Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Питане за корса В 1,4 или 1,6

Nightmare318 снимка Nightmare318 22 септември 2010 - 18:12

Здравейте колеги,
мисля да си купувам корса, и се двоумя за 1,4 модификация спорт (незнам какво е означението на мотора) или за гси ц16хе или х16хе (разбрах че са 2 мотора)
Кой бихте ми препоръчали вие?Интересува ме разхода градско и извънградско на различните модификации, също как се разбират с газта :fire:

Има ли някакви особености които трябва да гледам когто си избирам корсата?

Благодаря ви предварително :fire:
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 15:22

Аз лично имах 1.4 (c14sе) с който имах само проблеми .На гас (обикновенна газова) си гърмеше често а като разход 8-9 извън града ,а в града зимата съм стигал и до 20/100 .Сега сам с16хе за сега никакъв проблем разход на гас извън града 7/100 в града 10/100 все пак по-голям мотор не се мъчи да набира ,а като вървеж си е самолет пред стария двигател.Бих те посъветвал за с16хе ,а за х16хе не сам чувал добри отзиви все пак е еко-тек. :fire:
Отговори

Nightmare318 снимка Nightmare318 23 септември 2010 - 15:32

А по какво да различа ц16 от х16 ? Предполагам че по надписа екотек на кората на мотора :fire:
До коя година се оборудват с ц16 гси-ките ? Твоята с обикновена газова уредба ли е ?
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 15:50

Ами да трябва да пише еко-тек влез и напиши в гугала на изображения ще ти излезнат ,за с16хе-то мисля че са до 94-95година , но не сам сигурен.За газовата да с обикновенна газова съм с клапа против гърмежи или както им викат "кихалка" мойта е 2в1 хем плочка хем клапа .Кихалка трябва да има задължително заради дебитомера при евентуален гърмеж без нея дебитомера си заминава а той си е скъп.Понеже аз я слагах ги наредих първо спортния филтър после дебитомера ,клапата с плочката и тогава с гумено съединение кам смукателния дросел и за сега нито веднъж не е кихнала ,а като вървеж е доста по слабо от на бензин ,но аз гоня икономията за бягане просто щтракваш на бенз :fire: .
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 23 септември 2010 - 16:10

 Nightmare318, на 23 Sep 2010, 16:32, каза:

А по какво да различа ц16 от х16 ? ...

C 16 - Евро 1


X 16 - Евро 2

:fire:
Отговори

Nightmare318 снимка Nightmare318 23 септември 2010 - 16:22

Аз мисля да я карам на бензин, поне в началото, да видим какъв разход ще ми дава градско/извънградско и после може да се замисля за газ.
Какви разходи горе долу дават 1,4 и 1,6 градско/извънградско ?
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 23 септември 2010 - 16:40

Колега,бях горд собственник на Опел корса ц16хе.Малък реактивен самолет :) От Стара Загора я купих и там я продадох.За другия мотор нямам отзиви щото не сам имал,но този ти казвам че е страшен.Карах я от порядъка на 1 год,и единствения проблем(аз така я купих) леко пропушваше при смяна на скоростите(много леко) незная какъв беше проблемът защото съм ходил при майстори и всеки викаше сигменти.Така и не я направих,продадох я така обаче пък масло грам НЕ хапваше.Единственно можеше да се разбере че леко пропушваше само ако караш зад нея.В случая ако копуваш такава кола имай на предвид че те са мачкани яко.Такива дето викат,нов внос била е на една баба или на цветарски магазин не им вярвай.Не може да имаш такава кола и да не и мачкаш педала.Да не стане да я купиш и да почнеш ремонт.Успех със избора и поздрави :fire: ПС разхода е не повече от 6 смесен разход при нормално каране.Ако ще копуваш такава кола не я осирай с газови уредби :) мое мнение
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 23 септември 2010 - 16:42
Отговори

westside снимка westside 23 септември 2010 - 16:43

Колега уточни се кой точно 1.4 те интересува? спорт модификацията я има и при C14NZ и при C14SE и при X14XE?

П.С. C16XE го има само 1993 и 1994, от 1995 е заменен c X16XE.
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 16:53

Аз на бензин не сам карал, но градско на бензин едва ли ще е под 7.5 ,8-9 .За извън града един приятел каза ,че и до 5.5 (с16хе) му е падало при нормално каране ,а за 1.4 - то 6, 6.5/100.Пропуснах да кажа че все пак с1.6хе-то е 109 коня и влиза в графата с големия данък . :fire:
Отговори

Nightmare318 снимка Nightmare318 23 септември 2010 - 16:56

Ами говоря за 1,4 16 клапана който се слага на модификацията спорт и е 90 (или около 90)коня.
Иначе, ясно ми е че такава кола никой не е карал бавно, но все пак ще си търся нещо по-запазено с ц мотор!
Даже мога да обявя, че си търся такава, ще пусна и тема в купува! Ако ми дава смесен разход от около 7 до 8 литра ще съм доволен, защото имам чести ходения до Варна а това са си 300 км :fire:
А има ли разлики в окачването на обикновена корса и гси? Или разликата е само външна?

пс:Колко данък плащаш за 109 коня в Стара Загора ?
Мнението беше редактирано от Nightmare318: 23 септември 2010 - 16:58
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 23 септември 2010 - 17:04

:) Колега .тва 8-9 не кара трактор бе :) Аз сега съм с вектра ,тежка,с голям мотор и стигам 10 грацко като карам като хората.1Това е малък мотор,2 купето е леко .Просто да гори толкова е почти невъзможно или на приятеля ти колата не е в час :)

Разликата в окачването е огромна.Едната е със обикновенно,другата със спортно.Значи аз тръгвам от Димитровград до Бургас като стигна все едно съм копал 100 декара нива.

Винаги съм се чудил на хората който искат бегачка ,пък същевременно икономична.Сега или караш бегачка като хората или си копуваш с по малък мотор икономична.И 1,4 да вземеш хем икономия, хем бяга доста и не се занимаваш с газови.Между другото да ти кажа разликата на горивото между 1,4 и 1,6 не е толкова фрапираща не се лъжи.Влез в гугъла и намери инфо за тях.Поздрави
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 23 септември 2010 - 17:04
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 17:07

 t_g_stoev, на 23 Sep 2010, 18:00, каза:

:) Колега .тва 8-9 не кара трактор бе :) Аз сега съм с вектра ,тежка,с голям мотор и стигам 10 грацко като карам като хората.1Това е малък мотор,2 купето е леко .Просто да гори толкова е почти невъзможно или на приятеля ти колата не е в час :)

Разликата в окачването е огромна.Едната е със обикновенно,другата със спортно.Значи аз тръгвам от Димитровград до Бургас като стигна все едно съм копал 100 декара нива.


Колега зависи много как я караш мойта гори на бенз над 15 на 100,но имам някой и друг датчик дет не бачка ,но пак върви много и за това сам на гас понеже не мога да смогна.И аз бях оптимист викам хубав мотор не бара масло няма да му слагам гас но 60 лв не ми стигаха на седмица, а сега си се возя за 20 тина лв
.
П.С. корсата все пак не е много лека почти 1 тон е !!
Мнението беше редактирано от vladkata: 23 септември 2010 - 17:11
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 23 септември 2010 - 17:12

Съгласен съм с теб колега.Една кола гори колкото и сложиш.Ела сложи на мойта 20литра и тях ще ги издухам за 100километра.Тук въпросът е друг.(аз не съм привърженик на газови)Значи 1 во той не я копува за състезания ,човекът си я взема щото му е кев да буботят 100 магаренца под капака :) Пък и вече едва ли можеш да се жопкаш(настъпваш) в градът.Понеже вземат не само книжки но и КРЪЩЕЛНИ.Но поне като тръгне на път и да я натовари малко големият двигател си е голям няма да се тормози колата.Друг е въпросът ако искаш да караш по голям клас кола да и сложиш газова.Вие искате хем без пари да карате хем да хвърчи :)Нищо лично аз не харесвам газовите :)Щото после има теми ма вижте сега тука като включа на бензин се дави и тем подобни :)Не ангажирам никой с моето мнение Всеки си копува това което харесва :)
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 23 септември 2010 - 17:16
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 17:19

 t_g_stoev, на 23 Sep 2010, 18:12, каза:

Съгласен съм с теб колега.Една кола гори колкото и сложиш.Ела сложи на мойта 20литра и тях ще ги издухам за 100километра.Тук въпросът е друг.(аз не съм привърженик на газови)Значи 1 во той не я копува за състезания ,човекът си я взема щото му е кев да буботят 100 магаренца под капака :) Пък и вече едва ли можеш да се жопкаш(настъпваш) в градът.Понеже вземат не само книжки но и КРЪЩЕЛНИ.Но поне като тръгне на път и да я натовари малко големият двигател си е голям няма да се тормози колата.Друг е въпросът ако искаш да караш по голям клас кола да и сложиш газова.Вие искате хем без пари да карате хем да хвърчи :)


Съгласен сам напълно и аз за тва го сложих този мотор не за гонения ,но наистина понякога се отпускам понеже карах тоя спънат кон (c14se),а за полицайте нямам думи без талон сам и току ми дойдат и снимки ,но да не се отклоняваме за мене това е перфектния мотор за корса В !!!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 23 септември 2010 - 17:23

:) Виж сега имал съм корса като твоя мотор и тя беше желязна и 1,4 не е никак малко.Мотора е перфектен за това купе.Исках друго да кажа и двата мотора са добри но ако иска кола малко по икономична +- 1 литър не е толкова по икономична от другата 1,6.Само че в едната има място къде да тъпчеш а другата няма толкова.Поздрави
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 17:36

Нещо не можах да те разбера за тъпченето. Извинявам се . :fire:
Отговори

ThE_NeXt_LeveL снимка ThE_NeXt_LeveL 23 септември 2010 - 17:41

Имам корса Х14ХЕ, градско под 10 не ми е сваляла, напоследък карам до 2000 оборота и пак не сваля. Извънградско 5-6 с скорост 90-100.

Ето и тука я дават толкова разход http://opel.testdrive.bg/modification/608/....4i16V90Hp.html
Отговори

vladkata снимка vladkata 23 септември 2010 - 17:46

Точно за този разход говорих на който колегата му се видя като на трактор ,но той си е реален затова едно газово удоволствие макар ,че и тя стана скъпа и се возиш като пич ,а ако ти трябва бегачка просто певключваш на бензин. :fire:
Мнението беше редактирано от vladkata: 23 септември 2010 - 17:48
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 23 септември 2010 - 17:49

Тъпчене-настъпване на педала :) Незнам колеги аз такива разходи не съм правил при нормално каране.Възможно е това което казвате.Колеги кви са тези разходи бе 10? Верно е че има разлика в градовете но пък 10 грацко за 1,4 незнам множко ми се вижда.Колега ти ми говориш за новия мотор екотек 1,4 90 магаренца там нещата май са по други
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 23 септември 2010 - 17:53
Отговори

Nightmare318 снимка Nightmare318 23 септември 2010 - 17:51

Определено не я взимам за състезания, още повече че ще я кара и сестра ми. Искам преди всичко здрав мотор, що годе икономичен но и да има запас от мощност когато се наложи :fire:
Има ли много технологични разлики между екотека и обикновения ц16 ?
И някой ако знае гси за продажба с ц16 да дразсне едно лс :fire: Изискването ми е само да няма ръжда и да не е някоя "наточена, тунингована бегачка" :fire: С други думи сток гси без ръждичка, екстри н ме вълнуват :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg