Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Не може да запали Y20DTH

Demi4 снимка Demi4 23 август 2011 - 10:14

Седи ли повече от 1 ден не палена колата не може да запали като ми дават ток пали но трудно :Х Сменени са маркучите за обратна нафта въздушния филтър и пак този проблем , акумулатора няма признаци че е отишъл но ще го зареди днеска или утре за 1,2,3 дена колкото се налага ... Помагайте не ми е удобно всеки ден да я паля за да не ми прави тези проблеми ??? Не свети лампата за подгряващите свещи нещо и става по някое време свети АБС-а после свети Чека направо не знам вече ...

Ако може някой Администратор да премести темата в Дизелови Двигатели защото пак обърках раздела :@
Отговори

Събев снимка Събев 23 август 2011 - 10:18

Диагностика!!!
Щом свети чек-а ще излезне къде е проблема!
С налучкване е трудно и по-скъпо!
Отговори

Shades снимка Shades 23 август 2011 - 10:21

Най-добре е наистина да опишеш грешките, които излизат на диагностиката. Така на примависта от сходен случай, който имах, бих казал комбинация от 1-2-3 изгорели подгревни свещи + слаб акумулатор.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 23 август 2011 - 22:18

Колеги сложил съм акумулатора да се зарежда мисля някой ден да отворя и да почистя всмукателните колектори дали ще има ползва защото колата сега в ниските обороти до 2300 не е пъргава като и дам газта до долу и тогава отлепва ?????
Отговори

Събев снимка Събев 24 август 2011 - 10:09

 Demi4, на 23 август 2011 - 22:18, каза:

Колеги сложил съм акумулатора да се зарежда мисля някой ден да отворя и да почистя всмукателните колектори дали ще има ползва защото колата сега в ниските обороти до 2300 не е пъргава като и дам газта до долу и тогава отлепва ?????


Не си струва да сваляш колекторите да ги чистиш!
Няма да ти реши проблема с пъргавината в ниски обороти!
Имаш някъде другаде проблем за да е мудна!
Ако ти се занимава все пак почисти си ги, няма лошо в това!
Може да си почистиш дебитомера и да погледнеш EGR-a как работи!
Там най-вероятно ти е проблема с вървенето!
Но първо я оправи да си пали нормално и после другите работи гледай!
Пуши ли колата като я караш и настъпваш!?
Мнението беше редактирано от Събев: 24 август 2011 - 10:12
Отговори

Demi4 снимка Demi4 24 август 2011 - 10:44

Като е в движение не пуши като я запаля изпушва много и то черно сиво смесено и после като я изрежа след като е запалила (трудно) пуши много ....
Отговори

Demi4 снимка Demi4 27 август 2011 - 10:04

Със зареден акумулатор не можа да запали и накрах да ми дадат ток отново кажете какво да правя ?????
Отговори

Shades снимка Shades 27 август 2011 - 10:40

Иди на диагностика и после напиши грешките тук. Ясно е, че няма да се размине без нея ...
Отговори

ZafOpel снимка ZafOpel 29 август 2011 - 19:16

Датчик на колянов вал. Цена около 110 лв.
Отговори

vdwind снимка vdwind 29 август 2011 - 19:41

Колеги, нищо не разбрах за стартера в крайна сметка - ако не може да ти развърти добре стартера и с 10 акумулатора успоредно пак няма да запалиш, трябва налягане на направи за да запали нафтата, това безразборно мигане на лампички ми намирисва на някакво окъсяване в стартера. Кога ти е правен ремонт на стартера???
Отговори

Demi4 снимка Demi4 29 август 2011 - 20:40

Колата е в мене от 2 месеца :)Стартера си върти перфектно ;)
Отговори

lubovmm снимка lubovmm 09 септември 2011 - 16:16

 Demi4, на 29 август 2011 - 20:40, каза:

Колата е в мене от 2 месеца :)Стартера си върти перфектно ;)

Абе явно тия новите дизели на Опел имат един много разпостранен проблем. Аз съм с Вектра 2000 едишън 101 коня. Сутрин пали от 5-6 път, после няма никакви проблеми. Така до другия ден. Четох доста по темата, пък и доста познати имат същия проблем. Дори единия през зимата си пали от раз, ако ще тем. да е -20. Но лятото е тормоз. Тва свещи, клапани маркучи и всякакви измислици са празна работа. Обратен клапан за нафтата, 0-пръстени, кво ли не изчетох. Аз не разбирам много, но си мисля как колата може да пали зимата, значи се изключват всички изброени по горе причини. Ами лятото - само тогава ли смуче въздух. Значи проблема е друг.При мен подгряване има само от 5 градуса надолу. То точно така си пише и в инструкцията. Ако някой е имал подобен проблем да помага. В доста от мненията във форума се споменава за подмяна с нов як акумулатор, за отстряняване на проблема с трудното палене. Струва ми се ,че това е най-логичното решение.
Отговори

lubovmm снимка lubovmm 09 септември 2011 - 22:01

А ето какво пише още в оригиналната инструкцията на Вектрата :-
Неуспешно или трудно палене на студен дизелов двигател:
- Изтощен или слаб акумулатор
- Неизправност в системата за подгряване
- Ниска компресия в цилиндрите.
Неуспешно или трудно палене на топъл (загрял) дизелов двигател:
- Замърсен въздушен филтър
- Ниска компресия в цилиндрите.
Отговори

reload снимка reload 10 септември 2011 - 00:35

 Demi4, на 27 август 2011 - 10:04, каза:

Със зареден акумулатор не можа да запали и накрах да ми дадат ток отново кажете какво да правя ?????

Много вероятно при теб проблема да е пониженото вътрешно налягане на помпата. Това е в следствие на невъзможноста подкачващата помпа(вътре в помпата - говоря за БОШ VP44 от 99 до 03 год ) да осигури нужното налягане от 1.03 bar(1.0 кг/см2 или 15 psi) Когато това налягане е под 0.3 bar започва едно зверско въртене за да преодолееш тази граница. Първоначално това налягане освен от въртенето, зависи най-много от хлабината между корпуса и колелото на доставящата помпа. Ремонта е сваляне замерване и регулиране на стенд. С регулировки може да се влияе съвсем ограничено на налягането. Лошото е, че най-често се оказва износен корпус и от там голяма хлабина, която не може да се компенсира по никакъв начин. Нов корпус е между 500-600лв. От това налягане зависи и авансатора, който пък може да му е задрало буталото в корпуса, но аз мисля, че при теб е първата причина. Най-добре е да закараш колата, където имат кабели и софт. за закачане към помпата и разчитане грешките вътре в нея, а не в ECU-то. Причините са комплексни и ако не разбереш моментното състояние обикновено механичните проблеми нанасят пораженията върху електрониката.
Мнението беше редактирано от reload: 10 септември 2011 - 01:45
Отговори

Angelmaz снимка Angelmaz 27 октомври 2011 - 08:06

Колеги незнам дали трябва да пиша тук но имам проблем колата беше без проблем докато не тръгнах да изкачвам един мностръмен участък.Изведнъж колата спря и повече няма палене.Дайте някакъв съвет ако знаете от какво може да е. Колата е Opel Zafira 2.0 DTI 2001г.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 27 октомври 2011 - 19:12

да не е засмукала въздух нещо - да си бил с малко гориво?
само предположение де
Отговори

Angelmaz снимка Angelmaz 27 октомври 2011 - 20:12

 ivo123, на 27 октомври 2011 - 19:12, каза:

да не е засмукала въздух нещо - да си бил с малко гориво?
само предположение де

Резервара е до половината,просто спря.
Имам опасения за ГНП. Възмойно ли е просто така да спре ако е от ГНПето.
Отговори

asensio снимка asensio 27 октомври 2011 - 21:48

А сега колата къде е ? Друго, като дадеш на контакт гаснат ли всички лампи, или тая за мотора остава да свети, оранжевата ? Ако свети има проблем по електрониката, ако и тя гасне и не иска да запали, може да е смукнала въздух, ама в момента в който е на равно, и малко въртене трябва да запали.
Отговори

Марто снимка Марто 27 октомври 2011 - 22:45

Мойта помпа като умря едно време стана в движение без никакви симптоми и грешки. Просто изгасна. После запали и все едно работеше на 2 цилиндъра . След малко светна и чек-а и последва болезнената диагноза от ТЕХ2 :sad-smiley-046:
Отговори

Angelmaz снимка Angelmaz 28 октомври 2011 - 08:42

Колата я заведох в сервиз,закачиха я на компютар и ми казаха че е електрониката на ГНПето.
Оставих я там и ще видим какво щи направят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg