маркучите.



Айде за много години и с здраве. :beer:
Отговори

Yav снимка Yav 02 януари 2007 - 14:08

ОМЕГА, на Dec 22 2006, 09:31 PM, каза:

За доволните ще си напиша банковата сметка за да  заплатят на съвета  :321:
 



Наистина ОМЕГА заслужаваш почерпка.И аз успях да се преборя с проблема балгодарение на съвета ти :beer: :321: :3: :321:
Отговори

Hassel снимка Hassel 02 януари 2007 - 16:03

Колеги, значи отворих аз предния капак на колата, и преследих каде отивът маркучите от термостата. Сложна работа. Значи на всеки кръг има по едно разклонение от което отива по един маркуч към изпарителя. Това добре. ама се омотах. Нещо не можах да разбера кво стана. ама нищо не направих де. Та ако може да ви помоля за разяснение а пък ако може и малко снимчици на тая процедура и по-подробно описание, ще съм ви мнооого благодарен. Странен ми беше и фактът че под всмукателния колектор минава доста дебел маркуч който както казахте отива към водната помпа, и там се оплетох. Абе навсякъде се оплетох. Нещо с тия кръгове с тия пущини се не оправих. Айде ако може по подробничко. Мерси предварително.




Поздрави и с здраве.
Отговори

wazzz снимка wazzz 03 януари 2007 - 00:58

ОМЕГА, на Dec 27 2006, 05:21 PM, каза:

1-Скапан,заял термостат или е летен(отваря по-рано).
2-Повреден датчик за температурата на уреда>
3-Повреден уред на таблото.
4-Датчика за вентилатора включва по-рано.
 


Не съм сигурен единствено за самия уред на таблото...обаче и аз имам същия проблем. Дори лятото не качва 80°... При голям зор загрява, след това много бързо сваля температурата. Парно си няма и тва си е... Не знам от какво е породен проблема. Вече две години си карам така и съм се отчаял. Оставам с впечатлението, че просто...си е така. Знам ли ?! Кажете как стоят нещата при C18NZ, или дайте съвет какво да пробвам... :beer:

Поздрави!
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 15 януари 2007 - 23:55

wazzz, на Jan 3 2007, 12:58 AM, каза:

Дори лятото не качва 80°...  При голям зор загрява, след това много бързо сваля температурата. Парно си няма и тва си е... Не знам от какво е породен проблема. Вече две години си карам така и съм се отчаял.

ми колегата го е написал, ако всичко друго ти е наред, проблема ти е в датчика на таблото.
струва 5-6лв и се сменя за 3 минути.
дерзай!
Отговори

Бордо снимка Бордо 08 март 2007 - 14:53

много ми е странно това и ако някой може да помогне ще сам му много благодарен парното ми грее само от средата на дясно а от средата на ляво не грее а духа хладно от какво може да се е получило това значи още веднаж да обясня при шофиора духа хладно а пак от дясно който се вози го грее доста добре.


мерси предварително
Отговори

bor1968 снимка bor1968 08 март 2007 - 18:23

По принцип при пуснато парно от средата влиза по-студен /свеж/ въздух, а от двата края топъл. При теб защо е така нямам представа. Да не би да е сваляно таблото и да е променено насочването на въздуха.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 08 март 2007 - 23:32

при мене духа от всякъде топло включително и от централната конзола а вектрата е 91г :bishop:
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 09 март 2007 - 14:04

при мен в средата духа студено винаги. това много ме дразни. дали може да се коригира? колата е ascona c
Отговори

Astra_1.7 снимка Astra_1.7 09 март 2007 - 18:16

Цитат

при мен в средата духа студено винаги. това много ме дразни. дали може да се коригира? колата е ascona c

колега и при мен е така мн е дразнещо ако някой зн каква е причината да казва :)
Отговори

Стефан снимка Стефан 09 март 2007 - 18:57

Имам същия проблем. Решението се оказа много просто - затварям дясната духалка и започва да духа топло навсякъде. А на човека от дясно така или иначе му духа в краката - няма да умре от студ ;) Явно нещо се е отплеснало при въздуховодите и най-лесния път на въздуха му е към дясната духалка, а така като е затворена и се връща и към другите :b010:
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 13 март 2007 - 17:40

stefanakin, на Mar 9 2007, 06:57 PM, каза:

Имам същия проблем. Решението се оказа много просто - затварям дясната духалка и започва да духа топло навсякъде. А на човека от дясно така или иначе му духа в краката - няма да умре от студ ;) Явно нещо се е отплеснало при въздуховодите и най-лесния път на въздуха му е към дясната духалка, а така като е затворена и се връща и към другите  :b010:
 

това не помага. когато е отворена само средната духалка пак духа студено
Отговори

peterl снимка peterl 13 март 2007 - 19:36

При мен посредата не духа студено, а хладно.И мисля, че така трябва да бъде, защото ако духаше топло щеше да ме приспива!
Отговори

vectra снимка vectra 13 март 2007 - 20:18

Имах същия проблем преди време..смених радиатора на парното, продухах цялата система, сега си карам истинска печка!
Отговори

bugatti снимка bugatti 13 март 2007 - 23:23

До колото знам аз там е предвидено да седи радиатора за климатика и съответно само от там да духа студено през лятото...мое и да бъркам ма тва ми е единственото логично обяснение
Отговори

Бордо снимка Бордо 14 март 2007 - 19:25

незнам дали може да е от газовата уредба защото преди имаше по добро парно а сега духа хладникаво а не да пече както преди на прастите
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 20 март 2007 - 11:16

свали жабката и огледай жилата на парното
едно от жилата командва тия клапи като се закача за дясната клапа а връзката с лявата става с една метална рейка - имам съмнение че тая рейка се е откачила.

жабката се сваля за минути : в нишата над жабката има две платмасови капачки (на двете странични стени ) , с една отерка ги извади и после със яко дърпане излиза "тавата" след това развиваш 4-те болта на жабката и махаш копчетата на кората в краката (ако не се лъжа вътрешното посредата само беше хванатато за жабката) с една отверка вадиш лампичката и я откачаш от куплунга на кабела след това вадиш цялата жабка от колата и ти се открива място да се навреш до кръста за да си разгледаш клапите :nau:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 20 март 2007 - 21:07

Аз пък от как смених тремостата ми се струва че вече и от средата суха топло, а преди беше студено, но това само градско - утре имам извънградско каране и ще ви кажа със сигурност дали духа топло или студено.
Отговори

Бордо снимка Бордо 21 март 2007 - 16:57

а може ли да ми духа хладно защото има въздух в системата поради следните причини че като е сложена газовата уредба е сложен маркуча за водата нат казанчето за антифриза а според мен трябва да е на нивото на казанчето или под него за да няма въздух в системата ако греша ме поправете за да не се заблуждавам.
Отговори

anselmo снимка anselmo 23 октомври 2007 - 14:40

Колеги, изчетох темите които открих с търсачките, но не намирам отговор на моя въпрос а той е следният:
При мен се получава точно обратното - от парното ми духа студено чак докато не пусне перката над 90С и чак тогава лъхва жегата. Подозирам че има връзка с термостата и кръговете за които става дума в тази тема, затова тук пиша. Имам газова от години, но проблема се появи наскоро. Предишни зими не съм имал ядове. Моля за съвет. :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg