Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Какви са последствията от шлайфане на главата.

iovans снимка iovans 16 февруари 2008 - 11:30

Бях си прегрял главата и след като я пръснаха майстора каза 4е трябва да се мине на струг,а след това като ми я сложи каза 4е е направил 2 шлайфа!Ако някои може да ми каже какви са последствията от тази цялата работа,дали ще замалее колата и няма да може да върви както преди!Благодаря предварително!
Отговори

Prilo снимка Prilo 16 февруари 2008 - 13:15

 iovans, на Feb 16 2008, 11:30 AM, каза:

Бях си прегрял главата и след като я пръснаха майстора каза 4е трябва да се мине на струг,а след това като ми я сложи каза 4е е направил 2 шлайфа!Ако някои може да ми каже какви са последствията от тази цялата работа,дали ще замалее колата и няма да може да върви както преди!Благодаря предварително!

Не че е невъзможно, ама е тъпо това със струга.Предполагам е имал предвид на карусел.
Последствия за главата няма да има.По-скоро не би трябвало.Все пак всичко си е до майсторлък.Само дето майстора ти си е наклепал камъните на шлайфа с тоя алуминий, ама то си е за негова сметка.Стягай здраво болтовете, че фрезата е било най-добре да мине, но щом сте избрали шлайф - значи шлайф.С него едва ли е смъкнал много слой.Даже би трябвало леко да се подобри вървежа, ама едва ли ще го усетиш.
Отговори

iovans снимка iovans 16 февруари 2008 - 13:57

Благодаря пак, значи няма проблем от цялата тая история!Карам я ама немога да усетя нищо,а би ли ми разеснил какво точно се изменя с това шлаифане,горивната камера ли се намаля или какво?Благодаря !!
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 16 февруари 2008 - 14:53

Ами намалена ти е горивната камера и се е увеличила степента на сгъстяване което е по-добре но само с шлаиф няма почти никакжа разлика понеже са отнели много малко матерял от главата ти. Карай си я щом върви значи е добре проверявай я за загуба на антифриз и гледай да не се покачва нивото на маслото ако става така трябва да е с цвят на боза
Отговори

iovans снимка iovans 16 февруари 2008 - 15:04

Благодаря и на теб-FBI-Rumen!!Абе за сега няма проблеми върви си като преди ама да питам!!!
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 16 февруари 2008 - 18:23

Принципно е хубаво да мине на шлайф машина а не на струг или фреза особенно ако е дизел
иначе ти я е минал два пъти щото е била много крива шлайфа се слага гарнитура притягаш след 500км и караш
:mhihi:
Отговори

milipili снимка milipili 27 февруари 2008 - 23:24

Принципно, като се шлайфа глава, се отнема точен размер дебелина от материала и се слага гарнитура със съответен ремонтен размер. Понеже има два ремонтни размера гарнитури (с една и две дупчици или резки на гарнитурата) предполагам, че се допускат два стандартни шлайфа.
Добре е да се консултираш със стругаря колко точно е свалил от главата, дали това отговаря на стандартен по производителя ремонтен размер и да провериш дали новата гарнитура е съответния ремонтен размер.
Отговори

WILLY снимка WILLY 28 февруари 2008 - 10:49

 milipili, на Feb 27 2008, 11:24 PM, каза:

Принципно, като се шлайфа глава, се отнема точен размер дебелина от материала и се слага гарнитура със съответен ремонтен размер. Понеже има два ремонтни размера гарнитури (с една и две дупчици или резки на гарнитурата) предполагам, че се допускат два стандартни шлайфа.
Добре е да се консултираш със стругаря колко точно е свалил от главата, дали това отговаря на стандартен по производителя ремонтен размер и да провериш дали новата гарнитура е съответния ремонтен размер.

Това за гарнитурите е верно. :dummy: При мен след такава интервенция ми бяха сложили нормална гарнитура и влезе масло в антифриза ,после сложиха по дебела и се оправи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg