Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Вътрешно огледало за обратно виждане.

vekarata снимка vekarata 23 август 2016 - 10:30

Колеги,имам проблем с вътрешното огледало за обратно виждане на Зафирата. Когато карам по неравен път трябва винаги да го нагласям. Захвата не е стегнат. Тъй като не мога да открия читаво в интернет,въпроса ми е следният.: От какъв друг модел кола може да пасне на захвата за предното стъкло? Предварително ви благодаря.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 август 2016 - 18:10

Стават от вектра Б, астра Г, и от по- новите Вектра Ц, астра Н. По- добре търси от астра Н и вектра Ц. Аз отдавна съм с такова от астра Н поради същите причини. Всъщност огледалата са си съвсем еднакви.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 август 2016 - 18:13
Отговори

vekarata снимка vekarata 23 август 2016 - 18:46

 tisho.74, на 23 август 2016 - 18:10, каза:

Стават от вектра Б, астра Г, и от по- новите Вектра Ц, астра Н. По- добре търси от астра Н и вектра Ц. Аз отдавна съм с такова от астра Н поради същите причини. Всъщност огледалата са си съвсем еднакви.

Благодаря колега. :)
Отговори

didko_just снимка didko_just 23 август 2016 - 19:41

Пък ако си намериш ел.хроматично от вектра С на добра цена още по добре.
:thu:
Отговори

vekarata снимка vekarata 24 август 2016 - 04:13

 didko_just, на 23 август 2016 - 19:41, каза:

Пък ако си намериш ел.хроматично от вектра С на добра цена още по добре.
:thu:

Оф има,ама... https://www.megapart...6-g---centralno
Отговори

didko_just снимка didko_just 24 август 2016 - 08:04

Е намират се и по-евтини Моята връзка
Отговори

Da Nail снимка Da Nail 26 август 2016 - 20:22

Оф и мен много ме дразни същото огледало. А това, ел. хроматично, как би се поставило на кола, която няма такава екстра?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2016 - 20:40

 Da Nail, на 26 август 2016 - 20:22, каза:

Оф и мен много ме дразни същото огледало. А това, ел. хроматично, как би се поставило на кола, която няма такава екстра?

Окабеляваш и си готов. Става на същата шейна, с новото трябва да си вземеш и една декоративна капачка или каквото е там, която покрива кабелите. Ако искаш само да се затъмнява при фарове отзад е най -лесно. Пускаш захранване (+ и - 12 волта) и си готов, ако плафона е с ключ/ключове ги имаш там. Ако искаш обаче да се затъмнява и при включване на твойте фарове става малко по- сложно. Имаше и още някаква функция, ама не знам какво беше. Сигурно някой друг колега знае.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 август 2016 - 20:42
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 27 август 2016 - 09:51

 tisho.74, на 26 август 2016 - 20:40, каза:

Ако искаш обаче да се затъмнява и при включване на твойте фарове става малко по- сложно. Имаше и още някаква функция, ама не знам какво беше. Сигурно някой друг колега знае.


Не малко по-сложно,а направо невъзможно,защото няма такъв вариант.

Това огледало има 4 кабела,освен ако не е с памет - "+ от контакт" , "-" , сигнал от плафон и сигнал от задната.

При подаване на контакт,когато светлината на задния датчик е по-силна от на предния,тогава се затъмнява.
При святкане на плафона и включване на задна винаги се изсветлява с цел,когато караш назад да виждаш по-добре.

Според мен е много удобна и почти задължителна екстра. И трите коли вкъщи съм ги оборудвал с такова,а да не говорим,че рамката и ябълката са му алуминиеви и се държи много стегнато,за разлика от обикновеното,което е кекаво и след всеки павиран път го нагласяш отново.

Поздрави!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 август 2016 - 10:31

Малко спам в тази тема, ама ако знаех, че е с алуминиева ябълка като смених мойто щях да си взема такова.
Отговори

misho.d снимка misho.d 06 септември 2016 - 13:48

 vekarata, на 23 август 2016 - 10:30, каза:

Колеги,имам проблем с вътрешното огледало за обратно виждане на Зафирата. Когато карам по неравен път трябва винаги да го нагласям. Захвата не е стегнат. Тъй като не мога да открия читаво в интернет,въпроса ми е следният.: От какъв друг модел кола може да пасне на захвата за предното стъкло? Предварително ви благодаря.


И аз имах същия проблем но подложих с парче хартия и това разместване се оправи.
Отговори

didko_just снимка didko_just 06 септември 2016 - 14:23

 misho.d, на 06 септември 2016 - 13:48, каза:

подложих с парче хартия и това разместване се оправи.

По принцип това върши работа,докато не се пукне ябълката.След това няма оправяне.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 09 септември 2016 - 15:28

И според мен, най-доброто решение на проблема е подмяна с електрохроматично. От къкъвто и модел на Опел да си намериш, закрепянето е съвместимо.
Отговори

vekarata снимка vekarata 11 септември 2016 - 18:40

 Ник.опел, на 09 септември 2016 - 15:28, каза:

И според мен, най-доброто решение на проблема е подмяна с електрохроматично. От къкъвто и модел на Опел да си намериш, закрепянето е съвместимо.

Оправих проблема като го разглобих. Оказа се пукнат отвор където влиза ябълката. Използвах тънка свинска опашка и стегнах яко. Сложих и хартия от цигарена кутия и проблема се реши. Благодаря на всички за съветите. Сега имам нужда от друга помощ със съвет. За същата кола става въпрос. Опел Зафира CNG-2003г.Колеги,отпред под пластмасовия декоративен капак,на самия капак на клапаните отпред има два малки тампона които помагат пластмасовия капак да не тресе и хлопа.Още като я купих ги нямаше и потраква неприятно. Обиколих няколко морги в Бургаския регион,olx.bg,Bazar.bg,но никъде не можах да намеря.Дайте съвет откъде да си купя,може и нови,но не знам GM номера.
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 11 септември 2016 - 20:48

GM 90412868
Кат. номер: 607812

Преди 3 години от Стефанов Пловдив 2бр бяха 2.80лв
Отиди в представителя на Опел в Бургас и си ги поръчай ако ги нямат налични.

Публикувано изображение
Отговори

vekarata снимка vekarata 11 септември 2016 - 21:39

mupkoc, много ти благодаря за помоща. Ще си ги поръчам. :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg