Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

моля помайте

maniaka_ns снимка maniaka_ns 11 юли 2006 - 15:25

Имам голям проблем.От доста време имам проблеми с астрата когато е студена върви добре но загрее ли почва да не върви както трябва някаде към 4500 оборота набира нормално след това все едно някой е спира двигателя се форсира но колата остава на същите километри.сменях бензини,горивен филтър не знам????????????????. :cen:
Отговори

Иво снимка Иво 11 юли 2006 - 15:46

Ако оборотите се вдигат, а скоростта не се увеличава би следвало да ти боксува съединителя :cen: Ама това ще става най-вече при тръгване
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 15:14
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

maniaka_ns снимка maniaka_ns 11 юли 2006 - 16:13

Не е съединителя на газ този проблем го няма.Пък знам че не е от гаста щото и преди това пак правеше така.мислех че е бензина но с shel v-power да не варви.Ходих на елкон да видя да не не изгармяло нещо ма те не отчетоха грешка.бих казал касмет квото взема все се приебава.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 12 юли 2006 - 09:37

като е шел не означава че е хубав - на ОМВ е по-добър
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 15:14
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

espero2000 снимка espero2000 12 юли 2006 - 21:40

Колега не си казал колата моно или пълна инжекция ли е и така както си написал че мотора се форсира бъркаш колегите че ти е заминал съединителя
Ако колата ти е моноинжекция проблема наи вероятно е в горивната помпа - като я извадиш от резервоара ще видиш едно гумено съединение което обикновено се разпада от кофтия бензин и пада налягането - ако не е от това също е възможно регулатора на налягането да се е прецакал или масленият датчик ако ти е с три кабела
Отговори

maniaka_ns снимка maniaka_ns 12 юли 2006 - 23:29

Тя е 1.6 моно 75к.А трудно ли се сваля от резервоара и другите джаджи горе доло каде се намират?????????? Че аз си падам овчи майстор,Ичленувам в клуб пречат ми рацете така че ако може малко разяснение. :cen:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 12 юли 2006 - 23:50

Вдигни задните седалки ще видиш че на пода е изрязано едно капаче от мокета - като го повдигнеш от долу има кръгла черна пластмасова капачка която като я извадиш ще видиш капака на помпата - за да я свалиш ти трябва отверка и глухо ключе 8 - отвиваш болчетата откачаш маркуча и откачаш буксата на помпата
След това изваждаш помпата на горе и ще видиш че между планката на помпата със щуцера и самото тяло на помпата ги свързва гумено маркуче което се преебва от менте бензина и се разпада в следствие на което бензинът минава покраи него и пада налягането по системата и колата не се форси
Ако е от това намери подходящ маркуч и го смени може да му сложиш и скобички за по сигурно
Успех
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 15:15
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

maniaka_ns снимка maniaka_ns 13 юли 2006 - 18:46

Мерси за обяснението.Задълген съм ти :)
Отговори

maniaka_ns снимка maniaka_ns 15 юли 2006 - 23:26

Яви се нов проблем сложих спортен волан и тоий нещо дрънка.Този дето ми го слага е сложил една шаиба на волана обратно и нейните з6бчета са се сплескали.Май трябва ново и незнам каде да търся некакви предложения.
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 20 юли 2006 - 17:17

Хех,какво правиш бре човек? Ти каквото фанеш и само проблеми... Я си карай колицата сток и не си хвърляй камъни в градината... :love_opel: От такива гъзарийки и глупости сега правя почти осн. ремонт на двг-то, та ми се промени мирогледа... Ама и пусти мерак с пари се гаси... :love_opel:
Отговори

maniaka_ns снимка maniaka_ns 20 юли 2006 - 19:50

А волана го опраих просто тоя дето го слага не го е затегнал добре.Ако иска администратора може да пуска темата за триене
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg