Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Счупена част от свещ по време на движение!

opelmeriva снимка opelmeriva 27 септември 2019 - 16:51

Здравейте!
По време на извънградско нощно движение колата за кратко време започна да губи на моменти мощност и да прекъсва леко, но понеже трябваше да стигна за където съм тръгнал продължавах да упорствам и да карам до момента, в който на баир колата се запъна, изгуби сила и се чу тракане в двигателя. Явно тогава са се отчулипили части от свеща. Аз не разбирам много от коли и нямах предтава какво е станало. След като изчаках малко въпреки всичко пак реших да я запаля да видя какво ще стане. Колата запали без да се чува тракането. Реших че ще карам така, като в началото колата на няколко пъти за много кратко губеше леко компресия, след което спря да го прави и така си карах докрая. Преди малко като извадих свещите едната беше с малко паднало от вътрешната керамика и по-лошото счупена металната извивка. Всичко това е паднало в цилиндъра. Сега сложих друга свещ и колата си работи. В скоро време няма да мога да я карам на сервиз, че съм в затънтено място... Според вас дали да я карам така, парчетата кой знае къде са сега, дали би имало поражения по двигатела от цялата тази работа?
Благодаря на отзовалите се!
Мнението беше редактирано от opelmeriva: 27 септември 2019 - 16:58
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 септември 2019 - 17:29

Развий свеща и през нейния отвор вкарай камера в цилиндъра да видиш каква е ситуацията.След това решавай какво да правиш!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 септември 2019 - 18:36

Щом си на затънтено място едва ли ще имаш ендоскоп а парчетата или са вече при катализатора или са забити я в бутало я в главата риск има ама се надявай поне керамиката да е изхвърлила че тя е по-лошата.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 27 септември 2019 - 18:44

Ако продължаваш да стартираш двигателя рискуваш нарастващи поражения и повишаваща се цена на ремонта.
Аз бих търсил начин за преместване/транспортиране на колата до местодомуване или проверен сервиз.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 27 септември 2019 - 18:44
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 септември 2019 - 19:43

 mrsch66, на 27 септември 2019 - 18:36, каза:

Щом си на затънтено място едва ли ще имаш ендоскоп..........

Ендоскоп може да се поръча по интернет от OLX примерно!Колкото и да е затънтено мястото, ще дойде за 2-3 дни максимум.
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 септември 2019 - 19:46

Колега от София си. Докарай колата до София и ще ти дам съвет. Репатрак или както решиш. Не пипай нищо на място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg