Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Отваряне на фарове

GSi R снимка GSi R 22 февруари 2012 - 19:53

Колеги как се отварят фаровете на калибра и после с какъв силикон се затварят?
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 22 февруари 2012 - 23:03

Колега,стъклото е захванато към пластмасовата основа с метални щипки,които се махат лесно с отвертка.После като го сглобяваш не е нужен силикон,защото между стъклото и основата си има уплътнение.
Отговори

Dundi снимка Dundi 30 юни 2012 - 12:57

Колеги закупих си за корсата кристални фарове,понеже са целите кристални искам да ги отворя и да боядисам ,във черно (мат) може би облицовката на рефлектора.Има някакви щипки махнах ги но явно са залепени с още нещо.Въпросът ми как да отделя стъклото от задна част на фара пластмасата?Става въпрос за тези фарове http://dundaka.snimk...el-corsa.682813 :)
Мнението беше редактирано от Dundi: 30 юни 2012 - 12:57
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 30 юни 2012 - 14:59

 Dundi, на 30 юни 2012 - 12:57, каза:

Въпросът ми как да отделя стъклото от задна част на фара пластмасата?


-С пистолет за горещ въздух, колега. :thu:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 30 юни 2012 - 15:17

ако нямаш колега пистолет,става и със сешоар за коса (лично изпробвано).
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 30 юни 2012 - 15:18
Отговори

medyn снимка medyn 30 юни 2012 - 17:12

на моята астра ги отворих без да ги грея сега е достатъчно топло остави ги на слънце и отваряи внимателно успех
Отговори

Dundi снимка Dundi 30 юни 2012 - 20:18

Благодаря за отговорите,ще пиша какво е станало и ще кача някоя снимка :)
Отговори

becinko снимка becinko 21 март 2013 - 00:41

Стара тема, но да попитам някой има ли опит с отварянето на фарове на тигра? На астрата се отварят елементарно, без пистолети за горещ въздух и прочие, само една права отвертка, ама тука пробвах така - Ц, не става...
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 март 2013 - 13:59

 becinko, на 21 март 2013 - 00:41, каза:

Стара тема, но да попитам някой има ли опит с отварянето на фарове на тигра? На астрата се отварят елементарно, без пистолети за горещ въздух и прочие, само една права отвертка, ама тука пробвах така - Ц, не става...

Пробвахме с човек който се занимава с това и се оказа, че стъклото на Тиграта освен, че е по-голямо от на Астрата, но и е залепено поне сантиметър на вътре, гряхме с пистолет за горещ въздух, отлепяхме с отвертки и накрая стъклото се пръсна. Моята препоръка е да не ги пипаш!!!
Отговори

becinko снимка becinko 21 март 2013 - 14:25

Някъде бях чел това ти мнение, че си ударил на камък, но все пак исках да съм 100% сигурен... На мен проблема ми е, че са ми паднали шапките на крушките и целите рефлектори играят вътре във фара...
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 март 2013 - 15:31

Дам и на нас ни се разхождаше отражателя (чашката) на фара и рефлектора ни се разкачи и го ремонтирахме с нов 2ра ръка...

И лошото е, че понеже го търсихме на педал, дадохме за него една торба пари, те не че изпадат на много голяма далавера, ама поне можеше да е двуцифрена сума...
Мнението беше редактирано от Жоро: 21 март 2013 - 15:32
Отговори

max_power снимка max_power 31 март 2013 - 18:16

Нестава отварянето на фара колега и аз го имам този проблем с търкалящата се шапка вътре
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg