Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Зафира А загуба на вакуум

tisho.74 снимка tisho.74 08 януари 2019 - 20:05

Това е съвсем различен случай! Единственото общо е 1590. Чети внимателно какво е писал този човек.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 януари 2019 - 20:07
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 януари 2019 - 20:16

 tisho.74, на 06 септември 2017 - 18:33, каза:

Този е един от тях и най сетне окончателно е прекъснал. Компа е хващал най- вероятно него. Грешката беше понякога активна, понякога не. Но авариен режим от нея не е предизвикван.
На буксата на тоя клапан има безкрайно голямо съпротивление, най- сетне. Така го и хванах окончателно.
П.с. кофти ми е да пиша от телефона, ма... му стара...
А за продължението на мача- искрено се надявам да няма заради колегата, щото по едно време така се беше отчаял, та зле ми стана. Но истината е че и да има ще го решим...

Е това е края на мача в онзи случай с 1590. Бобинката понякога е прекъсвала, понякога си е давала верига, и чак когато окончателно е прекъснала го разбрах и се доказа с мерене на клемите.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 януари 2019 - 20:17
Отговори

vdoykov снимка vdoykov 09 януари 2019 - 08:10

 tisho.74, на 08 януари 2019 - 19:22, каза:

Ако идваш по София ми драсни ЛС да я видя с Оги и да я направим както трябва.

А ако можеш сам вземи да премериш съпротивлението на бобината на клапана на вакуумния резервоар. На база на това, което си писал, най- вероятно ще видиш безкрайност. Тоя клапан се намира при опората на десния макферсон, близо до този за турбото, под кората на предното стъкло. Значително по- малък е обаче от този на турбото и останалите от вида, по това ще го познаеш. Та, като видиш безкрайността си купуваш нов/друг, слагаш и си ти.

П.П. Какъв вакуум бе, Оги, човека има 1590...


Благодаря за бързия отговор и да сега, както го описа, го видях този клапан. Ще премеря съпротивлението и евентуално ще ходя да търся нов или втора употреба, като имам резултат ще пиша!
Някаква идея имате ли колко пари струва нов?
Благодаря ви!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 януари 2019 - 09:13

Нов е около 200 лева, без отстъпка. Има разни италиански и други, които е по- добре да не купуваш. Ако купуваш нов нека да е поне Пиербург. Но първо мерене.
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 януари 2019 - 08:41

Клапана на вакумния резервоар е 48 ома. Ако бобината е здрава, може да се премери напрежението. Но по-добре с лампа за габарит 5 вата за товар защото волтметъра може да излъже. Същия клапан работи в режим включено и изключено. Би трябвало, да може да се замени с такъв за парно, който управлява външния и вътрешния въздух от ВАГ например. Предполагам, че може да се замени с резистор 50 ома 5 вата. Ще пробвам на моята.
На Вектра Б с мотор 22DTR няма резервоар за вакум.
Мнението беше редактирано от k opel e: 13 януари 2019 - 08:44
Отговори

vdoykov снимка vdoykov 31 януари 2019 - 14:45

Здравейте, съжалявам за късния отговор, но едва днес намерих време да посетя "автомобилна морга". За моя радост намерих прословутия клапан (резервоар) и за още по-голямо щастие за 20лв. Демонтажа и монтажа е елементарен, вярвам че всеки може да се справи. Та след смяната изтрих грешката р1590 от паметта на компютъра, след това запалих и загасих. Отново на контакт и вече няма записани грешки. Веднага излязох на пробно кръгче и колата сякаш си подобри динамиката - доста по-плавно и бързо ускорява сега - доволен съм

Благодаря ви колеги!

п.п.Незнам за вас, но мразя да ремонтирам със "стари" части. Но тази цена от 280-300лв за този клапан е безбожна :) Щастлив съм, все пак, че си реших проблема с 20лв
Забравих - номера на този клапан е 15070012 / 24435269
И в България клиентската цена е 355,97 лв - http://auto1.bg/en/c...ne-turbo-327129

Поздрави!
Мнението беше редактирано от vdoykov: 31 януари 2019 - 15:02
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg