Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Въпрос

Вожда снимка Вожда 10 август 2007 - 09:46

Здравейте, зададох този въпрос 5-6 пъти, но никой не отговаря, така че правя последен опит и след това се отказвам.
Проблемът е следния:
Представете си, че сте на светофар. Тръгвате на първа и колата почва да се влачи, включвате на втора-пак се тутка. В този момент нещо гръмва и колата литва като отпушена. Откакто смених въздушния филтър го прави много по-рядко, но все пак се случва. Това ли т.нар. "детонация"? Къде точно става детонацията?
Другия проблем се появява при изпреварване. При мощно подаване на газ и след това натискане на спирачките при прибиране колата като че ли изключва, в смисъл, че светват лампите на маслото и жълтата с двигателя и си върви като по инерция. Като мина на по-ниска предавка и подам газ веднага лампите изгасват, ключето от което се сменя газ/безин щраква и колата си тръгва, но е малко като спъната. При теста с кламера се появи грешка 25 Injector valve-low voltage. Та тези неща като станат 10 пъти примерно колата не ще да пали на бензин(винаги тръгвам с бензин), освен с бутане. След махане на минусовата клема и една цигара време вече може да се кара що годе спокойно. Пробвах да я карам само на бензин и тези проблеми изчезнаха. Става въпрос за Астра 1,4 пълен инжекцион с обикновена газова уредба "Ловато".
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 14 август 2007 - 13:48

Колега гърми щото са ти зле кабелите и свещите.
Като я пуснеш по енеция трябва компа да ти държи 1000+-100обр. провери дали ти е настроена газовата точно.
Отговори

Гено снимка Гено 14 август 2007 - 13:59

смятам че гърмят неизгорели газове в ауспуха, което е от недобро регулиране на газта, а гасненето обикновено става от силната струя въздух, когато си в движение с по-голяма скорост и изключиш предавката примерно, най-често го оправят като махат въздушното съединение към въздухозаборника отпред. Най добре да си идеш при газаджиите, да ти настроят наново газовата.
Отговори

сурай снимка сурай 15 август 2007 - 06:29

Ако караш повече време на газ,ти препоръчвам да си купиш свешти за газ,ако са ти стари кабелите за свештите смени и тях.Аз имах същият проблем.Послушай ме и няма да збъркаш.
Отговори

Вожда снимка Вожда 16 август 2007 - 03:46

 mitk_, на Aug 14 2007, 02:48 PM, каза:

Колега гърми щото са ти зле кабелите и свещите.
Като я пуснеш по енеция трябва компа да ти държи 1000+-100обр. провери дали ти е настроена газовата точно.

Ами нямам оборотомер, а по слух нямам достатъчно опит, за да определя оборотите. Кабелите мога ли сам да ги проверя по някакъв начин?

 gspg, на Aug 14 2007, 02:59 PM, каза:

смятам че гърмят неизгорели газове в ауспуха, което е от недобро регулиране на газта, а гасненето обикновено става от силната струя въздух, когато си в движение с по-голяма скорост и изключиш предавката примерно, най-често го оправят като махат въздушното съединение към въздухозаборника отпред. Най добре да си идеш при газаджиите, да ти настроят наново газовата.

Благодаря. Така и ще направя, но няма да ходя при досегашните газаджии, а при този колега от форума.
Възможно ли е от същите тези проблеми да е липсата на мощност?

 сурай, на Aug 15 2007, 07:29 AM, каза:

Ако караш повече време на газ,ти препоръчвам да си купиш свешти за газ,ако са ти стари кабелите за свештите смени и тях.Аз имах същият проблем.Послушай ме и няма да збъркаш.

Карам почти само на газ. Какви са тези свещи?
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 16 август 2007 - 08:05

Цитат

Карам почти само на газ. Какви са тези свещи?


Свещи BRISK SILVER
Отговори

Вожда снимка Вожда 16 август 2007 - 13:53

Благодаря ASCONA 1.6N. :opel_forever:
Отговори

doolettle снимка doolettle 17 август 2007 - 23:27

колега, до болка ми е позната тая ситуация и аз също съм зад "нови свещи" но със сигурност да не са "бош"!! Другото в което малко се съмнявам е самия изпарител и мисля да го сменя с БРЦ но това мисля че е в частност само за мен :sad-smiley-050: Само кажи ако се оправи със свещите че тия удари направо ми късат нервите!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg