Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C16NZ -стягане на главата-кг/м

realprofesora снимка realprofesora 20 декември 2010 - 23:08

В описанието за стягане на главата има няколко етапа , като 1ви е стягане с 2,5кг/м
2ри етап стягане на 60*
3ти стягане на 60*
палене на двигателя ,изтиване
и пак стягане на 60 и 30 градуса.
Някой ако е стягал но не на градуси а на килограми, моля да каже с колко килограма крайно да я стегна.
Отговори

iwanov снимка iwanov 20 декември 2010 - 23:12

Лично аз на няколко автомобила го правих така:
Обиране с тресчотка по така със сила смисъл да се постегнат
после на 5 кг
след това на 7 кг
след това стягам последно на 8 кг и си свиркам

Досега никоя от колите не е имала проблеми след моето стягане. Това не го правя да паля колата после да изстине след това пак да стягам и такива.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 21 декември 2010 - 09:21

 iwanov, на 20 Dec 2010, 23:12, каза:

след това на 7 кг
след това стягам последно на 8 кг и си свиркам

Досега никоя от колите не е имала проблеми след моето стягане. Това не го правя да паля колата после да изстине след това пак да стягам и такива.

Mи колега и аз като гледам колко мм е диаметъра на болтовете и реших ,че 7кг са достатъчни.Но щом и 8 могат да поемат ще ги врътна на 8.
Мерси за информацията !Весели празници!
Отговори

maksi снимка maksi 21 декември 2010 - 10:36

7кг не са ли прекалено малко :drinks:
Аз като си стягах главата(а и не само мойта)винаги ги стягам на 4 етапа-3,6,9,12кг :first:
Отговори

speedo снимка speedo 21 декември 2010 - 12:18

8 е малко. Ако стягаш на килограми слагай поне 9-10
Отговори

iwanov снимка iwanov 21 декември 2010 - 12:34

На 1.6 моторите болтовете са тънички и най мн да се скъса някой... Така че е 8 си е идеално, аз като съм стягал на толкова досега проблеми не съм имал.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 21 декември 2010 - 13:00

Що пишете глупости и се изказвате колко било малко и кво било много

Прозиводитела си е написал точно и ясно, отворета ауто дата и четете.

Тия свободни съчинения са грешни и те водят до скъсани болтове и т.н. Сега ако ми напише някой че нямал проблеми и т.н, аз съм виждал обаче проблеми от такива некадърни работи и лично им се дразня много......а Опели са ми минали бая през ръцете и знам какво говоря.


Стягайте по спецификация. Даже ако си вземете малко по свестни болтове в кутия им има указания за стягане. Случайно да не почнете с измислиците.....


Няма лоши автомобили има лоши стопани...
Отговори

Sim снимка Sim 21 декември 2010 - 13:16

 Бижо Бижев, на 21 Dec 2010, 13:00, каза:

Що пишете глупости и се изказвате колко било малко и кво било много

Подкрепям колегата Бижев. Обърнали сте поста в място за наддумване. Всеки, който наистина си вади хляба с ремонти, спазва правилата описани от производителя. :first:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 21 декември 2010 - 17:21

Съжалявам колеги , вече ги стегнах с 8кг.
След няколко месеца ще видим кой прав кой крив.
Весели празници!
Отговори

pradabg снимка pradabg 21 декември 2010 - 19:25

1 kilogram-force metre = 9.80665 N·m
Отговори

Kondo снимка Kondo 21 декември 2010 - 20:28

Ква гарнитура сложи,че има некви испански боклуци които толкова си карат -няколко месеца.
Отговори

iwanov снимка iwanov 23 декември 2010 - 01:28

@Бижо дам наистина си прав, аз просто казвам аз какво съм правил. Като го правих това просто нямаше откъде да видя кое колко и т.н. Нито карам някой да го прави като мен нито нищо. Не съм "майстор" и пари не съм вземал. Правил съм си всичко за себе си на моя отговорност.
В крайна сметка всеки сам решава кое как и по какъв начин да го прави. :hi:
Отговори

Kondo снимка Kondo 23 декември 2010 - 12:32

Бе номера е да не меша вода и масло и да не се късат болтове.Така,че няма само един верен начин.Доколкото се сещам и калин09 затяга на 8 кг.Аз се видех у чудо с тия градуси кат затегах с импровизиран "динамометричен" ключ сътворен от гедоре,водопроводна тръба и кантарче 20 кила.Накрая затегнах на 8 кила и половина по кантара с рамо 1м тръба и до ся не е мръднало вече 10 к.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg