Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Изпуснал амортисьор заден капак

Globe снимка Globe 17 септември 2016 - 08:30

много рядко съм виждал такъв дефектирал даже само веднъж.. и той се беше "омазал" само отзад. Нов за тези пари ще си купиш Корса Б :)
Отговори

KODI80 снимка KODI80 17 септември 2016 - 18:40

Има омазняване отзад, но не мога да кажа, че е много.
Омазняването като, че ли не е от хидравличното масло, което го движи, а може би поради престояването по дълго време от задната страна на амортисьора става като клей - силно лепкаво.

Щом след първото проблемно вдигане после работи добре значи проблема не е в амортисьора.
НО не знам къде е за да го отстраня.

Стигнах до помпата, но ми се видя всичко капсуловано???
От никъде не видях дори как се налива или излива маслото от резервоара за амортисьора за задният капак???

Възможно ли е това?
Никой ли няма информация?
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 26 юни 2017 - 16:01

За да не пускам нова тема ще питам тук,когато откюча колата и натисна бутона на задния капак той не се отваря!Има ли някаква настройка или бутона просто не работи?До сега го отварях от бутона на ключа и от бутона който е вътре.Дайте някакви насоки!
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 27 юни 2017 - 17:26

Не разбрах това си им е проблем и трябва да се купи нова или може да се разглоби и да се отремонтира стария бутон?
Отговори

pacopsc снимка pacopsc 28 юни 2017 - 08:46

 milenanicki, на 27 юни 2017 - 17:26, каза:

Не разбрах това си им е проблем и трябва да се купи нова или може да се разглоби и да се отремонтира стария бутон?


... ми явно им е проблем, докато оглеждах коли , само на няколко от тях работеше.Иначе и 2-та случая трябва да се разглоби ;) и да се отремонтира. лично аз, разглобих бутончето и го почистих (беше окислено, вътре има 2 медни пластини които контактуват) но пак не работи коректно. Купих такива ( https://www.aliexpre...0608.0.0.w3y1o2 ) бутони, но не ми е останало време да разглобявам наново. аз съм с комби и супер шибано е направено там за ремонт.
... те тава е. ти си преценяваш кой вариант ще избереш.
Мнението беше редактирано от pacopsc: 28 юни 2017 - 11:23
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 28 юни 2017 - 18:43

Благодаря!
Отговори

dgerashki снимка dgerashki 10 август 2018 - 16:07

Здравейте

Имам инсигния от 2 месеца и от скоро се появи проблем с отвярянето/затварянето на задния капак. Първо при отваряне трябва да му помогна с ръка за да започне да вдига, след това на средно положение спира и почва да затваря. Трябва да му помагам с не малка сила за да отвори до край. При затварянето положението е сходно. Хидравличния амортисиьор изглежда изтекъл (поне име нещо черно и лепкаво от долната страна), но като чух цената на нов щях да припадна :kuku:
Някой пробвал ли е да го рециклира и въобще къде могат да проверят цялата система? По моргите едва ли се намират много такива, гледах и в ebay но и там няма.

Краен вариант ще е отказване от това удобство и слагане на обикновени амортисьори... Те сменят ли се безпроблемно или пак трябва някакво побългаряване?

Благодаря ви предварително!
Отговори

KODI80 снимка KODI80 12 август 2018 - 10:29

Хидравличният амортисьор се управлява с помпа и резервоар вместени в нишата на заден десен калник.
Намерете, отворете малкият бял резервоар /има сребриста шестограмна тапичка на резба/ и долейте хидравлично масло.
Така ще си спестите глупостите по сервизите и няма да се лишите от тази хубава и отличаваща се екстра.

Успех.
Отговори

dgerashki снимка dgerashki 13 август 2018 - 08:53

Благодаря! Ще пробвам с доливане и ще пиша какъв е резултата.
Отговори

сид снимка сид 17 февруари 2019 - 12:29

Здравейте!Какво трябва да е нивото на течност в казанчето?Обезвъздушава ли се по някакъв начин?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 19 февруари 2019 - 20:26

Няма нужда от обезвъздушаване /поне при мен не се е налагало/.
Нивото отново според мен трябва да е по спомен около 65%.
Отговори

сид снимка сид 20 февруари 2019 - 09:51

Благодаря,не се наложи да доливам.При мен проблема с падащата врата се оправи със смяна на обикновения амортисьор.
Отговори

dgerashki снимка dgerashki 22 февруари 2019 - 16:17

Пропуснал съм на напиша, че аз си реших проблема с доливане на хидравлично масло. Благодаря за насоките!

Не е нужно обезвъздушаване, само доливане.
Отговори

ГостGKL_* 21 май 2019 - 18:23

 dgerashki, на 22 февруари 2019 - 16:17, каза:

Пропуснал съм на напиша, че аз си реших проблема с доливане на хидравлично масло. Благодаря за насоките!

Не е нужно обезвъздушаване, само доливане.

Моля, ако може да ми помогнете с намирането на това резервоарче,защото имам същия проблем със задния капак. Амортисьора е омазнен и започна да не се отваря багажника.
Сега вече не се отваря изобщо,а и незнам как да го отворя....Помогнете ми с малко информация ако можете

 KODI80, на 12 август 2018 - 10:29, каза:

Хидравличният амортисьор се управлява с помпа и резервоар вместени в нишата на заден десен калник.
Намерете, отворете малкият бял резервоар /има сребриста шестограмна тапичка на резба/ и долейте хидравлично масло.
Така ще си спестите глупостите по сервизите и няма да се лишите от тази хубава и отличаваща се екстра.

Успех.

Моля, ако може да ми помогнете с намирането на това резервоарче,защото имам същия проблем със задния капак. Амортисьора е омазнен и започна да не се отваря багажника.
Сега вече не се отваря изобщо,а и незнам как да го отворя....Помогнете ми с малко информация ако можете
Отговори

dgerashki снимка dgerashki 22 май 2019 - 15:39

Намира се под дясната кора в багажника. Трябва да се свали щората и кората.
Самото казанче е изолирано с дебел слой дунапрен съставен от 2 части. Могат да се разтворят толкова колкото да открият място за допълване на резервоварчето със спринцовка.
Отговори

lubo-r снимка lubo-r 22 януари 2023 - 19:00

А някой може ли да сподели с какво масло долината и от къде може да се намери?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg