Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От TID към MID

beos снимка beos 16 септември 2008 - 09:32

 Jivko_sl, на Sep 9 2008, 06:36 PM, каза:

Щеможе ли някой да ми каже дали може да се слжи и на опел вектра B с мотор 1.6 16v



Да може .. ето тема където е описано това ..

http://www.opelclub-...?showtopic=5124
Отговори

pepetko снимка pepetko 23 септември 2008 - 08:18

Колеги,
на буксата кабелите били с дебелина 0.25 , а аз съм приготвил кабел с дебелина 0.5.Това ще окаже ли някакво влияние,че използвам по-дебел кабел?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 септември 2008 - 11:15

 pepetko, на Sep 23 2008, 09:18 AM, каза:

Колеги,
на буксата кабелите били с дебелина 0.25 , а аз съм приготвил кабел с дебелина 0.5.Това ще окаже ли някакво влияние,че използвам по-дебел кабел?


по принцип използването на по-дебели кабели е по-хубаво, стига да не ти пречат на нещо :)
лошо е като ползваш кабели с по-малко сечение и не издържат на тока който трябва да протече през тях, а пък дори и да издържат понякога пада на напрежение върху тях може да ти обърка достатъчно работата ;)
Отговори

Jasper80 снимка Jasper80 01 февруари 2009 - 20:30

Привет на всички колеги.
Имам 1 въпрос който може да прозвучи малко или много тъпо,но понеже и аз имам желание да меня дисплея бих искал да знам дали на мойта Астра мога да сложа Мид.Тя е с дизелов мотор Х17ДТЛ/96г.Понеже в снимките които е прикачил колегата видях че има само опели с бензинови двигатели и затова.Блягодаря предварително.ю
П.П. С Уважение Jaspere80.
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 10 февруари 2009 - 21:55

 Jasper80, на 01 Feb 2009, 08:30 PM, каза:

Привет на всички колеги.
Имам 1 въпрос който може да прозвучи малко или много тъпо,но понеже и аз имам желание да меня дисплея бих искал да знам дали на мойта Астра мога да сложа Мид.Тя е с дизелов мотор Х17ДТЛ/96г.Понеже в снимките които е прикачил колегата видях че има само опели с бензинови двигатели и затова.Блягодаря предварително.ю
П.П. С Уважение Jaspere80.





здравейте колеги моя въпрос е същия Х1.7 дтл 96 г   дали тряя се сменя компа или напрао слагаш мида....прекарваш кабелите с дат4иците и джаткаш?
Отговори

canibalat снимка canibalat 24 март 2009 - 22:16

Колата е 98 по документи, иначе си е 97 юли.Мотора е исузу.Вмомента е с TID,доколкото съм научил от форума и искам да и сложа бордови,защото си мисля че ще по-добре за колата,пък и аз ще виждам повече неща за нея.Aко нещо бъркам моля да ми кажете!
ПОЗДРАВИ!!! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от canibalat: 24 март 2009 - 22:18
Отговори

borko_87 снимка borko_87 26 март 2009 - 08:52

то е ясно че ще виждаш доста неща ама си е много работа в смисъл трябват ти доста датчици и все си мисля че пак не може да стане като заводския борд комп
Отговори

Profesoinalista снимка Profesoinalista 26 март 2009 - 09:55

 borko_87, на 26 Mar 2009, 08:52 AM, каза:

то е ясно че ще виждаш доста неща ама си е много работа в смисъл трябват ти доста датчици и все си мисля че пак не може да стане като заводския борд комп


да колега и аз имам желанието да слагам бортком. на астра й18xe1 някой ако разбира и е слагал да поясни колко би ни струвала тази екстра трябва ли да сменям 1 куп неща включително и комп.
Сигурен съм че всичко може да се направи въпроса е какво ще струва и дали си заслужава, но определено добрите опелчета заслужават :newsm05_41:
Отговори

canibalat снимка canibalat 26 март 2009 - 19:48

 borko_87, на 26 Mar 2009, 08:52 AM, каза:

то е ясно че ще виждаш доста неща ама си е много работа в смисъл трябват ти доста датчици и все си мисля че пак не може да стане като заводския борд комп


А ти правил ли си такав компютър колега?
Поздрави!!! :newsm05_41:
Отговори

borko_87 снимка borko_87 27 март 2009 - 08:10

аз не съм правил но съм имал кола без и със борд комп и разликата е огромна значи трябва ти датчик в казанчето за антифриза после в казанчето за чистачките след това с моментния разход незнам как ще се справите също така и в резервара има датчик за количеството гориво после на накладките и още 1000 работи които може би незнам :love_opel:
Мнението беше редактирано от borko_87: 27 март 2009 - 08:11
Отговори

ivo123 снимка ivo123 28 март 2009 - 20:02

колега исузото няма компютър за управлението на двигателя. Ако сложиш МИД няма откъде да отчита инфо за моментен, среден и т.н... разходи
Може да се сложи МИД - да си купиш модула за светлинити, да си накупиш датчиците по казанчетата и да имаш някакво инфо само за изгоряла светлина и за недостиг на течност - но е много играчка и не си заслужава.
Доста кабели са и доста труд, а и парички - Ти си преценяш.
Отговори

Technics снимка Technics 28 март 2009 - 23:20

колеги накупил съм си датчиците (за антифриза за чистачките) мисля че разхода го взема от 3-тата дюза (несъм сигурен) за нивото на бензина в резервоара мисле че се закача към стрелката за сега съм си сложил ръчката и датчиците :2bg: но нямам време да прекарам инсталацията и да ги закача... обаче като искарам моя ТИД-а и като сложа МИД-а няма чисовник, и постоянно свети дори и колага като е огасена с искарани клучове :love_opel: и нз защо е така но като го направя ще ви кажа какво е станало...! колата е Ц20НЕ не е дизел...
Мнението беше редактирано от Technics: 28 март 2009 - 23:22
Отговори

ivo123 снимка ivo123 29 март 2009 - 17:42

за колко коли става въпрос тука?
темата е за дизелова астра с изузу мотор
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 30 март 2009 - 00:00

Такааа, аз наскоро си сложих на моята и всичко си е ток. Мотора е C14SE, предстои ми препрограмиране на МИД-а за да почне да показва точно. За упражнението трябват МИД с букса, чек контрол (може и без него), капачка-датчик за антифриза, казанче с датчик за чистачките, лостче за управление на борда, температурен датчик за тези с ДИД и един куп кабели на 0,25 квадрата(ако успеете въобще да намерите, аз използвах 0,5 квадрата).

Цялата работа ми отне 8 часа за два дена, като 6 часа в единия ден и още 2 на другия.


При Исузо дизела единствено няма да показва моментния разход, понеже както разбрах от долните писаници няма ЕКУ за управление.

Доколкото знам няма и софтуер за МИД-а за дизел, защото се препрограмира МИД-а

Май е безсмислено да се слага на дизел, поне на Исузо мотора
Отговори

stepo3 снимка stepo3 30 март 2009 - 08:34

Може да се сложи, но наистина въпроса с програмирането дори и да успееш да докараш отнякъде сигнал за моментен разход ще е много сложен...Реално погледнато спрямо ТИД-а ще получиш средна скорост и хронометър, евентуално и сигнал при ниско ниво на антифриза и на течността на чистачките, ако сложиш датчиците. При това положение работата ще е наистина малко, може да се направи и до час :) Ако имаш парите го направи, най-малкото стои доста по-яко ;)
@Technics - за твоя мотор разхода се взима от Pin 32 на ECU. А МИД-а ти свети постоянно, защото не става да му сложиш само малката букса, трябва да вържеш и 13 пин на МИД-а към маса. При теб всичко може да се направи без проблеми, с нищо по-различно от завода ;)
Успех!
Отговори

Technics снимка Technics 30 март 2009 - 11:53

благодаря колега....!
Отговори

Technics снимка Technics 12 април 2009 - 23:18

така сложих си МИД-а най накрая свързах го по схемата на колегата beos всичко др. ми искарва без това какъв разход ми дава на 100км (излизат ми някакви черти) също така не ми исписва с каква скорост се движа (и там ми излизат няколко чертички) иначе всичко др. ми исписва (моментен разход, температура, за нивото на антифриза, за чистачките, хронометър) вс. друго но без тея 2-те работи... ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен!!! Благодаря предварително...!!!
Отговори

stepo3 снимка stepo3 14 април 2009 - 11:01

Според мен ти се губи нещо сигнала за средната скорост, затова не ти изчислява и средния разход. Откъде си взел този сигнал (12пин на малката букса предполагам), може да пробваш и от другаде - имаше го някъде на буксата зад таблото, а също и под ЕКУ-то.
Аз последно слагах на една X16XEL, всичко стана, но за оставащи километри ми изписва "L" :icon_wink2:
Отговори

Technics снимка Technics 16 април 2009 - 12:36

да пин 12 съм ползвал, но някой знае ли коя е букса X9 да пробвам оттам?
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 18 май 2009 - 13:42

Само някой да ми каже откъде точно се взема сигнала за MID-а при астра Х16ХЕL?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg