Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Z1.9DTРеглаж на клапани

i.petrov снимка i.petrov 25 септември 2019 - 08:06

Здравейте на всички колеги!Имам едно въпросче относно регулиране на клапаните на 1.9cdti 120коня 8 клапана.Наскоро разбрах че мотора е с пулове а не с хидравлични повдигачи и понеже съм си имал работа с подобни пулове ми стана интересно за хлабините на всмукателните и изпускателните клапани.Имам ръководство за ремонт на руски но не ги намерих там нито пък в търсачката на форума и в гугъл.Моля ако някой колега се е занимавал с това да поясни ето така за обща информация какви трябва да са хлабините на клапаните.Сменявал съм на бензинов двигател бяха 0.2 за всмукателни и 0.4 за изпускателни но на дизелов мотор не знам дали е същото.Нямам проблем с колата просто питам за обща култура.Ще съм благодарен ако някой се отзове.
Мнението беше редактирано от i.petrov: 25 септември 2019 - 09:27
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 септември 2019 - 08:58

Чакай, че написах една простотия....
Стана ми интересно тоя осемклапановия мотор дали наистина е с пулове.

И такъв двигател като в заглавието на темата няма, оправи го, моля.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 септември 2019 - 09:05
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 25 септември 2019 - 12:00

 i.petrov, на 25 септември 2019 - 08:06, каза:

Здравейте на всички колеги!Имам едно въпросче относно регулиране на клапаните на 1.9cdti 120коня 8 клапана.Наскоро разбрах че мотора е с пулове а не с хидравлични повдигачи и понеже съм си имал работа с подобни пулове ми стана интересно за хлабините на всмукателните и изпускателните клапани.Имам ръководство за ремонт на руски но не ги намерих там нито пък в търсачката на форума и в гугъл.Моля ако някой колега се е занимавал с това да поясни ето така за обща информация какви трябва да са хлабините на клапаните.Сменявал съм на бензинов двигател бяха 0.2 за всмукателни и 0.4 за изпускателни но на дизелов мотор не знам дали е същото.Нямам проблем с колата просто питам за обща култура.Ще съм благодарен ако някой се отзове.


Колега,
мисля че за Z19DT са както следва:

Inlet 0.25-0.35mm

Exhaust 0.30-0.40mm

Все пак нека се изкажат и други колеги за сверка на инфото.

п.п. Пуловете мисля са от 3.25 до 4.90 мм през 0.05 мм.
Мнението беше редактирано от pop stavri: 25 септември 2019 - 12:14
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 септември 2019 - 13:31

С пулове са 8-маците - да.
16-ките са с хидравлични.

не че това го прави лош, но ако пък бяха и с хидравлични повдигачи, нямаше за какво да се хванем тогава :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 септември 2019 - 13:48
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 25 септември 2019 - 14:03

Да нали... Сега обаче пък ме гложди на колко километра се проверяват тези хлабини.Понеже на една лагуна 98-ма година и дваха на около 40-50000 км (не се смейте :)
Не че ме бърка да сваля капака на клапаните и да си поиграя де.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 септември 2019 - 15:14

Със сигурност не е на 40-50 хиляди. Даже ако сме точни, преди тях все нещо друго става. Тъй че не им се тревожи толкова.

Двигателя е чук и аз лично не съм и виждал никой тук да е казвал че ги е сменял.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 25 септември 2019 - 18:09

Оооо не се тревожа въобще просто информативно.Благодаря Ви че се отзовахте.Поздрави и лека!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 септември 2019 - 19:16

Да, аз самия не съм чувал някой да ги проверява. Дори днес се учудих, че е с пулове, а имам такава от над 4 години. Явно не са проблемни. Тъй като гледам и Тишо се "абстрахира" сутринта, та явно не съм единствения :smile3560:
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 25 септември 2019 - 19:16
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2019 - 01:28

Аз ще ви кажа защо не сте забелязали че е с пулове...
Много просто, такъв двигател сигурно не сте отваряли(няма за какво) и второ както каза колегата - не са проблемни пуловете.

И ако трябва да отговоря, не на 40-50 хиляди, ами на 400-500 хиляди може да ги провериш....ако искаш. Разбира се двигателя е дошъл на поне 300 000 тук, така че...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2019 - 01:35
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 26 септември 2019 - 08:56

Точно за това че колата е внос от Германия,знам как се кара дизел там и че не е на реални 180000 :) и ме погложди на колко километра се прави профилактичен преглед,въпреки че както казах по-горе,за година никакви проблеми с двигателя.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 септември 2019 - 09:24

 i.petrov, на 26 септември 2019 - 08:56, каза:

Точно за това че колата е внос от Германия,знам как се кара дизел там и че не е на реални 180000 :) и ме погложди на колко километра се прави профилактичен преглед,въпреки че както казах по-горе,за година никакви проблеми с двигателя.


Не мисля че са като на фау-ве да те притеснява. До сега не съм чул никой да се интересува от тоя проблем, а има коли по над 500 000 дори във форума.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2019 - 11:39

Точно така, с други думи - пълни и карай. Това е най-малкото за което да мислиш при тоя двигател-куче, ползван назад във времето като таксиджийски в много страни от западна европа тогава. Смятам друго няма нужда да казвам.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg