Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Шум при пуснат агрегат на климатроника

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 юли 2018 - 19:28

Някой да е имал подобен шум ?
Когато пусна компресора (Eco OFF), и сякаш от въздуховодите почва да се чува едно странно като ни стържене, ни свистене, ни виене - нещо средно от трите сякаш, но клонящо към "съскане" (СХХХХ). Нали самия компресор имаше някакво масло, да не би от това да е, просто да го няма вече.
Отделно че фреонът май е изфирясал пак - зареждах го април месец и сега като пусна, няма го студеното. Иначе компресорът се запуска. Преди да го заредя даже не се и запускаше, толкова е нямало фреон че чак клапанът за налягането е бил зацепил като защита.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 юли 2018 - 21:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 юли 2018 - 21:27

Имаш останал фреон колкото да отчитат датчиците и да не спират компресора, но е малко за да работи. Свистенето, което чуваш, е поради малкото фреон. Ако има достатъчно този звук няма да го има.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 юли 2018 - 00:33

Прав си , защото като помислих днес и се сетих как с времето (тоя период от 2 месеца) първо нямаше нищо когато се включи. После преди 3-4 седмици като пробвах , се чуваше това "изсъскване" само когато включи и там 1-2 секунди и изчезваше. И сега си е само "съскането". Явно че от нейде си "тИче боклуци" (вярвам сте чували тоя лаф).
И като се почнат сега едни "тестове" с оцветители, с простотии - я го видиш от де е, я не.

Вика ми оня (че стана дума за изтърването на фреон като зареждах) "Аз предпочитам да не се занимавам и да си го зареждам". Е да де ама ако на 2-3 месеца се изпразва, това значи най-малко 3х50 лева на година за зареждане, може и 4 (нищо че не ми трябва зимната де). Това са най-много 200 лева. Е че аз не мога ли да си купя най-малкото уплътненията на тръбите към купето и на тръбите към компресора и да пробвам дали е от там.
Малко по-кофти варианта ще е да е радиатор(еб@х го в радиоатора ако е с изсушител и натискащ ключ на Хела - 750 лева), без изсушител - 150. Б@х аз тоз изсушител майни. Интересно е че отделно само той е 60 лева. Магии некви. Другия по-кофти вариант ще е компресора да изпуска. И най-кофтия вариант - вътрешното тяло под таблото.

Категорично ако е вариант 1 - ще е много по-евтин от "да си го зареждам ей тъй".
Втория вариант, може би ще е колкото "да си го зареждам ей тъй цяла година". И третия вече - б@ ли му майката колко е ...там не ми се мисли що разглобяване ще е , маха ли се таблото ..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 юли 2018 - 01:24
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 08:31

Проверете внимателно с оцветител и лампа на работещ климатик външния радиатор (не го знам как се казва, кондензатор ли е кво ли).
И друго- не залагай на постоянни пълнения, защото по този начин с всяко зареждане вкарваш масло, но то в голяма степен си остава в системата и в един момент системата се оказва препълнена с масло и духваш компресора експресно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 юли 2018 - 09:18

Ако имаш предвид това, което е закачено на радиатора(и ако го има, защото има радиатори и без такова) - пишат го уж изсушител(дехидратор). И било и филтър. Сигурно него имаш предвид.

Публикувано изображение


Иначе самия радиатор няма специално име - просто радиатор на климатика...
Само да кажа че оня радиатор от 750 лева е бил "Premium line" на Hella, затова.

П.С: Гледам има и фреон-детектори. Сякаш това е по-добрия начин за откриване на "течове"?! Само не знам колко е разпространен. Повечето казват че им тестват с оцветител.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 юли 2018 - 10:25
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 11:23

Имам предвид точно радиатора на климатика, не филтър- дехидратора. Този, който е при водния радиатор. Много е вероятно да е от него- корозират от ударите с камъчета и калта, която се събира, щото никой не мие там. Като сложиш оцветител и гледаш с лампа на работещ климат свети като коледна елха. И идеята е да се гледа на работещ климатик, щото самите пропуски са толкова малки, че ако чакаш да го оцвети не става.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 11:38
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 юли 2018 - 15:14

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 11:23, каза:

Имам предвид точно радиатора на климатика, не филтър- дехидратора. Този, който е при водния радиатор. Много е вероятно да е от него- корозират от ударите с камъчета и калта, която се събира, щото никой не мие там. Като сложиш оцветител и гледаш с лампа на работещ климат свети като коледна елха. И идеята е да се гледа на работещ климатик, щото самите пропуски са толкова малки, че ако чакаш да го оцвети не става.



Вероятно при мен са много, щото от както го заредих - съм го пускал 3-4 пъти и явно пуска яко от някъде даже и на "standby".. Два месеца си е много много малко за да изветрее.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 15:46

Пижото беше точно така- пълнене и след месец няма никой. Резултата- радиатора на решето. Но интересното беше точно това- няма оцветяване, само като работи климата с оцветител свети като коледна елха.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg