Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Много важен въпрос за емулатор , ламбда контрол за опел калибра

ivan todorov снимка ivan todorov 20 август 2010 - 22:42

Пичове ето как стоят нещата значи колата ми е опел калибра ц20не 93г с монтирано агу на нея , така я закупих от предишния собственик , който не е монтирал газов инжекцион а обикновенното агу с испарителя , но имам много важен въпрос, по този начин знам че ако е това агу се преебават инжекторите и не пали много лесно на гас и не върви много (което е нормално се пак е газ ) но четох че има три неща които мога да монирам и на колата за да се подобри характеристиката и да се предпазят инжекторите и да работи по хубаво на газ с около 10-15 % това са :
1. Емулатор за компютъра;
2. Ламбда контрол за газта;
3. Аванс-процесор за газ
искам да знам има ли смисъл от тези неща и ако да каква е ролята им защото не съм много запознат с агу като цяло и дали може да се монтира на тази уредба стандартната или е са само за газовия инжекцион , и ако може да кажат кадърни хора запознати с тези неща , и моля без спам просто ми помогнете за да мога аз да подобря ако става с тези неща работа на колата ми като цяло .
Благодаря ви !!!
Отговори

HellRell снимка HellRell 20 август 2010 - 22:49

моя двигател е същият
газовото обикновенно

като я купих нямаше нищо
сложих
- емулатор на дюзите
- симулатор ламбда

много по-добре от преди
Мнението беше редактирано от HellRell: 20 август 2010 - 22:49
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 20 август 2010 - 23:04

добре но само двете ли си сложил , и ако можеш обясни какво им е дейсвието накратк , и около колко пари ти стъпиха
Отговори

zmiori снимка zmiori 20 август 2010 - 23:18

Колкото потече толкова повече. Тъя двете дет колегата гие писал са по около 20-40 лева, ламбда контрола е над 100 лева новия. Ао си купиш ЛГК /ламбда газ контрол/ тий има в себеси лабда емулатор.
1. Емулатор на дюзи- лъже ЕКУ то че дюзите са си там и работят. резултат чека не свети.
2. ламбда емулатор - лъже ЕКУ то че ламбда сондата работи нормално- резултат чека не свети.
3. ТАП /аванс процесор/. променя аванса -резултат подобра динамика.
4. ЛГК - отваря и затваря активен дросел на газта според натоварвсането на моторетката /добрата му работа зависи от добрата работа на ламбда сондата/-резултат по добра динамика и подобър разход /хипотетично/ "винаги" оптимална газо-въздушна смес.
Според мен първите три са задължителни четвъртото препоръчително.
Ако имаш 4. 2. е излишно.
Успех.

ТАП зависи на кой ще се спреш над 70 лв. ако си с делко и 35 ще ти стигнат.
Мнението беше редактирано от zmiori: 20 август 2010 - 23:20
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 август 2010 - 07:14

Аз моята вече 10г я карам с обикновена газова и имам монтиран само емулатор на дюзите и нямам никакви грижи :drinkin:
А ти сигурен ли си че ги нямаш някои от нещата? :icon_wink2:

P.S. Ако ключът на газовата ти е автоматичен дюзите пак се пазя!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 21 август 2010 - 07:18
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 21 август 2010 - 14:04

пичове нз дали го имам монтирано , защото така съм я закупил и неразбирам от агута за тва ви питам , за двг неме ядове ама тва не го знам , а да май имам автоматично да превключва на бензин-газ но не е настоено или нз , а ако някой може да ми каже да видя дали ги имам тези неща къде мога да ги търся и какво представляват , ако може даже иснимчица няма да се разсърдя :icon_wink2: плссссс , за да знам дали има смисъл да ги купувам , щото от това което казахте са направо задължителни и ще се промони работата доста на двг-то .и ако може да ми кажете от къде може да се закупят тия неща и има дали са точно определени за агуто или просто си ги зимам които избера
Отговори

HellRell снимка HellRell 21 август 2010 - 14:12

Kолега емулатора на дюзите, освен че изключва чека, също така и спира бенз помпа и дюзите когато е на газ
Преди да го ложа се чуваше как дюзите цъкаха и смесваше и по малко бензин в газта и колата се държеше кофти.
С монтажа ми дойде от порядъка на 40 лв

Ламбда симулатора също ти изключва чека, две в едно - автоматичен превключвател и ламбда симулатор - към 50-60 лв
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 август 2010 - 15:07

Ето как отпада и нуждата от ламбда симулатор! http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...c=17964&hl=
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 август 2010 - 18:07

е добре де от това което чета излиза че ако сложа тоя ламбда ще се преебе сичко , и демек имам ли нужда от нея или е по добре да си махна ламбда сондата ама тога трябва да се занимавам да преправям пък компютър , и то си излиза 100-150 лв да си направя тая симулция , а толкова ми излиза да си сложа и 3те неща които посочи горе - долу ,така че да каже някой разбиращ газаджия кое да направя и кое си залужава повече и кое ще се отрази на колата по добре , моля помогнете за да знам какво да купувам утре .защото колицата и уредбата са доста запазени и новички та да мога да си ги запазя така ,и кажете че никой не отразява къде да ги търся тия неща да ли ги имам по колата за да зная дали да ги купувам ако може просто кажете или качете снимчици даги видя и къде горе долу да ги търся ,но най вече въпроса който зададох по горе
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 август 2010 - 18:14

Незнам какво си чел но премахването на ламбда сондата излиза стотинки дадени за един тример! :icon_wink2:
И на двете ми коли са премахнати и си ги карам така,симулатор на дюзите ако нямаш си сложи за да не те дразни светещия чек,а файдата от ламбда контрола е ,че колата би трябвало да харчи по малко! :drinkin: На този двигател и да ги нямаш тези неща единственото неудобство ще е ,че ще ти свети чека,разлика в работата на двигателя няма,в момента в който обърнеш на бензин и чека ще ти изгасва!

P.S. Карал съм коли с ламбда контрол и съм забелязал,че съществува едно забавяне при подаване на газ, което при липсвата му го няма!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 22 август 2010 - 18:20
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 август 2010 - 18:34

но при мен нищо не свети нито чек , нито нищо , и за тва питам дали е добре да махна тая ламбда и ако да какво ще се подобри или е по добре лабда симулатор и авасн-процесор за гас ,щотото ако махна сондата от тях няма смисъл само от емулатор на дюзите но има ли опасност ако махна сондата и дали ще се подобри работата на колата или ще се дигне разхода и нз , а от къде мога да купя тякъв емулатор и да ида да ми го поставят
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 август 2010 - 18:46

Колега имам едно предложение:що не видиш някой познат дет малко поразбира,или иди на газаджия да ти кажат какво имаш монтирано и чак тогава да искаш съвети! :drinkin:

P.S. Поне една снимка да двигателя и газовата да беше пуснал! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 22 август 2010 - 18:47
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 август 2010 - 19:04

колега а ако можеше да не си такъв д...л щеше да е много по лесно , ако просто някой разбира да каже а такива като тебе може да си ходят на село и да си гледат ш......а работа , аре поне казах без спам написъл каква е уредбата и колата , ако небеше толкова сляп и щеше да видиш , но се радвам 1е не сички са като тебе :icon_wink2: щото ако имах познат газаджия нямаше да питам а !? а те нямам , и питам :drinkin:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 август 2010 - 19:22

 ivan todorov, на 20 Aug 2010, 23:42, каза:

Пичове ето как стоят нещата значи колата ми е опел калибра ц20не 93г с монтирано агу на нея , така я закупих от предишния собственик , който не е монтирал газов инжекцион а обикновенното агу с испарителя


Колега не се пали и ме извини ако съм ти се сторил прекалено рязък,инфото което даваш е само,че уредбата е "обикновена" и после питаш това ако слоша,онова ако сложа а въоще не знаеш какво имаш монтирано.............. пиша защото разбирам и за твоя информация нямам село.......... Оправяй се сам...... :icon_wink2:
Отговори

HellRell снимка HellRell 22 август 2010 - 20:10

съгласен съм с колегата Омега

и г-н Тодоров , хората се опитват да ти помогнат тъй, че малко по-спокойно
много бързо почна да изпращаш хората по селата и да ги нареждаш
а и немисля, че човек живеещ във Видин , може да си позволи да си прави шегички за селата


Сега по темата:
един преглед при газаджия за 5-10 лв да ти каже какво точно имаш и какво не, тъй като
си мисля че може би имаш някой от по-горе изброените неща, щом чека не свети
Отделно дай повече инфо за газовото - италианско, турско или някво друго , марка т.н.
/няколко снимки биха улеснили нещата, има колеги които много разбират и може да видят нещо което ти убягва/

п.п. при мен с монтиран емулатор на дюзите пак си светеше чека отвреме на време, чак след ламбда симулатор спря да свети
Мнението беше редактирано от HellRell: 22 август 2010 - 20:14
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 август 2010 - 21:29

hell тва е друго нещо така казано ,по твоя начи леко и спокойно , сега разбирам ,ще кача снимчици , и ще кажа какво е , нонали може и да бъде казано като хората а не да се нфъргваме като ....,, мерси много утре ще има снимки и ако може ще ми кажете какво и как да го направя благодаря ! и по междудругото да може да съм от видин но нее село , да може да сме ненормални но не сме чак толкова дребнави се пак моля те !
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 август 2010 - 21:29

Колега ivan todorov, първо е ясно, че от правопис нищо не разбираш! От газови уредби също разбрахме, че не разбираш, ние тук да не сме екстрасенси да знаем на кой какво му е монтирано!Искаш съвет-колегата се опитва да ти помогне, ти му се караш-това не го разбирам!
Поздрави и без излишни нерви :icon_wink2:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 22 август 2010 - 21:37

не се сърдя на никой просто аз питам няма как да знам какво е и къде да го търся от двг та разбирам но от агута - НЕ за тва питам просто можеше да ми се каже като хелл а не така ..... се тая
Отговори

HellRell снимка HellRell 23 август 2010 - 06:46

Иване не съм искал да кажа че Видин е село, моля да ме извиниш

а по темата да обобщя, както стана ясно
от изброените неща е добре да ги имаш всичките по възможност,
ако неможе на един път , то едно по едно
като започнеш от емулатор на дюзите /за мен той е 100% задължителен /

По принцип ако няма нищо, чека би трябвало да свети,
щом не ти свети, вероятно е правено нещо
дали имаш някой сиулатор или просто някак лампичката е спряна незнам

според мен е най-добрият вариант е да разпиташ за добър газаджия,
да идеш само на контролен преглед, да ти каже от първа ръка кое как е

лек ден
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg