Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със сутрешно палене

Did снимка Did 19 май 2009 - 22:38

Здравейте, колеги. Имам странен проблем от доста време и никой не успя да ми помогне до сега. Колата е Astra X16XEL и се кара само на бензин и за 3 години съм и направил 56000км от както я притежавам. Ходих на диагностика на доста места включително и София Ауто. Проблема се състои в това, че при при първото палене за деня двг нещо не му достига и неможе да стартира добре. Опитва се да запали - дига обороти след което падат и така трипъти и след това всичко се нормализира и повече няма проблеми при всяко следващо палене. Също така при движение като намалявам на предавка се получава придръпване, което придърпване на първа, втора предавки е много силно и дразни много. Свалих и почистих целия дросел, макар че нямаше мизерия по него, почистих и стъпковия мотор, EGR, открих два вакуум тръбички спукани (подмених ги) и един клапан запушен, но ефект почти нямаше. Имам още една кола Tigra X16XE взех от нея бобината и стъпковия мотор и ги сложих на астрата и пак няма ефект. Тиграта с бобината и стъпковия от астра работи перфектно. Като консумативи се използват само MANN филтри и се сменят на всеки 7-8000км max, свещи на NGK. Кабелите са сменени всичките, макар, че само един прескачаше. Сложих даже допълнителен възвратен клапан, да видя да не се е скапал клапана за налягане на горивото и оттам да пада налягането в системата. Има и още нещо - при движение с ниска скорост и натисна педала на газта в първия момент много леко забива нос и след това тръгва. Често я зареждам с H98, ама освен че става малко по пъргава и че дига разхода с около 1л отколкото с H95. Напоследък дигна разхода на гориво от 8 на 9л/100к градско. Двг харчи масло около 0.2л на 8000км. Колата е със сменен катализатор 2005г още в Швейцария, за което имам съответните документи. ECU няма никакви грешки.

Ами това се сещам, ако помогнете с някакви идей ще съм много благодарен.

Поздрави!!!
Мнението беше редактирано от Did: 19 май 2009 - 23:03
Отговори

ilian_e576 снимка ilian_e576 20 май 2009 - 09:16

И аз имам същите проблеми на бензин, но колата се кара основно на газ. Ходих на диагностика и ми казаха, че дюзите са за чистене. Проблема се появява като се стопли времето. През зимата пали от първия път, дори да не е карана цяла седмица. Датчика за температурата на двигателя също е сменян - никакъв ефект. Ако са запушени дюзи, би трябвало да пали трудно и при следващите паления за деня, когато напълно е истинал двигателят :20ashley_results: .
Отговори

Did снимка Did 20 май 2009 - 17:15

Лошото е че при мен няма значение -10С или +20С е външната температура. Ако не съм я карал 3 дена няма проблем с паленето, а иначе като искам на следващия ден да паля уви няма нормален старт.
Отговори

ISL снимка ISL 21 май 2009 - 18:59

Проблема ти е същия като моя!Май са дюзи :20ashley_results: .
Отговори

Did снимка Did 21 май 2009 - 19:34

Ако има проблем със дюзите, няма ли да излезе при диагностиката. Защото нищо няма при закачане на тестер. А ти какво направи.
Отговори

ISL снимка ISL 22 май 2009 - 19:29

Нищо!!Диагностиката казва че нямя проблем.Чакам я да спре да пали напълно и тогава да го реша проблема.Много майстори-тук 20 там 30лв и нищо.
Отговори

ISL снимка ISL 27 май 2009 - 18:41

Помпата е! При нашия двигател тя работи само при въртене на стартера.Сутрин преди да запаля я пускап принудително за 5-6с. и пали безпроблемно. :newsm05_41:
Отговори

boris77 снимка boris77 27 май 2009 - 22:59

още един глас за дюзите. чистене с ултразвук му е майката :newsm05_41:
Отговори

Did снимка Did 28 май 2009 - 19:31

Това с изчакването преди да запаля сутрин и аз го правих, но имаше ефект за определено време. Вече даже почна да пали още по трудно. Тази седмица ще пробвам с помпата от тиграта и ще каза какво е станало. А колкото до дюзите, все пак карам само на бензин и най редовно като излизам на дълъг път и сипвам H98 и добавки и я настапвам, за да я прокарам ако има някаква гнус вътре. Ама след помпата ще взема да си поръчам всички "О" пръстени по дюзите и ще ги занеса да ги продухат.

Благодаря и поздрави!!!
Отговори

Did снимка Did 25 август 2009 - 19:29

Здравейте колеги.... да се похваля докъде стигнах с моят прословут проблем. Пуснах и дюзите на ултразвук,човека който ги пуска и на стенд преди почистването каза, че не са били никак зле. Ефект абсолютно никакъв нямаше. Показателите гледайки ги на тестер - перфектни. Единственото за което ме посъветваха е да наблюдавам е как пали при свален маркуч на газовете(този, който е на капака на клапаните м/у отделните валове). При положение, че е откачен колата пали перфектно. Това ме наведе на мисълта, че се преобогатява сместа при студено палене. Клапана, който намерих запушен продължаваше да се запушва след пробег от около 50км, че даже и по малко. Въпросния клапан е вързан с канистера и служи за отвеждане на бензиновите пари и оттам за доизгаряне(така предполагам). Целият тръбопровод да канистера, включително канистера и тръбопровода от него бяха запушени доста добре. Всичко това беше свалено и почистено. Сега остава да видим след цялата тази профилктика какво ше стане.

Поздрави!!!
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 25 август 2009 - 19:42

колега ,проблема може да бьде изключително глупав ,гарнитура на всмукателния колектор(имах такьв случаи) но пьк от друга страна,ми се струва че имаш и проблем с налягането на горивото.все пак успех
Отговори

Did снимка Did 25 август 2009 - 19:57

Налягането на горивото е проверено и е както по дебелите книги. Какво по точно имаш впредвид с гарнитура на всмукателния колектор.
Отговори

Did снимка Did 26 август 2009 - 15:19

Последни новини: Колата най после се оправи - няма прекъване, няма придърпване и пали нормално. Тази гнус, която извадих от канистера и тръбопроводите се оказа разпадналия се активен въглен в канистера. Искам само да отбележа, че никои механик вкл и тези от София ауто не го видя този клапан, че е запушен. Всички с такъв подобен проблем му обърнете внимание.

Поздрави :icon_wink2: :moderator: :moderator:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 август 2009 - 15:32

И аз минах през клапана преди година и видях, че периодично се задръства с въглен. Сложил съм му филтърче за бензин и вече не може да се запуши. Но придърпването си го имам на бензин.
Отговори

ceko45 снимка ceko45 26 август 2009 - 15:34

Колега, какъв е тоя клапан и аз дали го имам и къде стои?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 август 2009 - 15:37

Имаш го, стои точно над бобината, има две маркучета, едното отива зад двигателя, с една двойна букса е. Сега ще ти намеря и снимка.
Отговори

ZENON снимка ZENON 26 август 2009 - 15:38

Колега Did, би ли обяснил малко по-подробно, кое къде се намира и как изглежда.
Предварителна благодаря.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 26 август 2009 - 15:48

Ето го електромагнитния клапан, част от системата за вентилация на резервоара, който се задръства с активен въглен

Публикувано изображение
Отговори

Did снимка Did 26 август 2009 - 17:27

Малко пояснение проверете дали и вашият канистер не е запушен - през този дългия маркуч на снимката където я е качил колегата, който виси от клапана го откачете и надуйте с уста. Трябва съвсем спокойно да надувате без никакво съпротивление, ако има съпротивление свалете канистера и го изчистете (ще останете очудени какво ще изпадне). Ако изчистите само клапана нищо не правите.

Поздрави
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 27 август 2009 - 17:40

Извинявам се, че ползвам темата на колегата, на x18xe какво точно трябва да изчистя и къде се намира, че и аз искам да я направя тази процедура...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg