Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загрява много без термостат

Иво Илиев снимка Иво Илиев 20 декември 2012 - 21:22

Здравейте колеги,наскоро свалих термостата и сега карам без него и с картон пред радиатора и забелязвам че много загрява 90-95 градуса в тия студове,парното духа топло даже горещо.Може ли да е от нещо друго а не от картона
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 20 декември 2012 - 21:42

а маркучите надува ли ги много
Отговори

spoxer снимка spoxer 20 декември 2012 - 21:42

 Astra1816V, на 20 декември 2012 - 21:22, каза:

Здравейте колеги,наскоро свалих термостата и сега карам без него и с картон пред радиатора и забелязвам че много загрява 90-95 градуса в тия студове,парното духа топло даже горещо.Може ли да е от нещо друго а не от картона


Еми тя си загрява по принцип толкова. Вече зависи за колко време.
Картона ти помага само да загрее по - бързо, а понеже си без термостат той(картона) ти е крайно неободим.
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 20 декември 2012 - 21:48

88-90 градуса би трябвало да ти държи работна температура с термостат. Колеги престанете с тези картони, ще плачете после, но това си е ваша работа. Търсите лесно загряване с него, но ще получите хубаво прегряване накрая.
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 20 декември 2012 - 21:49

 spoxer, на 20 декември 2012 - 21:42, каза:

Еми тя си загрява по принцип толкова. Вече зависи за колко време.
Картона ти помага само да загрее по - бързо, а понеже си без термостат той(картона) ти е крайно неободим.

не обърквай човека абсолютно с нищо не му е необходим щом му загрява колата при това без термостат.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 20 декември 2012 - 21:55

дали да не сваля картона да пробам без него дали ще загрява толкова,престои му пътуване и ще видя на дълго как ще е,или другия вариант да направя някоя дупка на картона,но на мен ми се струват много тия градуси,макар че съм с картон.По принцип аз мога да си включвам перката,така че няма да я оствям да мине 95 макс
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 20 декември 2012 - 21:57
Отговори

spoxer снимка spoxer 20 декември 2012 - 21:57

 kabalo86, на 20 декември 2012 - 21:49, каза:

не обърквай човека абсолютно с нищо не му е необходим щом му загрява колата при това без термостат.


Искаш да кажеш, че без термостат и с картон ще загрява за същото време при положение без термостат без картон?
Добре! :)
Отговори

spoxer снимка spoxer 20 декември 2012 - 22:22

 Astra1816V, на 20 декември 2012 - 21:55, каза:

дали да не сваля картона да пробам без него дали ще загрява толкова,престои му пътуване и ще видя на дълго как ще е,или другия вариант да направя някоя дупка на картона,но на мен ми се струват много тия градуси,макар че съм с картон.По принцип аз мога да си включвам перката,така че няма да я оствям да мине 95 макс


Колега, колата щом ти работи на 90-95 е добре. Както казах вече, въпроса е за колко време загрява без термостат.
Дори и да имаш термостат пак ще ти работи на 90-95 градуса, само с тази разлика, че с термостат ще загрява по-бързо отколкото БЕЗ. Затова, ако искаш да си караш колата БЕЗ термостат, и искаш да загрява по-бързо, и при спускане на свободна(макар да не е такова времето в момента) да не "изстива" работещия ти двигател, аз лично ти препоръчвам да не махаш картона.
Успех и весели празници :)
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 20 декември 2012 - 22:32

все пак не отговори на най важния въпрос

надуват ли маркучите?

 spoxer, на 20 декември 2012 - 21:57, каза:

Искаш да кажеш, че без термостат и с картон ще загрява за същото време при положение без термостат без картон?
Добре! :)

Колегата няма проблем с незагряване ........така че картона е излишна бай ганиовщина :)
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 21 декември 2012 - 07:31

 kabalo86, на 20 декември 2012 - 22:32, каза:

все пак не отговори на най важния въпрос

надуват ли маркучите?


Колегата няма проблем с незагряване ........така че картона е излишна бай ганиовщина :)

не ми надува маркучите,сутрин като тръгна работи на място 7-8 мин на бензин/понеже съм и на газ/,след това като тръгна след 2-3км вече духа малко топло и стрелката е към 40-50 градуса,при температура на въздуха -5
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 декември 2012 - 09:05

 spoxer, на 20 декември 2012 - 22:22, каза:

Колега, колата щом ти работи на 90-95 е добре.
Дори и да имаш термостат пак ще ти работи на 90-95 градуса


И кой ти каза, че с термостат Х18ХЕ работи на 90- 95 градуса??? И с оригинален термостат, и с купен, температурата на двигателя е точно 85 градуса. Няма зима, няма лято- толкова е температурата!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 декември 2012 - 09:47

Той картона пречи на радиатора да се охлажда. С тоя картон няма как да не загрява. Да не говорим, че и перката като се включи и не може да тегли директно въздух пред радиатора и излишно се товари.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 21 декември 2012 - 12:36

 Astra1816V, на 20 декември 2012 - 21:22, каза:

Здравейте колеги,наскоро свалих термостата и сега карам без него и с картон пред радиатора и забелязвам че много загрява 90-95 градуса в тия студове,парното духа топло даже горещо.Може ли да е от нещо друго а не от картона

Колега , защо свали термостата,
така е по лошо.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 21 декември 2012 - 17:10

 ШУМЕН, на 21 декември 2012 - 12:36, каза:

Колега , защо свали термостата,
така е по лошо.

Свалих го защото беше заминал на затворено положение,т.е върти водата само в главата и парното и така вероятноста да се изкриви главата е много голяма,радиатора беше студен и единия маркуч,а нов термостат не взимам понеже сега с тия харчове покраи празниците той остана на заден план
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 декември 2012 - 18:58

Колега, за да ти излезе по- евтино виж тази тема:
http://www.opelclub....howtopic=106849
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 22 декември 2012 - 12:23

мерси за темата все пак,но съм я чел,там пише че сменят само термостата без тялото,аз съм намерил термостата с тялото за 30лв на BEHR,но сега не му е ред.Мисълта ми беше дали не е проблем че загрява толкова
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 22 декември 2012 - 17:52

Ако при махнат картон пак загрява тогава е проблем, въпреки че температурата на отваряне на термостата е 92 градуса.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 22 декември 2012 - 17:54
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 23 декември 2012 - 16:42

 javor_bg, на 22 декември 2012 - 17:52, каза:

Ако при махнат картон пак загрява тогава е проблем, въпреки че температурата на отваряне на термостата е 92 градуса.

От какво ще е ако загрява и без картон
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 24 декември 2012 - 00:11

 Astra1816V, на 22 декември 2012 - 12:23, каза:

мерси за темата все пак,но съм я чел,там пише че сменят само термостата без тялото,аз съм намерил термостата с тялото за 30лв на BEHR,но сега не му е ред.Мисълта ми беше дали не е проблем че загрява толкова

Ми те проблема са го решили с термостат и радиатор ама ти явно имаш некви мераци да откриваш топлата вода и место в пътя да гледаш в стрелката на температурата. Колкото до загряването аз две зими съм карал с отворен термостат и освен едно ултра0леко хладко духане от парното друго не успях да постигна.Но това си зависи и от мотора и от скоростите и от радиатора.
Отговори

ГостDon4o_62_* 24 декември 2012 - 09:34

това дето колегата казва че без термостат загрявала, е невъзможно и с картон и с юрган,все тая,чак на 92гр.то с термостат това време трудно ги държи та без нищо,нещо има затрачено ако е слагал някакви добавки в повече
ако ти се занимава колега,източи водата и налей 2 бутилки оцет с вода до където хваща и да седи 1 вечер и всичко що има котлен камък и отлагания пада,промиваш слагаш новия антифриз и ще покаже
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg