Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

"Ремонт" на термостат

pepi_sm снимка pepi_sm 02 ноември 2014 - 16:41

Малко развитие по темата с патрона от рено 5 във маркуча температурата започна по бързо да пада и по бавно да загрява от оригиналния термостат с тялото така , че мисля отново 6-ти термостат да вземам и да слагам че зимата стрелката изобщо няма да отлепи камо ли да има парно .
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 ноември 2014 - 17:12

Поредното китайско менте златни времена бяха когато псувахме турските и полските ментета те поне бяха в пъти по качественни но времената са такива дори и дилърите на Опел зареждат от Китай пазарна икономика.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 02 ноември 2014 - 17:45

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 12 септември 2021 - 22:28
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 02 ноември 2014 - 21:44

Термостат на Велер заедно с тялото и датчика на температурата 107 лв ,с остъпката 70лв.Колата заспа ,държи ми температура от 85 градуса по табло като лятото и зимата варира плюс ,минус 5 градуса.Колата в момента на външна температура от 5-7 градуса си настройвам температурата на 22 градуса ,на 25 не се стои вътре ,а може и още.Незнам кой е мислил и недомислил при правене на термостата ,но при мен е факт ,колата загрява ,държи си температура има парно ,просто такъв ни е пазара ,основно са ментета и хората се лъжат .
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 03 ноември 2014 - 09:42

 mistarmi, на 02 ноември 2014 - 21:44, каза:

Термостат на Велер заедно с тялото и датчика на температурата 107 лв ,с остъпката 70лв.


Ми аз преди 3 години смених с такъв - никва разлика.... Държи на 87 градуса АМА СЛЕД като загрее. Последното в градско не се случва ако не е запалила печката, при ниски температури разбира се....
Та не съм чел темата и каква е опцията за ремонт, също така кои са ментетата за които се говори в последния пост, ама тия мотори просто загряват бавно.

Днес на пример, температура 3,5 градуса, печката запали и стрелката отлепи от 70 градуса на 15-тата минута ..... Беше топло в купето вече и тия 15 минути бяха в задръстването на Околовръстното до Борис в София, но.... не ми се мисли без печка какво щеше да е и жив и здрав да е Пешко, че я оправи преди 3 години!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 ноември 2014 - 13:34

Та и аз да се включа тук... Вече почти 9 месеца съм с термостат от рено 5 1.4 турбо (на 89 градуса) и всичко ми е наред- за 4 км. градско имам 80 градуса по стрелката (и не само, защото съм мерил и температурата в казанчето с термометър за пореден път наскоро).

А иначе предишната драма си е класика- смених 3 термостата, все Валер (Велер) и нищо- колата работи студена по 30 км. градско, след като случайно загрее като остана на някой светофар за 5 минути и изстива отново, парно няма и т.н. А иначе цената и на трите беше над 100 лева парчето. Така че явно става въпрос за много ментета в милата ни татковина...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 ноември 2014 - 13:35
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 04 ноември 2014 - 14:21

Здравейте колеги предложиха ми в един магазин термостат Valeo с тяло и патрон комплект за Зафира 140 лева ,някой слагал ли е такъв термостат от тази марка и да сподели как се държи дали си заслужава да се взема.До сега съм слагал 1 Behr , 2 Wahler и 2 не помня точната марка и с всичките температурата пада просто не държи пада до 0 и съответно няма парно .
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 04 ноември 2014 - 14:27
Отговори

Nasix снимка Nasix 07 ноември 2014 - 08:39

Здравейте колеги, от известно време и на мен почна да ми прави проблем термостата, но след като го разглобих видях къде му е проблема и го оправих. Металния шип (ако мога да го нарека така) беше целия в нагар и мръсотия, което затрудняваше прибирането му в крайна позиция и съответно термостата не затваряше. След като го зачистих вече не ми седи отворен докато не стигне 80 градуса (което пак не е перфектно, но е по добре). Друг въпрос е че явно не съм сложил достатъчно силикон и сега капе от там и ще трябва пак да го свалям...
Отговори

vekarata снимка vekarata 07 ноември 2014 - 12:07

 pepi_sm, на 04 ноември 2014 - 14:21, каза:

Здравейте колеги предложиха ми в един магазин термостат Valeo с тяло и патрон комплект за Зафира 140 лева ,някой слагал ли е такъв термостат от тази марка и да сподели как се държи дали си заслужава да се взема.До сега съм слагал 1 Behr , 2 Wahler и 2 не помня точната марка и с всичките температурата пада просто не държи пада до 0 и съответно няма парно .

Колега цената от 140лв.е прекалено висока!Преди две години се наложи да сменя термостата.Предложиха ми Wernet.Беше най изгоден 47лв.Казаха ми,че няма гаранция колко ще работи.Но нали разбираш,че всичко е свързано с моментното финансово състояние.До сега съм нямал проблем и тази зима се надявам да работи коректно.Явно съм попаднал на добра партида без значение къде е произведен.В заключение мога да кажа,че на нашия пазар,всичко е относително.Скъпо пердлаганата стока не е гаранция за качество!Moят съвет е да пробваш модела който използвам.Прилагам линк към продавач: http://mot.bg/termos...t-mt209158.html
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 ноември 2014 - 12:26

 vekarata, на 07 ноември 2014 - 12:07, каза:

Колега цената от 140лв.е прекалено висока!Преди две години се наложи да сменя термостата.Предложиха ми Wernet.Беше най изгоден 47лв.Казаха ми,че няма гаранция колко ще работи.Но нали разбираш,че всичко е свързано с моментното финансово състояние.До сега съм нямал проблем и тази зима се надявам да работи коректно.Явно съм попаднал на добра партида без значение къде е произведен.В заключение мога да кажа,че на нашия пазар,всичко е относително.Скъпо пердлаганата стока не е гаранция за качество!Moят съвет е да пробваш модела който използвам.Прилагам линк към продавач: http://mot.bg/termos...t-mt209158.html

Колега сещаш ли се че това е термостат с тялото и то е съвсем различно от твоето иначе патрона е еднакъв но се износва самото тяло и пропуска.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 15 ноември 2014 - 14:37

След смяна на патрона от рено 5 със термостат Behr комплект тяло и патрон 120 лв. сега колата много по бързо загрява и държи температура дори и със пуснато парно при достигнати 90 градуса и парно на 2 степен не се стой в колата от жега .Не знам защо но поне при мен този патрон във маркуча от рено 5 не даде никакъв резултат даже по зле стана .
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 ноември 2014 - 09:33

В събота сложих термостат от Рено 5 Турбо. Номерът му е TX 98 89 на Mahle 85 градуса. Ефекта се оказа отличен. Бях сменявал два пъти с корпуса и веднъж само патрона и на втората зима почват да пускат по малко към радиатора на студено. Големият диаметър на този от Реното се оказа доста голям и го отрязах. Оставих го на малкия диаметър и го застопорих със скоба. Основния термостат го оставих, защото без долната клапичка двата водни кръга се събират в един и се нарушава циркулацията. Сега загрява много бързо. Направена му беше проба до Велинград и стрелката държи малко над 90 градуса.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 02 декември 2014 - 22:53

Наскоро смених поне 5 годишния си термостат с нов - VERNET, клиентската му цена е 30лв заедно с тялото и уплътнението. Старият беше същата марка, но го разбрах след като го смених. Vernet ги вграждат фабрично във френските коли и ако е от сигурен доставчик се предполага добро качество. А цената няма да я коментирам, на фона на всички други посочени тук цени.
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 декември 2014 - 19:19

Това с термостата от Рено 5 се оказа "градска легенда". Работи 25 дена без проблем и накрая нищо. Сигурно както каза колегата Калин 09 има значение светлия отвор. Този от Реното е доста по-малък и може би затова не смогва. Ще си купувам пак скъп с корпуса.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 29 декември 2014 - 20:28

 k opel e, на 29 декември 2014 - 19:19, каза:

Това с термостата от Рено 5 се оказа "градска легенда". Работи 25 дена без проблем и накрая нищо. Сигурно както каза колегата Калин 09 има значение светлия отвор. Този от Реното е доста по-малък и може би затова не смогва. Ще си купувам пак скъп с корпуса.

Щом си решил купувай.При мен работи успешно вече две зими.Наистина съм попадал на дефектен патрон ма цената е 12лв а не 90.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 30 декември 2014 - 15:01

 k opel e, на 29 декември 2014 - 19:19, каза:

Това с термостата от Рено 5 се оказа "градска легенда". Работи 25 дена без проблем и накрая нищо. Сигурно както каза колегата Калин 09 има значение светлия отвор. Този от Реното е доста по-малък и може би затова не смогва. Ще си купувам пак скъп с корпуса.

И при мен патрона от Рено 5 не изкара и 2 дни сега съм с термостат Бер заедно със тялото и при достигнати 90 градуса стрелката не мърда със пуснато парно .
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 декември 2014 - 19:19

Легенда е защото колкото по малко Китайски толкоз по дълго кара.
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 декември 2014 - 21:02

За Рено 5 го купих на цена 29 лева на Mahie от склада на Техко. Запечатан в кутия и страна производител Италия.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 декември 2014 - 22:23

Блаженни са вярващите прочети коментари за тях.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 декември 2014 - 11:24

Престанете да цапате хубавата тема с глупави и безсмислени коментари! Нека да има само полезни постове, а не да се рови човек в ла*на.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg