Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Astra G - Angel Eyes

Hevy снимка Hevy 28 април 2015 - 20:52

От тука са, и са по евтини от ебея - http://mmtuning-bg.c...product_id=3825
Отговори

ГостXsJado_* 29 април 2015 - 16:01

Честито колега , големи премеждия голямо нещо , аз мин година си взех китайчета фарове мисля че са и те на цонар , от идин магазин от стз само с такива тунинг неща и съм много доволен от тях .Ангел айс и едни малки диодчета които ти си споментал че имаш.Само лошото е че ел.контрала за сваляне и вдигане нямат.Та четох че ти от старите си сложил и ми стана интересно дали и аз няма да мога да направя такава операция, как мислиш?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 април 2015 - 19:12

 Hevy, на 28 април 2015 - 20:52, каза:



-У-у.. ма те цифра бе !? Я ги мислех за малко по-евтини, явно ще почакам малко докато се изкипря с подобни.. :nea:

 XsJado, на 29 април 2015 - 16:01, каза:



-Аз сменявам вече 4-ти комплект китайски фарове с лупи и на всички до сега слагах моите си машинки за ел. реглаж. Те всъщност aftermarket-фаровете имат оригиналното си гнездо и захващане за реглажа, само дето имат механични врътки. Елементарно е само да се извадят, и да се завият ел. моторчетата на оригиналните фарове.

п.п. За протокола само - последните фарове (с ел. реглаж, разбира се).. :loser:

Публикувано изображение
Отговори

Hevy снимка Hevy 29 април 2015 - 21:39

Никакви премеждия не са това,занимавам се с глупости в свободното време, премеждията бяха днес...Дойдоха ми едни лоши новини следобед, утре трябва да се ходи до Плевен, и си викам я да ида в гаража да почовъркам малко да се разсея. Свалих първо таблото да сложа новите лампички които правих с smd диоди. Стана отврат, огромни черни кръгове, свалих пак таблото да им залепя нещо да разпръсква светлината, и докато съхне лепилото викам ще сложа мигачите. Откачих ги, и нали са диодни трябва да проверя кое е плюса кое минуса. Включих аварийните за къф тръгнах да меря с мултицета още ми е чудно, като едната жица е кафява , демек минус, а можеше и просто да ги закача...Още как допрях мултицета и угаснаха всички мигачи. Взех да псувам, баш днес ли , проверявам бушоните - наред са, после всички подред - пак, проверявам релетата - в ред, меря във фасунгата при свалено реле и бушон - дава верига, късо.А стига бе! Викам като съм дърпал да не се е прецакала някоя жица, от другата страна на калника и там късо. Сложих таблото с надеждата, щото го няма да е станало нещо странно и ужас - зумера, цялото осветление на таблото го няма, стрелките не мърдат, габаритите и късите работят, мъглата не...запалих - работи. Викам си ами така ще пътувам, явно трябва да ми е гадно. Изпуших няколко цигари и реших да проверя всичко отново, просто така щото ме гонеше нервата и се чудих кво да правя. Включих и преносимата лампа щото първия път с едно фенерче ги проверявах/свалени/ и беше много неудобно. И какво мислите - още втория бушон на ная вътрешния ред/син/ излезе че е изгорял...Сложих нов и всичко тръгна. Ква беше тая мистерия с тия тоци не знам, ама пропуших окончателно. Повече с жици няма да се занимавам, припомних си че не случайно ги мразя. Иначе мигачите са супер, струват си парите.

п.с. XsJado за машинките има на предишната страница.
п.п.с DALGONSKi пак ли същите фарове бе, как не ти омръзнаха :biggrin: , а джантите са трепач, дано да не скачаш в дупки , че квито ефирни изглеждат направо ми се къса сърцето...
Отговори

ГостXsJado_* 30 април 2015 - 10:16

ох и аз жици скоро време не искам да виждам , до вчера се занимавах с таблото за километража и тн. да слагам диодни ленти вътре да светне зелено. НО стана супер , таблото и стрелките светят , МИД-а свети , средната конзола свети.Сега остана някой ден да се занимавам с конзолата за фаровете че там нищо не свети , пълен мрак :Д

апък иначе ето ги моите китайчета :
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от XsJado: 30 април 2015 - 10:19
Отговори

Hevy снимка Hevy 30 април 2015 - 20:47

Сложи хромирана крушка на мигача, или и ти си фен на оранжавото като DALGONSKi .
И престанете тука да обиждате тайванците на китайци :mhihi:
Отговори

ГостXsJado_* 01 май 2015 - 04:01

абе ти гледаш уж в тайланд ама знаеш ли дали не са дръпнали малките китайчета в час по друдово да ги направят :Д
Отговори

Hevy снимка Hevy 01 май 2015 - 13:37

Те по принцип са си все китайци само че едните са капиталисти другите комуняги, демек първите ще се обидят ако им кажеш че са комуняги, това имах предвид :biggrin:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 май 2015 - 21:59

 Hevy, на 29 април 2015 - 21:39, каза:


п.п.с DALGONSKi пак ли същите фарове бе, как не ти омръзнаха :biggrin: , а джантите са трепач, дано да не скачаш в дупки , че квито ефирни изглеждат направо ми се къса сърцето...


-Ами аз докато си угодя на вкуса.. и ненадейно завъртях почти всички възможни фарове за ASTRA G. Всъщност да си призная - имаше модели, които не бяха никак зле. Но каквото и да правех.. тези наистина си ми останаха на сърце, и отново си взех точно такива!

Ма днеска се изнервих - как по дяволите им сменяваш крушки на тия фарове !? :confused: Айде за мигача вече ясно -сваляш фара, но за щастие мигачите не горят толкова често. За късите - предния път вадих кутията на филтъра, от другата страна беше доста по-тегаво.. Но дори и най-лесните - крушките на дългите.. днес препсувах сигурно целия китайски.. та и тайвански народ! :ranting: Е нема друго такова мъчение!
Отговори

ГостXsJado_* 01 май 2015 - 23:20

 DALGONSKi, на 01 май 2015 - 21:59, каза:

-Ами аз докато си угодя на вкуса.. и ненадейно завъртях почти всички възможни фарове за ASTRA G. Всъщност да си призная - имаше модели, които не бяха никак зле. Но каквото и да правех.. тези наистина си ми останаха на сърце, и отново си взех точно такива!

Ма днеска се изнервих - как по дяволите им сменяваш крушки на тия фарове !? :confused: Айде за мигача вече ясно -сваляш фара, но за щастие мигачите не горят толкова често. За късите - предния път вадих кутията на филтъра, от другата страна беше доста по-тегаво.. Но дори и най-лесните - крушките на дългите.. днес препсувах сигурно целия китайски.. та и тайвански народ! :ranting: Е нема друго такова мъчение!

ммм кофтии , мойте само си отварям тапите и си бъркам и сменям , ама за 2г. пу пу да не им е уруки не е горяла нито една , само за задната 1 крушка мин година и си взех една за 1лв май беше и от тогава нищо , че те май и стоповете са ми сонарки ама не помня , тях секонд хенд съм си зимал :Д
Отговори

ГостXsJado_* 01 май 2015 - 23:26

 Hevy, на 30 април 2015 - 20:47, каза:

Сложи хромирана крушка на мигача, или и ти си фен на оранжавото като DALGONSKi .
И престанете тука да обиждате тайванците на китайци :mhihi:

хич не съм мислил за крушките до сега , ама може да. Иначе ми предстоят няколко проекта по колата само да сабера малко лев(че в момента съм студент) ей ся след 1-2 седмици почва работния ми период и бая работи съм и се назаканил.То ще си я пребоядисвам цялата сам, ше отварям фаровете вътре да ги направя черни че като ги взимах бяха бая на промоция но имаше само хром,стоповете ще ги затъпнявам ,вътре в купето пластмасите ще пробвам едно подобно на хидрографирането , swirling уж се води(иначе са зелени в момента) . Тъй че работа много още, но си ми е кеф и страст всичко което мога и немога(поне не съм правил преди) да си правя сам по колата :blahblah:
Мнението беше редактирано от XsJado: 01 май 2015 - 23:28
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 май 2015 - 21:03

 DALGONSKi, на 01 май 2015 - 21:59, каза:



Ма днеска се изнервих - как по дяволите им сменяваш крушки на тия фарове !? :confused: Айде за мигача вече ясно -сваляш фара, но за щастие мигачите не горят толкова често. За късите - предния път вадих кутията на филтъра, от другата страна беше доста по-тегаво.. Но дори и най-лесните - крушките на дългите.. днес препсувах сигурно целия китайски.. та и тайвански народ! :ranting: Е нема друго такова мъчение!

/чукайки на дърво и плюейки три пъти/ - не знам, още не съм :biggrin:
Отговори

Hevy снимка Hevy 18 май 2015 - 20:36

Като ми мине фобията от жици искам да направя задните светлини да се включват и от второто копче в пепелника. Може да не осветяват много тия диодни крушки ама явно правят хубав лъч защото отдалече се виждат като фарове. Така ще примигвам на разни :cen: дето карат на дълги зад мен. Трябва да ги захраня от червена жица за да мога да ги ползвам и за осветление при къмпингуване.Някой да го е правил ? Щото направо ми се свива сърцето като си помисля че трябва да ровя из схеми...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 май 2015 - 21:27

 Hevy, на 18 май 2015 - 20:36, каза:

Като ми мине фобията от жици искам да направя задните светлини да се включват ...


-Това ми напомня за една моя малка мечта - в секцията за задна, да имам комплект ксенонови крушки.. и да мога да ги пускам докато карам напред.. :biggrin:
Отговори

Hevy снимка Hevy 19 май 2015 - 21:09

Напредъка на технологиите направи тази мечта лесно осъществима - има супер мощни диодни крушки с фасунги като за отзад.

Днес се сетих най накрая да снимам разликата габарити/дневни светлини:

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Hevy: 19 май 2015 - 21:10
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 май 2015 - 22:11

 Hevy, на 19 май 2015 - 21:09, каза:

Днес се сетих най накрая да снимам разликата габарити/дневни светлини:


-Мба-а-а.. и как го направи това, много тарикатско! :shocked: Я дай някой жокер за тая манипулация.. ся ме вкарваш в сериозни филми и се самонавивам все-повече и повече.. само чакам едно Л.С. да не разклоняваме темата толкова.. :blahblah:
Отговори

Hevy снимка Hevy 19 май 2015 - 22:23

Ами нали затова купих тия скъпите, с реалните дневни светлини. Като запалиш светят много силно само те, като включиш габарити или къси стават обикновени. Затова са с един общ контролер и на всеки фар по още един. Вътре гледам зад всеки диод има и радиаторче, не са като обикновените с smd .
п.с. Жоро добави малко буквички в заглавието така че всичко що свети все е по темата :mhihi:
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 май 2015 - 08:51

Ем че нали ти го промених на

Astra G - Angel Eyes тунинг фарове, стопове и мигачи

или не ти харесва?
Отговори

Hevy снимка Hevy 20 май 2015 - 12:59

Харесва ми, нали това му обяснявам че вече темата е всеобхватна за тунинг със светлини. Ако бях написал една запетайка след името ти, тогава щеше да е молба към теб да добавиш буквички :mhihi: ...то и пред "така" трябваше да има ама :pardon:
Отговори

Krisko снимка Krisko 02 август 2015 - 22:06

Колеги, смених си оригиналните крушки, на Angel eyes, със светодиоди, но започнаха много бързо да изгарят. Накаква идея какви светодиоди да сложа, за да издържат повече от няколко дена ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg