Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

отново питане за ГИ или обикновенно АГУ

valkata снимка valkata 20 декември 2009 - 18:47

Здравейте колеги , от около седмица притежавам Вектра Б 99 година с двигател Х 20 ХЕВ . И вече се замислям за слагане на газова уредба . Не , че карам много но когато погледна моментния си разход при каране на втора - трета и веднага инстиктивно си махам крака от педала на газта и останах с впечатлението че колата не върви много . Иначе като среден разход ми показва 9,5 литра на 100 км . Та явно решението е поставяне на АГУ или лепене на лепенка върху дисплея на борд компа . И сега сериозно има ли някои опит със карането на такъв двигател с обикновенна газова уредба . Знам че повечето ще препоръчате монтаж на ГИ , но аз не карам по много и инвестицията ще се избие трудно . Все пак ако някои ми каже че лично на него / т.е. пряк свидетел ,а не само чул слухове /му е гръмнала и е заминал колектор , дебитомер или филтър , ще премина на вариянт с някои от нискобюджетните ГИ .
Отговори

gujo78 снимка gujo78 20 декември 2009 - 18:52

А ти постара ли се да попрочетеш из раздела, има една камара теми :drinkin: или е по лесно да се пусне тема направо.
А относно въпроса ти, чесно казано ми се струва леко смешен.Но ако беше чел достатъчно, нямаше да го зададеш :drinkin:
Отговори

blagom снимка blagom 21 декември 2009 - 09:42

наистина вземи и прочети. има една камара теми.
иначе с две думи - всичко става и с обикновена можеш да караш обаче риска си е за твоя сметка. а ако минаваш по по -малко от 10 - 15К км. на година изобщо не ти трябва газова. това е моето лично мнение.
Отговори

valkata снимка valkata 21 декември 2009 - 12:24

Аз общо взето прочетох през изминалата седмица почти всички теми за АГУ не само тук но и в останалите автофоруми , но не можах да си изградя собствено мнение относно конвентирането на двигателя на алтернативно гориво . Към момента съм се ориентирал към Инжекциона система EasyGas na "Фобос" . Но ще изчакам до пролетта тъй като сега колата трудно ще достига работна температура за прехвърляне на газ тъй като зимата карам предимно градско на къси разстояния .
Отговори

oci снимка oci 21 декември 2009 - 19:47

Не знам какво точно си чел(не се обиждай), но точно в този форум има поне 10 теми за ГИ или обикновенна газова. От тях в поне 6-7 съм написал това, което ще напиша за Н-ти път: X18XE и X20XEv не стават с обикновенна газова. Имах вектра б комби с обикновенна газ и след като смених 2 дебитомера и 1 всмукателен колектор накрая й сложих ГИ. Само дето можеше да мина доста по-тънко, ако още в началото бях заложил на инжекциона. В момента в семейството има други две вектри б с двигател X20XEV и двете са с газов инжекцион - едната е точно с EasyGas, другата е с по-скъпата версия на Фобос(не знам точно име). Проблеми=0! Аз лично не бих рискувал с обикновенната газова и не препоръчвам на никой да поема този финансов риск(просто едно гърмене и ти се изплаща ГИ-то)
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 06 януари 2010 - 00:01

интересно как гърми мойта вектра Б х20хев е на метан и за две години не е гърмяла и авера ми е същата ама с обикновенно газово и неговата не гърми за колко години! Зависи кой ти я слага и винаги :icon1_mrgreen: се пали на бензин и се обръща на газ след това!
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 06 януари 2010 - 09:32

 valkata, на 21 Dec 2009, 12:24, каза:


Ако сравниш цената на добре направена обикновена АГУ с ТАП и ламбдаконтрол с тази на по-евтин Газов Инжекцион разликата няма да е толкова голяма :mhihi:
ГИ започват от 800-900лв (че дори и от по-малко :icon_wink2: ), а за обикновено АГУ (с ТАП и ламбдаконтрол) ще ти трябват 650-750 лв.
Кадърния монтаж и добрата настройка са главен фактор и при двата вида. Обикновеното АГУ е по-просто, но при него трябва стриктно да се наблюдават и сменят своевременно свещи, кабели и въздушен филтър (особено при мотори като твоя). Не се притеснявай от бавно превключване при ГИ-то сега в зимата ако ти е изряден термостата - днес сутринта беше -1 градус в Пловдив и докато бутна леда от предното стъкло колата работеше на газ :dance: (карам Вектра с Х18ХЕ мотор с ГИ) т.е. не би трябвало да отнеме повече от 5мин ако всичко работи нормално и това ако е супер студено.
Дали имаш сметка или не да сложиш газ си прецени ти! Аз карам 8000-10000 до 12000 км на година, за 10 години Вектрата ми е 4-ти личен автомобил и на всичките съм имал (ако са нямали съм слагал) АГУ - питай ме дали има сметка и съм доволен :loser:
Мнението беше редактирано от mcfistell: 06 януари 2010 - 09:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg