Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Isuzu - Масло ?

drmapty снимка drmapty 19 февруари 2008 - 21:36

 Vilio, на Feb 17 2008, 05:20 PM, каза:

Колеги, аз си карам с 10W40. Въпроса ми е каква марка масла се препоръчва за Любимите ни ОПЕЛИ.Или вие какви масла (10W40) ще ми препоръчате. :3: Благодаря предварително. <_<

Най-общо казано лоши масла няма, има менталаци.Поразрови се, колегите и аз сме писали доста.Извода е един-само да не попаднеш на менте!!! :3:
Отговори

TIT снимка TIT 20 февруари 2008 - 10:57

Колеги има много изписано за маслата и съм напълно съгласен с това че почти всички са добри стига да не са менте.Аз карам с shell цена около 13лв.Хайде кажете сега как да различаваме менте от оригинал? По марка, по цена , синтетика полусинтетика и т.н. Кажете дистрибутори които продават само оригинал.Може ли да се вярва на описанието на гърба на тубите?
Отговори

Vilio снимка Vilio 20 февруари 2008 - 14:40

Здравейте! Наистина интересен въпрос "Как да познаем ФАЛШИФИКАТА?". Аз лично се сприях пак на TOTAL DISEL 10W40,но ми предлагат от магазина MOTUL или ELF, пак 10W40.На ELF пише, че e Франция и на MOTUL-а също, ама на TOTAL-а EU. Сега кое е ХУБАВОТО :3: ??? Верно, даите да го решим този въпрос, че ще трябва да го сменям :3: .Благодаря предварително. <_<
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 20 февруари 2008 - 19:39

 Vilio, на Feb 20 2008, 02:40 PM, каза:

Здравейте! Наистина интересен въпрос "Как да познаем ФАЛШИФИКАТА?". Аз лично се сприях пак на TOTAL DISEL 10W40,но ми предлагат от магазина MOTUL или ELF, пак 10W40.На ELF пише, че e Франция и на MOTUL-а също, ама на TOTAL-а EU. Сега кое е ХУБАВОТО :3: ??? Верно, даите да го решим този въпрос, че ще трябва да го сменям :3: .Благодаря предварително. <_<



Колега така нищо неможе да се познае. Няма значение какво пише на тубата. Аз лично си го вземам от вносителя, който има представителство в един автосервиз.
Отговори

Raven снимка Raven 21 февруари 2008 - 08:32

Добре де понеже чух добри отзиви, аз се насочих към Liqui Moli MoS2 LEICHTLAUF 10 W-40... и предполагам че няма да има ментета тази марка, обаче маслото е за дизелови и бензинови ДВГ малко ме притеснява да не е като гуми всесезонки

Цитат

MOS2 - LEICHTLAUF 10 W-40 HD
Полусинтетично моторно масло с MoS2 SAE 10W-40 HD - лек ход Маслото с MoS2 - лек ход образува антифрикционен слой, издържащ на високо натоварване, върху всички триещи се и плъзгащи се повърхности на двигателя. Този слой от молибденов дисулфид намалява съпротивлението при триене и осигурява по-лек ход на двигателя, дори при екстремални условия. Маслото с MoS2 - лек ход гарантира съществено снижение на разхода на гориво и масло. Значително намаляване на износването, по-малко повреди и запазване на експлоатационните свойства, дори при повреда. Устойчиво е на стареене, съхранява вискозитетната си стабилност. Добро поведение при стартиране на студен двигател, висока сигурност при експлоатация. Предотвратява образуването на шлам. Тествано е за двигатели с катализатор и турбокомпресор.
Всесезонно масло за бензинови и дизелови двигатели. Предлага допълнителна защита от износване.


Другуя вариант е да се вземе от маслото им за дизел и да се сложи присадката с МоS2


ПП: и за това масло попаднах на някои страшни коментари... няма да е тази добавка
Отговори

drmapty снимка drmapty 21 февруари 2008 - 09:06

 TIT, на Feb 20 2008, 10:57 AM, каза:

Колеги има много изписано за маслата и съм напълно съгласен с това че почти всички са добри стига да не са менте.Аз карам с shell цена около 13лв.Хайде кажете сега как да различаваме менте от оригинал? По марка, по цена , синтетика полусинтетика и т.н. Кажете дистрибутори които продават само оригинал.Може ли да се вярва на описанието на гърба на тубите?

Ако някой твой човек пътува навън напр.Германия да ти купи масло от първата голяма бензиностанция.Гаранция,че не е менте. <_<
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 04 март 2008 - 20:38

 Rumkata, на Feb 15 2008, 06:30 PM, каза:

Да няма смисъл да се дърпаме повече. Моля някой запознат с тия неща ( специално за маслата ) да сподели мнение за 15W40 и 10W40 и за 5W40. Кое масло какво <_<


Преди 1500 км сипах Лукойл 10w40 и не съм доволен - разреди се бързо

 Rumkata, на Feb 15 2008, 06:30 PM, каза:

Да няма смисъл да се дърпаме повече. Моля някой запознат с тия неща ( специално за маслата ) да сподели мнение за 15W40 и 10W40 и за 5W40. Кое масло какво :unsure:


Преди 1500 км сипах Лукойл 10w40 и не съм доволен - разреди се бързо
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 04 март 2008 - 22:03

Леле ЛУКОИЛ и OMW за нищо не стават (с изк. на хидравличното OMW)
Слагал сам стават мизерия след 1000 км
Аз кара Isuzuto с 15w40 на ELF TURBODIESEL ама нямам още сериозни мнения по въпроса носам забелязал че се лепи за метал добре
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 05 март 2008 - 15:21

КОЛЕГИ ,ужасна грешка е да се смесват понятията эа двете основни характеристи на моторните масла .Има общоприети обоэначения маркирани на всяка опаковка и на всяка марка моторни и не само моторни масла .Има обоэначения по американски стандарт също и по стандарти въведени от Европейския съюэ и по БДС .Но да не бъда праэнодумен обещавам да иэложа всичко което эная эа маслата придружено със снимков материал.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 05 март 2008 - 18:42

Хмм как съм я подминал тази "масларска" тема :) Мине се не мине време и пак се отваря една такава...
Ето какво съм писал едно време и все още е валидно (беше отправено към един друг колега с подобен проблем):

 dj_simo_boy, на Oct 23 2007, 06:53 PM, каза:

Обикновенно 5W-40 е пълна синтетика, а 10W-40 е полусинтетика. Това засяга структурата на молекулно ниво и не е чак толкова интересно...
Сега ще кажа нещо което много пъти съм го писал:
5W и 10W (първото число) показва вискозитета на маслото когато е студено (40 градуса)
-40 (второто чиско)показва вискозитета на маслото при загрят двигател (100 градуса)
Колкото вискозиета е по-голям толква маслото е по-гъсто. Има се е предвид кинематичн вискозиет - мерна единица cSt (центисток) Това че 5<40 не означава че вискозитета при студен двигател е по-нискък от този при висок - чети по-надолу...
В идеалния случай би трябвало да има разлика между двете посочени от теба масла само при студен двигател - 5W-40 трябва да е по-течно - то по-лесно ще се разнася из двигателя, по бързо ще се напълват повдигачите, по малко съпротивление ще оказва вътре в двигателя, НО ако са ти издухани сегментите при студен двигател има големи хлабини и през тях ще го издухваш (и ще пуши синьо ако нямаш катализатор). Като загрее двигателя високозитета на двете масла трябва да е еднакъв и да няма разлика.
Ето пример:
Масло MOTUL 6100 SYNERGIE
масло | кинематичен вискозитет 40°C[cSt] | кинематичен вискозитет 100°C[cSt] | Вискозитетен индекс |
5W-40_____________90.0_________________________14.4______________________166
10W-40____________96.7_________________________14.3______________________153
15W-50___________138.0_________________________18.5______________________151

Последната колона е вискозиетен индекс и доколкото ми е понятно показва колко лесно се изпомпва - както виждаш е свързан със структурата на маслото при 5W-40 което е синтетика е висок, а 10W-40 и 15W-50 са полусинтетика и там е равен между двете и по-нисък от синтетиката.
На практика в повечето случаи колата се кара загряла т.е. по важен е втория индекс. По гъсто масло на загрял двигател обира големите луфтове(следствие на x00 000 km), двигателя работи по-меко и най важното в твоя случай - не се губи масло.
Та в този ред на мисли перфектното масло е 5В-60, аз не съм виждал такова, но има много доближаващи се до него - например 5В-50 на Мобил и 10В-60 на Кутенкьолер (и двете са пълна синтетика). Лично аз си карах Калибра-та с Кутенкьолер и беше супер тиха а за харч изобщо не може да се говори.
Аз на твое място бих пробвал с 15В-50 на Мотул - ако и него го харчи нищо друго не ти остава освен отваряне на двигателя пък тогава каквото излезе...
Успех!


В този ред на мисля съвсем нормално е да може да се направи и 15W-40 пулусинтетично масло, но аз до сега никога не съм виждал такова... предполагам е безсмислено поризводител да използва високо технологичен процес за нещо което може да се направи доста по-лено по стара и утвърдена вече технология... Не знам защо се чоплите за това минерално/синтетично... голямя работа, нали вискозитетите са важни. Лично аз минерално няма да сложа никога защото на практика няма смисъл... ако ще да е 15W маслото то нека да е 15W-50 а не 15W-40 за да има изообщо някакъв смисъл от по-гъстото масло...
Отговори

хари снимка хари 05 март 2008 - 21:01

 FANTOMASCHO, на Mar 4 2008, 09:03 PM, каза:

Леле ЛУКОИЛ и OMW за нищо не стават (с изк. на хидравличното OMW)
Слагал сам стават мизерия след 1000 км
Аз кара Isuzuto с 15w40 на ELF TURBODIESEL ама нямам още сериозни мнения по въпроса носам забелязал че се лепи за метал добре



Брей какъв разбирач се е извъдил в този форум !!! Как така разбра, че ОМВ или Лук Ойл не струват. Да не си ги тествал в лаборатория ?
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 06 март 2008 - 13:42

 хари, на Mar 5 2008, 08:01 PM, каза:

 FANTOMASCHO, на Mar 4 2008, 09:03 PM, каза:

Леле ЛУКОИЛ и OMW за нищо не стават (с изк. на хидравличното OMW)
Слагал сам стават мизерия след 1000 км
Аз кара Isuzuto с 15w40 на ELF TURBODIESEL ама нямам още сериозни мнения по въпроса носам забелязал че се лепи за метал добре



Брей какъв разбирач се е извъдил в този форум !!! Как така разбра, че ОМВ или Лук Ойл не струват. Да не си ги тествал в лаборатория ?



OMW ми изкара 5000 км, преди да се преебе, а Лукойл ми изкара 1000 км и вече е на чорба и мотора трака яко - верно не струват, особено Лукойл
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 06 март 2008 - 14:38

и според мен те са най- шибаните масла :newsm05_41:
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 06 март 2008 - 20:53

Пич (Хари) пробвал съм всичките им продукти на 6 коли и не сам доволен ама вообще само от трансмисионото на ОМВ имам кеф.
Да не говоря че наистина бързо изтъняват особенно през лятото.
Само на 21412 мога да го сложа
Не ме кефат Твае
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg