Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Какъв дизел /гориво/ ползвате

horacii снимка horacii 12 март 2008 - 10:21

Здравейте !!!

Какво дизелово гориво трабва да се ползва за дизеловите мотори на, които ГОРИВО НАГНЕТАТЕЛНАТА ПОМПА е обикновенна , тоест моторите не са комънрейл ?

Винаги се чудя какво гориво да заредя на бензиностанцията - по-скъпа , по-евтина , с по голямо съдържание на сяра , с по-малко !!!! :blink:
Разликата в лева е около 2лв/100км по мои сметки ))) между скъпия и евтиния дизел !

Идеята ми е да споделите , кое е по удачното гориво за по старите дизели , съответно и за комънрейл моторите ?

Поздрави Е.К.

:unsure:
Отговори

чук снимка чук 12 март 2008 - 14:12

 horacii, на Mar 12 2008, 09:21 AM, каза:

Здравейте !!!

Какво дизелово гориво трабва да се ползва за дизеловите мотори на, които ГОРИВО НАГНЕТАТЕЛНАТА ПОМПА е обикновенна , тоест моторите не са комънрейл ?

Винаги се чудя какво гориво да заредя на бензиностанцията - по-скъпа , по-евтина , с по голямо съдържание на сяра , с по-малко !!!! :blink:
Разликата в лева е около 2лв/100км по мои сметки ))) между скъпия и евтиния дизел !

Идеята ми е да споделите , кое е по удачното гориво за по старите дизели , съответно и за комънрейл моторите ?

Поздрави Е.К.

:unsure:



...по тоя въпрос има най-различни мнения. Повече натежават схващанията за по-евтино гориво.
Отговори

WILLY снимка WILLY 12 март 2008 - 14:23

Карам астра с 17DR мотор от 8 години ,непрекъснато зареждам откак има на пазара Шел V-Power Разхода определено е по нисък ,а двигателя е по еластичен и пъргав както и максималната скорост е по висока. Забелязъл съм ,че това гориво не търпи смесване с обикновенната нафта - в смисъл нищо фатално за мотора , но истинските качества се появяват след няколко зареждания.
Отговори

kirenski снимка kirenski 12 март 2008 - 14:24

OMV АЛПИН ДИЗЕЛ ,ама в последно време го развалиха нещо ,та ще се орентирам май към Лукойл :unsure:
Отговори

чук снимка чук 12 март 2008 - 14:28

...ееее верно че добрата нафта си е добра нафта, но пък и нали тия 15-20 год. коли ги караме по разбираеми причини...
Отговори

bgstan снимка bgstan 12 март 2008 - 17:40

Добра нафта б БГ е мит. Има в БГ нафта дето горе доло бива и супер зле нафта . Аз мисля ,че горе доли бива нафтата в ОМВ и само там зареждам. Скоро ходих до гърция и заредих там КОРЕНА РАЗЛИКА . И какво се оказва нестига че си трошим колите по счупените пътища ами и нафтата еб.... мамата на ДВГ то.
Отговори

чук снимка чук 12 март 2008 - 18:00

Да, гръцката нафта е много по-добра, и по-ефтина.

нашето е изперкала работа....
Отговори

devin81 снимка devin81 12 март 2008 - 21:14

Дизеловото гориво в БГ е БОКЛУК :blink: . Горивата на Шел, ОМВ, Петрол идругите големи вериги бензиностанции идват от едно място и това е Нефтохим- Бургас. :unsure:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 13 март 2008 - 11:55

вектра 1,7д немския мотор
ха смесвам от време на време нафтата с втора употреба олио и добавям малко нафталин
никаква разлика само дето отзад мирише на пръжки
разлика в разхода е много относителна понеже карам повече градско та 7-8 нафта и 8-9 смес пръжки :unsure:
Отговори

WILLY снимка WILLY 13 март 2008 - 14:26

 devin81, на Mar 12 2008, 08:14 PM, каза:

Дизеловото гориво в БГ е БОКЛУК :blink: . Горивата на Шел, ОМВ, Петрол идругите големи вериги бензиностанции идват от едно място и това е Нефтохим- Бургас. :unsure:

Напълно си прав за обикновената нафта кято продават, Shell V Power например се внася от Гърция тука нямат технологичната възможност да го призведат ,а и да добавят полимерите после , за другите на знам
Отговори

devin81 снимка devin81 14 март 2008 - 19:15

 WILLY, на Mar 13 2008, 01:26 PM, каза:

 devin81, на Mar 12 2008, 08:14 PM, каза:

Дизеловото гориво в БГ е БОКЛУК <_< . Горивата на Шел, ОМВ, Петрол идругите големи вериги бензиностанции идват от едно място и това е Нефтохим- Бургас. :beer:

Напълно си прав за обикновената нафта кято продават, Shell V Power например се внася от Гърция тука нямат технологичната възможност да го призведат ,а и да добавят полимерите после , за другите на знам



Колега няма гаранция, че нафтата която сипваме в резервоара отговаря на това което пише на колонката. <_<
Отговори

lamerbg снимка lamerbg 17 март 2008 - 04:57

Аз всяка седмица минавам около 800км, сипвам на Petrol, Evro Diesel пише дали е такав или не незнам обаче от него върви добре, гори нормално и пуши повечко от него, казаха ми, че при този Евро Дизел е нормално да попушва. Сипвал съм и Алпин Дизел на ОМВ но в последно ми се струва, че различното при него е само цената иначе е като другата нафта, на мнение съм, че нафтата на всички безниностанций е една и съща разликата е в добавките които самата бензиностанция сипва, но като цяло е на каквато нафта отцелиш... сипвал съм и Австийска нафта - пълня резервара и като мина около 100-200км двигателя сменя звука и работи малко по тихо
Отговори

tibet снимка tibet 17 март 2008 - 08:24

Дизелът в БГ е от няколко места - от Лукойл, от Румъния, от Гърция има и Австрийски - на ОМВ Алпина.
Не е вярно, че е само от ЛУК, питайте хора от бранша. Различните големи вериги купуват от различни места всяка.
В големите вериги никой не го "кръщава", защото няма начин да не те усетят хората и да не избягат, а и при вноса винаги ти взимат проба и се вижда какво е качеството. Виж за частните бензиностанции не е ясно, там е на късмет.
Въпросът е къде и какъв зареждаш- ако зареждащ от по-скъпия ( с добавкита - ШЕЛ В.пауър, ОМВ Алпин напр) е естествена че ще работи по-добре колата, той затова е и по-скъп заради добавката.
Минеш ли някъде "тънко" с цената,на горивото, после ти излиза "дебело" с ремонта.
Отговори

Vilio снимка Vilio 17 март 2008 - 19:03

Колеги, аз работя в Шел вече 7 години.За нафтата мога да кажа,че е хубава.За V-power-a има разлика от обикновената и тя е добавката.При доставка се сипва добавка и на 2-та дизела, ама на V-power доста повече.Аз съм карал и от 2-та.V-power ми деиства по-добре,като разход и в студено не се мъти като другия :19a: .И друго ШЕЛ,ОМВ и Лук-а малко зор да си правят експерименти с горивата, все пак, за да останеш на пазара и да имаш "ИМЕ" трабва да внимаваш. Карайте разумно :blink: .
Отговори

esheka снимка esheka 17 март 2008 - 19:07

наи хубавата нафта е на ЕКО kinetron за6тото е гра4ка а вси4ки други на shel , omv са от нефтохима бг боклук като зареда от ЕКО спира да пу6и има по голяма мо6ност лесно пали зимата пробвал сам на -13 ....
Отговори

GT 51 снимка GT 51 17 март 2008 - 21:14

когато съм имал мазутарки, винаги съм се стремял да карам с трансформаторно масло :kuku: :19a: Евтино и икономично, иначе зареждам без притеснения от всяка бензиностанция, всичката нафта е една и съща, но който вярва в дядо коледа си е негова работа.Поздрави. :blink:
Отговори

Joro79 снимка Joro79 18 март 2008 - 20:57

Момчета аз карам вече 3г. 1.7tds само с нафта на черно и съм много доволен защото поне виждам какво и колко сипвам ( стига да знаеш какво да гледаш) :19a:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 24 март 2008 - 14:07

Аз карам в лукойлска нафта, слагам й и добавка ФЕНОМ и съм много доволен.

преди това сипвах от ШЕЛ и ми се задръсти колата и започна да не ще да дърпа и да бучи, направо така се беше спънала, че се бех отчаял...

От ОМВ бега много, ама и много пуши и погорва повече
Отговори

horacii снимка horacii 25 март 2008 - 09:56

Здравейте !

Това за ОМВ е вярно )))))

:dance:
Отговори

Ang снимка Ang 01 април 2008 - 12:17

За Еко Петролиум сигурни ли сте че нафтата е гръцка.
Щото аз ходих да зареждам там и ми казаха че нафтата е от Нефтохима.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg