Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Огледала

ivooo снимка ivooo 28 февруари 2014 - 18:40

 ivoet, на 28 февруари 2014 - 17:42, каза:

Здравейте! Аз съм нов във форума и се извинявам ако повдигам тази тема, но ми се стори подходяща за моя въпрос. Имайте предвид, че не съм много на ти с автомобилите, но си харесвам дъртата вектра а.
Имам въпрос - огледалата на всички вектри 88-94 са еднакви? Някой пред дома беше изкъртил пластмасовия капак на огледалото и сега поръчах старо огледало от вектра 89-та година - механично. Моята е 92-ра и е с ел. стъкла. Кутията ще пасне ли?
Мерси!


Да не се притеснявай ;)
слагай смело
Отговори

ivoet снимка ivoet 01 март 2014 - 00:41

Благодаря (предполагам адаш)! Като се стопли ще оправям голям брой дребни кусури по колата, така че редовно ще задавам подобни въпроси!
Поздрави!
Отговори

ivooo снимка ivooo 01 март 2014 - 01:08

 ivoet, на 01 март 2014 - 00:41, каза:

Благодаря (предполагам адаш)! Като се стопли ще оправям голям брой дребни кусури по колата, така че редовно ще задавам подобни въпроси!
Поздрави!


:) действай смело и не се притеснявай да питаш :)
за вектра А ще помагам с каквото мога, че не останаха много от този модел ;)
Отговори

ГостKKKKKK_* 15 май 2015 - 18:46

Здравейте,

Налага ми се смяна на дясно огледало на Вектра А. Закупих си такова втора ръка, но се оказа, че вътрешната част на старото огледалото, която трябва да се развие преди да го сваля, има уплътнение, което трябва да махна нацяло или да срежа, за да мога да развия последния болт. Реших да не свалям вътрешната част на старото огледало, а директно да прикрепя само външната част на ''новото''.
Тук идва и въпросът ми - Как да сваля (разделя) новото огледало? Забележете оградените в червено зони на снимката по-долу - там се притеснявам да не го повредя в случай че се опитам да го изкарам със сила. Нека някой, който е имал подобен опит да сподели как се процедира тук.

Снимка - http://postimg.org/image/d53l6er6v/
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 май 2015 - 15:18

Тръгнеш ли от там да го вадиш със сигурност ще счупиш пластмасата, сменя се с другата част или има едни зъби които държат цялата метална (алуминиева) част към пластмасовата основа на огледалото., ако можеш откопчаваш зъбите (мисля че бяха 3 броя но има опаснот и те да се строшат) и излиза цялата метална основа от пластмасата. Най-добре си е да махнеш от вътрешната страна на вратата триъгълната капачка (на копчета е и се вади само с издърпване) ще ти се открият 3 болтчета, развиваш ги и си готов, сглобяването в обратния ред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg