Опел Клуб България: Opel Astra J (2010) - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 3 Страници +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Opel Astra J (2010) Информация и впечатления за модела

#41 Потребителят не е активен   Larry(laffer 

• Пешеходец
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Astra J 1.7CDTi, A17DTJ
  • Населено място:Plovdiv
  • Регистриран: 14.07.2018

Публикувано: 15 март 2019 - 11:43

Виж мнениеtisho.74, на 15 март 2019 - 11:21, каза:

Толкова си могат там. А защо не потърсиш всъщност причината? Търси около работите, които са пипали тия в сервиза, и това, което им е пречило при работите.

Какво значи "толкова си могат там"? Къде да ходим? В Германия при Адам Опел ли?
Както казах, диагностиката на няколко пъти показа, че всички системи работят в норма - гориво, турбо и т.н. Всеки път казват, че DPF e на 40-50-60% запушен и пред регенерация.
Последния път, механиците на STM Universal дори бяха намествали една от лапите на двигателя, която е разболтвана при смяната на ремъка. Видяли, че е отместена с няколко милиметра. Вибрациите останаха.
Почвам да се чудя дали не е от маслото (5W30 GM Dexos 2) и то не толкова в типа, ами в налятото количество. Струва ми се, че са наляли стотина мл повече и почвам да си съставян някакви теории.
Но е факт - при студена кола, 1500-1750об/мин има осезаеми вибрации (дори и в движение) и звук като от тропане на аванс. След като мине 60градуса се оправя.

#42 Потребителят не е активен   tisho.74 

• Доооста бивши опели, и основно дизелови, тук-там некой бензин
  • Група: Потребители

• Автомобил:Peugeot 308 SW 1,6 HDI 110 жребчета
  • Населено място:София
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 15 март 2019 - 17:07

Нещо не ми е ясно в твойта схема. Пиша ти "толкова си могат там', ти се обиждаш, че съм го написал. Имай впредвид, че това фо написах от гледна точка на това, че съм човек, изкарал от магазина пет (май са шест всъщност) опела за десет години, единия от тях е личен. В продължение на повече от дванайсет години се разправям с гаранционни и извънгаранционни ремонти и обслужвания на тия опели. Та, да се повторя: толкова си могат там.
Намери си читав техник, поразпитай наоколо, в Пловдив все ще излезе нещо. А ако не излезе- Стара Загора не е далече, а Митко Марков е там (dimitarmark му е ника във форума). Ще разбере за какво става въпрос. На мен и на Оги си ни далече в Пловдив.

Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 март 2019 - 17:08

Споделете тази тема чрез:

• 3 Страници +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg