Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

За любознателните

vectra_rules снимка vectra_rules 05 август 2011 - 16:59

Ами "фина настройка" има само ако окачването ти го позволява - регулируемо Koni или KW примерно. Но там парите са други и затова повечето колеги взимат втора ръка. Иначе положението е купуваш и слагаш. Кефи те - настъпваш повечко, особено по завои (колегите по-горе със спортните окачвания знаят за какво говоря). Ако ли не - сваляш и връщаш фабричното. Пълни глупости са, че поведението и динамичните характеристики на колата не се променят със смяна на окачването. Защото колата не я караш само драг, а се движиш като цяло по неправолинейна и неравна плоскост(разбирай родните ни мили пътища). Който го кефи да кара - да слага спортно, който да се вози - да не си и помисля, защото трудно се свиква, особено на дълъг път.Лично за мене паралела е следния - едната кола е със сток ниско окачване и мисля че сваля около 30мм(Вектра 2000) и на двата моста. С него вози много приятно и стегнато, но доста по-твърдо от нормалното, за разлика от другата - там е FK 35/40mm(пак Вектра А :unsure: :rofl:) . Който горе беше питал - пружините отзад на Вектра 2000 са различни,но мисля, че са взаимозаменяеми, просто на 2000 май че бяха малко по-дълги, колкото и да е куриозно, но е заради независимото отзад. ФК-то е с една идея по-твърдо, но и в завоите е и доста по-стабилна. За мене да слезеш под 40мм по родните ни пътища е самоубийство, просто винаги ще опира някъде и рискуваш само да станеш за резил - като да не можеш да прелазиш някоя по-дълбока дупка примерно или нещо такова. Да не говворим, че трябва да намаляваш на повече места, кадето другите талибани просто раздават цялата газ. За цветовете - по-горе бяха писали - вярно е - всеки производител сам решава ,но обикновено по-ярките са по-твърди и обратното. Най важния въпрос според мене обаче остава кой как си вижда колата и съответно какво иска от нея. Другото - труд, мерак и много постоянство!
Отговори

GSi R снимка GSi R 14 януари 2012 - 19:24

Днес си сложих сини пружини(няма марка на тях).Като натисна калника се клати лесно но е малко по-твърдо от заводските.Свали ми един пръст и подскача но не чак да друса.Със 15" на 50 има два пръста до калника.Направо са перфектни точно това исках да стане :love_opel:
Отговори

QnEcA снимка QnEcA 29 юли 2012 - 19:22

Здравейте Опел манияци искам да ви попитам на вектричката ми сум с амортисьори на BILSTEIN,но са маслени и искам да я смъкна малко...горе-долу с по 3 пръста отпред и отзад.Някой може ли да ме ориентира към такива пружини,които са малко по-мекички и да свалят с толкова....казвали са ми че червените на ФК са по-меки от тези на KONI примерно!Ако някой може да помогне благодаря предварително!!!!!
Отговори

FLexX снимка FLexX 29 юли 2012 - 20:01

 QnEcA, на 29 юли 2012 - 19:22, каза:

Здравейте Опел манияци искам да ви попитам на вектричката ми сум с амортисьори на BILSTEIN,но са маслени и искам да я смъкна малко...горе-долу с по 3 пръста отпред и отзад.Някой може ли да ме ориентира към такива пружини,които са малко по-мекички и да свалят с толкова....казвали са ми че червените на ФК са по-меки от тези на KONI примерно!Ако някой може да помогне благодаря предварително!!!!!

За да не ти пострадат амортисьорите максимум 20-25мм снижаващи пружини си търси. Такива може да намериш оригинални от Вектра ГТ или Астра ГСИ. Ако искаш по-надолу си трябват и спортни амортисьори с по-къси стебла.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 30 юли 2012 - 13:33

Интересна тема,

Бих искал да попитам тук, някой знае ли в цифрово изражение, със сигурност обаче - каква, или по-скоро КОЛКО е разликата в stock-пружините на ASTRA G *Sport* и останалите модификации ? Също така ми е интересно, амортисьорите (говоря за stock-изпълненията разбирайте) имат ли разлика, или са еднакви ? Какви пружини най-много (ако може така да се изразя) могат да "понесат" оригиналните аморти ?

Евентуално ако има по-запознати, някой да каже пружините от ASTRA G да ли се "припокриват" и могат ли да се заменят с такива, от друга кола/друг модел на ОПЕЛ ? Искам на моите си аморти да сложа пружини, подобни на stock-овите, които са при *Sport*-модификацията, не търся кой знае какво.. може-би само една идея по-ниски.. както за малко повече стабилност, така и за малко визия. :icon_wink2:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 30 юли 2012 - 14:08

 DALGONSKi, на 30 юли 2012 - 13:33, каза:

КОЛКО е разликата в stock-пружините на ASTRA G *Sport* и останалите модификации ?


20mm.
Отговори

QnEcA снимка QnEcA 05 август 2012 - 15:44

 FLexX, на 29 юли 2012 - 20:01, каза:

За да не ти пострадат амортисьорите максимум 20-25мм снижаващи пружини си търси. Такива може да намериш оригинални от Вектра ГТ или Астра ГСИ. Ако искаш по-надолу си трябват и спортни амортисьори с по-къси стебла.

А ако пружините свалят 35мм ще е проблем нали????
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 август 2012 - 15:51

На теория да. До -30 мм. го дават да няма проблеми. Но си зависи и в какво състояние са ти сегашните аморти :)
Отговори

AstraBertone1.8V16 снимка AstraBertone1.8V16 11 юли 2013 - 21:35

Здравейте колеги! Идеята ми е че искам да си смъкна моето опелче( Бертоне 2002г) малко, но ми е тъмна Индия какво е това "окачване".
От коментарите който прочетох ми стана ясно, че в зависимост от производителя и цвета с който те си шарат пружини и амортисьори са по-меки или по-твърди. Но за съжаление това грам не ме удоволетворява като информация и за това искам да задам МАЛКО повече въпроси относно спортното окачване(предварително се извинявам ако съм задал въпрос на който вече има отговор или повторя зададен вече въпрос, просто имам желанието да знам всичко тъй като съм решил да пипам под колата ми).
Като за начало да почна с това какви са параметрите(четох за мм смъкванесъс 20-30-40мм) кое е поносимо и кое е откачено за българските пътища?Разбрах че колкото по-ниско толкова по-твърдо.
Другият ми въпрос е възможно ли е да сложа само на задният мост спортно окачване, а на предният да си го оставя сток? Тъй като моята колица е с много вирната задница и ми се набива на очи искам да смъкна малко .. но не прекалено. Но не търся само по-добра визия, търся и стабилност на пътя, защото се водя леко екстремист на тема завой(научих от темата че спортното окачване придава стабилност в завоите)та, ако найстина искам усезаема разлика в стабилността в завоите достатъчно ли е да смъкна малко задницата или е по- хубаво да сложа и предно спортно окачване?
И като последен въпрос(надявам се да не съм станал нахален и досаден) Мога ли да съчетая по-меко возене( колкото е възможно със спортно окачване) и колкото се може по добра стабилност в завоите или тази комбинация е абсурдна? И какво ми се налага да сменя за да получа желаният ефект-само пружини или пружини и амортисьори?

P.S Бихте ли ми препоръчали дадени амортисьори(прожини) или каквито се водят там, и каква е ценовата гама (естествено грубо казано.. не сте каталози :D) на едно найстина качествено окачване(Четох нещо за KONI.. проверих им и сайта, но с нищо не ми помогнаха да разбера защо са толкова спрягани.)

P.S2 Извинявам се за прекалено дългият коментар, но имам желанието и съм твърдо "ЗА", за спортното окачване и искам да науча малко(доста :D) повече!
Отговори

Burdokva снимка Burdokva 19 март 2016 - 21:49

 AstraBertone1.8V16, на 11 юли 2013 - 21:35, каза:

Здравейте колеги! Идеята ми е че искам да си смъкна моето опелче( Бертоне 2002г) малко, но ми е тъмна Индия какво е това "окачване".
От коментарите който прочетох ми стана ясно, че в зависимост от производителя и цвета с който те си шарат пружини и амортисьори са по-меки или по-твърди. Но за съжаление това грам не ме удоволетворява като информация и за това искам да задам МАЛКО повече въпроси относно спортното окачване(предварително се извинявам ако съм задал въпрос на който вече има отговор или повторя зададен вече въпрос, просто имам желанието да знам всичко тъй като съм решил да пипам под колата ми).
Като за начало да почна с това какви са параметрите(четох за мм смъкванесъс 20-30-40мм) кое е поносимо и кое е откачено за българските пътища?Разбрах че колкото по-ниско толкова по-твърдо.
Другият ми въпрос е възможно ли е да сложа само на задният мост спортно окачване, а на предният да си го оставя сток? Тъй като моята колица е с много вирната задница и ми се набива на очи искам да смъкна малко .. но не прекалено. Но не търся само по-добра визия, търся и стабилност на пътя, защото се водя леко екстремист на тема завой(научих от темата че спортното окачване придава стабилност в завоите)та, ако найстина искам усезаема разлика в стабилността в завоите достатъчно ли е да смъкна малко задницата или е по- хубаво да сложа и предно спортно окачване?
И като последен въпрос(надявам се да не съм станал нахален и досаден) Мога ли да съчетая по-меко возене( колкото е възможно със спортно окачване) и колкото се може по добра стабилност в завоите или тази комбинация е абсурдна? И какво ми се налага да сменя за да получа желаният ефект-само пружини или пружини и амортисьори?

P.S Бихте ли ми препоръчали дадени амортисьори(прожини) или каквито се водят там, и каква е ценовата гама (естествено грубо казано.. не сте каталози :D) на едно найстина качествено окачване(Четох нещо за KONI.. проверих им и сайта, но с нищо не ми помогнаха да разбера защо са толкова спрягани.)

P.S2 Извинявам се за прекалено дългият коментар, но имам желанието и съм твърдо "ЗА", за спортното окачване и искам да науча малко(доста :D) повече!



Колега,

аз доста време се готвих преди да сменям спирачките и окачването на моята Astra G. Това, което открих, е че фабричните пружини се произвеждат от норвежката компания Lesjofors Springs LV. Спортните (на изпълнение "Sport") пружини са ориг. номера 4063472 предни / 4263490 задни. По-къси са с 20мм/2см от нормалните. Аз съм си останах с моите при смяната на всичко друго под колата, тъй като бяха в много добро състояние (даже фабричната боя не беше мръднала) и амортесьори Koni Str.t. Последните са нерегулируеми двойн цилиндър, газови амортесьори, които се водят "полуспортни". Стават и за обикновени, и скъсени пружини.

След смяната на фабричните амортесьори с Koni-тата возенето наистина се втвърди, за сметка на по-голяма стабилност в завоите. Откъм качество също съм много доволен от KONI-тата. На нормален път (разбирай, може да има неравности) по никакъв начин не ги чувствам по-неудобни от по-меките фабрични, колата просто стои по-стабилно и стегнато на пътя. При сблъсък с по-дълбока дупка усещането определено е по-неприятно, отколкото със старите. Поне за мен фабричните скъсени пружини и по-твърд, хубав амортесьор е най-добрият компромис между все пак удобно и приятно возене, и по-голяма стабилност. Возил съм се Bertone-та с на колеги с по-ниски пружини, една с coilover-и и една с Bilstein B12... не е за мен. Всяка неравност ми избиваше зъбите и съсипваше бъбреците, твърдо, неприятно, а и с оглед на българските пътища разликата в завоите не се усеща до толкова висока скорост, в която вече да се превръщаш в джигит-убиец.

Тук вече ти си преценяваш как, къде, защо караш и т.н.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 март 2016 - 19:27

Да се отбележа само, аз лично как "реших своя проблем".. :mhihi:

Накратко: Eibach Pro Kit + 4 BILSTEIN B4. При подмяната и преминаването от напълно stock-окачване към тази комбинация, първоначалния "шок" беше доста осезаем, но в същото време и приятен.. Сега.. мисля някъде година по-късно, съжалявам единствено за това, че лично моите трасета не ми позволяват да сложа нещо още по-ниско, и още по-твърдо! Но съм задоволен и от това, защото инак детското столче отзад нямаше да си намери мястото на задната седалка..
Отговори

StoyanovZ снимка StoyanovZ 11 януари 2018 - 20:17

Здравейте! Мисля да питам тук:

На Vectra B Elegance окачването би ли позволило 17"7.5J джанти? Че ми легнаха на сърцето едни Irmsher, а се притеснявам да не почне да задира(от време на време возя хора и багаж) :unsure:
Ако не става, само с по-твърди пружини мога ли да мина?
Мнението беше редактирано от StoyanovZ: 11 януари 2018 - 21:55
Отговори

optimeon снимка optimeon 12 януари 2018 - 11:01

 StoyanovZ, на 11 януари 2018 - 20:17, каза:

Здравейте! Мисля да питам тук:

На Vectra B Elegance окачването би ли позволило 17"7.5J джанти? Че ми легнаха на сърцето едни Irmsher, а се притеснявам да не почне да задира(от време на време возя хора и багаж) :unsure:
Ако не става, само с по-твърди пружини мога ли да мина?


И мен ме интересува!

Optimystica - SEO оптимизация
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg